Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit, mikor, hogyan lehet enni...

Mit, mikor, hogyan lehet enni inzulinrezisztencia mellett, ha fogyni szeretnék?

Figyelt kérdés
Inzulinrezisztens vagyok, de abszolút semmi tájékoztatást nem kaptam, csak annyit, hogy "egészségesen kell étkezni és fontos a testmozgás". Na de most ez mit jelent? Korábban is próbálkoztam már a fogyással, de akkor ez egyáltalán nem vált be önmagában és nem fogytam, részben ezért is fordultam orvoshoz. Az interneten is rákerestem, de szinte mindenhol mást írnak. Mi az, ami tilos vagy kerülendő? Mit mikor lehet fogyasztani? Vagy úgy egyáltalán milyen "szabályokat" kell követni?
2020. aug. 13. 10:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__1.. itt a 4,5,9,10 én vagyok, igazából itt is csak ugyanazt tudnám ismételni (fogyókuráás szempontból az alakuló diabétesz és az IR közel megegyezik)

ha nincs konkrét kérdés, akkor ezeket érdemes tudod ami itt is van

2020. aug. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%

Olvass IR (160gCH) diéta, szénhidrát csökkentett diéta témakörben. A lényeg az, hogy a szénhidrát beviteled minél alacsonyabban tartsd. Rengeteg táblázat van, ahol az élelmiszerek CH tartalmát meg tudod nézni, nem tilos semmi, de hamar rá fogsz jönni, hogy kenyér, tészta, krumpli stb. nagyon minimális mértékben fér ebbe bele, viszont a zöldségeknek is jelentős CH tartalma van.

Meg kellene határozni az energia felhasználásod, és azt max.500kcal-al csökkenteni. Ezen belül kellene átalakítanod az étkezésed, ha nem akarod kínozni magad, akkor érdemes a megszokott ételeid újragondolásával. Próbáld ki a kaloriabazis.hu-t, akár úgy is, hogy egy hétig beviszed a szokott ételeidet, akkor látni fogod, hogy mi az, ami nem fér bele.

2020. aug. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
85%

Az IR egy szénhidrát anyagcsere betegség. Ha fogyásra van szükséged ( mint a legtöbb IResnek), akkor csökkenteni kell a szénhidrátbeviteledet.

Nyugi, nekem se magyarázta ezt el egy orvos sem. A szimpla egészségesebb életmód ilyen állapotban nem mindenkinek elég.

Nekem kellett értelmes valós infókat és valóban hasznos tanácsokat keresni, végül a neten találtam megoldást.

Enyhe IR esetén működhet a 160g ch diéta, ami a köztudatban elterjedt sablon, a legtöbb " szakember" ezt akarja ráhúzni minden betegre, csak az a baj, hogy az életmód terápia amúgy egyéni állapottól kell hogy függjön Csak ezt nem veszik figyelembe mikor ezt a diétát ajánlják. De egy fokozottabb állapotban már nem működik, pl nekem nem működött ( szintén IRes vagyok), jóval lejjebb kellett vinnem a szénhidrátot. 80-85 g körül fogyasztok naponta. Max 90 de az ritka.

Teljes értékű gabonaféléket egyáltalán nem eszem ( rizs, bulgur, köles, zab , hajdina stb de ezeket amúgy se szeretem), és amúgy gyümölcsöt sem fogyasztok ( egyéni probléma miatt)

Tésztát, kenyeret lecseréltem szénhidrátcsökkentett változatra és szigorú mértékkel eszem. Ezen kívül tojást, húsokat, húskészítményeket, zöldségeket, tejtermékeket, olajos magvakat eszem, zsírral nem kell spórolni, és némi diabetikus édességet mértékkel.

Majdnem màsfél éve váltottam életmódot. Extrém nagy súlyról indultam, -55 kg-nál járok a fogyásban. Félúton.

A rendszeres mozgás is segít javítani az IR-t , az is fontos, hogy ha eddig nem mozogtál, lassan fokozatosan építs fel egy közepes aktivitást. Min. 150 perc mozgás/ hét. Nekem eleinte a séta is nagy fájdalmakat okozott, kifulladtam az utca végére. Ma már 6-9km gyorsgyaloglásokat csinálok, szobabiciklizek, hasizmot , karokat erősítek😊 Magamhoz képest hatalmas a fejlődés.

Sok erőt, kitartást kívánok. Az életmódváltás egy folyamat, meg kell tanulni, pár hónap alatt rutinná válik ha kitartasz. Legyen motiváció az egészséged, legyél türelmes magadhoz és menni fog😊

2020. aug. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!