Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » IR-esként az IR-étrend betartá...

IR-esként az IR-étrend betartása nélkül, kalóriamegvonással + mozgással fogyni fog vagy sem? (+ metformin szedésével)

Figyelt kérdés

Sziasztok! IR-es vagyok, elvileg tartanom kéne ezt a nagyszerű diétát, de állandóan bedől a dolog a teljesen hektikus életmódom (elsősorban az utazások) miatt. Rájöttem, hogy sosem jön el (max. nyugdíjas koromban) az az időszak, amikor gond és kihágások nélkül tartani tudom...

Viszont rettentően szeretném, ha legalább a fogyás beindulna. Egy IR-es a klasszikus kalóriamegvonásos, testmozgásos módszerrel vajon tud fogyni? Kinek van ebben tapasztalata?

Egyelőre szedem tovább a metformint is.

(Légyszi, az oltogatástól kíméljetek, főleg ha ti még nem voltatok ugyanebben a helyzetben, ugyanilyen életmóddal... köszi!)



2019. jún. 15. 08:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%

IR-esként nem a túlsúly a legnagyobb bajod, hanem hogy vészesen pusztulnak a sejtjeid. Így felesleges tervezgetned a nyugdíjas éveid.

Legyen nálad mindig egy olajoshal konzerv, egy csomag pickstick, mandula, vagy valami, amit menet közben is meg lehet enni.

2019. jún. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%
Szia! Én is Ir-es vagyok, vagy voltam. Nekem semmi más nem segített, mint a fokozatos ch csökkentés, és minimalizálás. (A kalória csökkentés szerintem hosszú távon nem működhet, legalábbis nálam nem) Közel 3 hónap alatt értem el, hogy már egyáltalán nem igényel a szervezetem ch-t. Persze zöldségeket eszem. A napi ch-ám 0-15 gramm között mozog. Nekem ez vált be. Az étrendem nagyjából 75% Zsír, 20% fehérje, 5% zöldség (ch) alapú. Nem vagyok éhes sosem, már nincsen vércukor ingadozásom, mivel nincs mitől. Nem tudom, hogy nálad ez működhet-e. Orvossal konzultálj róla. Ja és eddig 12 kilót fogytam. És tökéletes az agyműködésem, amit sosem gondoltam volna ch nélkül. Megszenvedtem érte, nem volt könnyű a 40 év cukor zabálás után, de nagyon akartam, és nagyon megérte. Eddig csak pozitívumot tudok mondani.
2019. jún. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
44%

IR-es vagyok, többek között.

NEM a klasszikus 160 grammos szénhidrát diétát csinálom, mert nekem szart se ért, gyógyszert rég kivágtam a kukába mert csak még jobban tönkretett. Képtelen volt megszokni a szervezetem és ez bizony rontott az életminőségemen.

Más diétát csinálok IR miatt kifejezetten.

Működik, mert ez a diéta a konkrét problémát célozza meg, az inzulinrezisztencát, és nem a tünetet- a túlsúlyt. Kalóriák nem érdemelnek, marhaság az egész. Az inzulinrezisztencia tulajdonképpen szénhidrát intolerancia- vagyis a szervezet nem tudja rendesen feldolgozni a szénhidrátot, ezért egyéni állapottól függő mértékben kell csökkenteni a bevitelt. És ha már szénhidrátból nem lehet sokat enni hogy csökkenjen a magas inzulinszint (ami miatt hízol, nem fogysz), akkor abból kell többet enni ami energiát ad, de nem emeli meg a vércukor és inzulinszintet. Ez pedig a zsír. Ennyi a sztori. Ha érdekel és meghallgatnád szakértő szájából, írj rám privátban és küldök videólinket.

2019. jún. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Én nagyon szeretem az IR-t. A Mold a kedvencem tőlük és Léna nagyon inspiráló. A receptjeiből a karfiolos rizottó nagyon bejött: https://www.youtube.com/watch?v=V9ruXp-c6rk
2019. jún. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
49%

IR-es vagyok. Annak idején száz kilóról nagyon könnyen lefogytam nyolcvanra, kizárólag a 160 g CH diétával. Akkor nem sportoltam.

Aztán visszahíztam, és most kizárólag testmozgással és csökkentett kalóriabevitellel (heti négy edzéssel, két kardió, két erősítés) nagyon nehezen mennek le a kilók. Szóval én fontolgatom, hogy visszatérek a CH diétára, mert az én esetemben az sikeres volt. Persze és szedem én is a metformint.

2019. jún. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszaitokat (az elso, aberralt idiota kivetelevel)! :)

Ha gepnel leszek, irok bovebben...

2019. jún. 15. 14:19
 7/19 A kérdező kommentje:

Második: és ezt orvossal egyeztetve csinálod?

A nulla szénhidrátos étrend biztos, hogy fogyaszt - én is csináltam egyszer 1-2 hónapig, és totál lefogytam.

Csakhogy elég káros hatásai lehetnek hosszútávon, nem? Pl magát az IR-t is kialakíthatja...

Labort csináltattál azóta?

2019. jún. 15. 22:59
 8/19 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező. Nulla szénhidràtos diéta olyan nincs, csak ha nem eszel semmit sem, vagy max ha tiszta zsírt nyalogatsz, esetleg, hússal kombinàlva mert a húsokban se nagyon van szénhidràt. Minden màsban van szénhidràt, a zöldségek szénhidràtok. A tejtermékek szénhidràtok, az olajos magvak is szénhidràtok. Picike a tojàsban is van. Sokaknak fogalma nincs miben van szénhidràt és nagyok a tévhitek az ilyen diétàkról.

Amiről a kettes ír az ketogén diéta és ha jól van összeàllítva, egészséges. Ahogy a kicsit megengedőbb lowcarb high fat diéta is egészséges . Lehet jól is és rosszul is csinàlni ha valaki nem tanul az ilyen tàplàlkozàsról.

2019. jún. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Koszi, de az irasod vege teves... sajnos azt meg mindig nem tudni, hogy a ketogen meg low carb dieta hosszutavon milyen hianybetegsegekhez/hormonalis valtozasokhoz vezet.
2019. jún. 16. 05:21
 10/19 anonim ***** válasza:
40%
Mégis milyen hiànybetegségek léphetnének fel csak azért mert valaki nem eszik fölöslegesen sok szénhidràtot??? Nincs semmi alapja annak amit írsz.
2019. jún. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!