Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Inzulinrezisztenciával melyik...

Inzulinrezisztenciával melyik diétával van a legnagyobb esélyem fogyni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Pár hónapja diagnosztizáltak nálam IRt. Kiskoromban is nagyon túlsúlyos voltam, soha nem jött össze se a 90 napos, se semmilyen más diéta. Tényleg ritka volt ha egy két kilót is leadtam (mozgással mellette). IRs nők, ti nektek bevállt valamilyen módszer? Ha igen akkor melyik? Válaszokat előre köszi!

2022. jan. 18. 14:00
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
64%

"Az emberi szervezet a megevett zsírt fizikailag KÉPTELEN testzsírrá alakítani. Nem a zsírtól lesz kövér valaki, hanem a töménytelen, magas glikémiás indexű szénhidráttól, a cukortól."


Hogy mi van? :D

Az a vicces, hogy ez éppen fordítva van. Ha a bevitt zsírt nem tudod átalakítani, akkor próbáld ki, hogy az alap étrended mellé minden nap megiszol néhány dl olajat. Ami több 1000 kcal-nyi plusz zsír. Ha jól értem, a te elméleted szerint ebben az esetben nem híznál, igaz? Mégis hova tűnik a bevitt többlet zsír, ha a szervezet nem képes testzsírként elraktározni?

2022. febr. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
53%
Kár a gőzért, a 6-os egy meggyőződéses idióta, tuti se lát se hall, csak a mantra megy, hogy a kalória mekkora hülyeség. Sajnos még léteznek ilyen emberek, és a legsajnálatosabb, hogy néha sikerül másokat is magukkal rántaniuk.
2022. febr. 19. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Szerintem a megoldás valahol féluton van. Az IR-t manapság már nem csak egyszerűen a szénnhidrát, de a zsìr-anyagcsere problémájaként is együttesen beállìtják.

Több vizsgálatból kiderült, hogy a telìtett-zsìrok csökkentik az inzulin-érzékenységet. Lehet, hogy a zsìrok nem emelik a vércukorszintet, meg ketogén étrenden tök jó szintet ér el a glikált hemoglobin, de amint az ember elkezd újra enni egy kis CH-t (főleg jó kis mesterséges édesítőszerekkel) egyből borzalmas értékek lesznek. Ez feltehetően azért van, mert ez idő alatt elvesztjük a CH-tolleranciánkat és az inzulin-érzékenységünket, és a béta-sejtek pedig kikészülnek.


A legjobb szerintem ha alapvetően teljesértékű növényi étrendet követünk, pl. a friss gyümölcsöt, gyökérzöldségeket és hüvelyeseket én nem adnám fel. Viszont a lisztes dolgokkal, gabonafélékkel, gluténnal óvatosabb lennék.

Ha igényljük, akkor a különböző hiány-betegségek megelőzése végett emellett mehet egy kis tojás, hal és pl. tápanyagban dús állati belsőségek, az ásványi anyagok, B-12 és zsìrban oldódó vitaminok, meg omega -3 miatt. Ezek persze módjával.

Pl. a saláták, levesek fogyasztása szerintem nagyon jó módja a formában maradásnak.

2022. febr. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!