Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Miért nem indul meg a fogyás?

Miért nem indul meg a fogyás?

Figyelt kérdés

36 éves nő vagyok, kicsit elszaladt velem a lő az elmúlt 2 évben. 160cm vagyok, fénykoromban 48-49kg voltam. Gyerekek után 51-53kg, de még ez is bőven jó volt. Aztán felszaladtam 59-60-ra.Na így már nem érzem jól magam, elformátlanodtam. Rengeteget nassoltam. Home officeban szinte egész nap rágtam valami csipszet, mogyit, csokit. Drasztikusan életmódot váltottam 5 hete. Semmi cukor, semmi fehér liszt, panír, olaj stb. Rengeteg zöldséget eszem köretnek sovány hús, hal mellé. Vajon, kókuszolajon sütöm ezeket. Figyelek, hogy ne koplaljak. Iszok fehérjét, hogy ne az izom épüljön le. Kollagént, vitaminokat szedek. Tényleg komolyan veszem. Tornázni most fogok kezdeni, de sétát beiktattam. Letettem a kocsit 2 hete, napi 4-5km-t megyek gyalog a korábbi 0 helyett.

Fogytam nagyon gyorsan 3 kilót kb egy hét alatt az elején. 56 vagyok már 3-4 hete. Azóta egy deka nem megy le. Pedig van még rajtam fókazsír bőven. Kicsit fodros a hátam, van hasam. Szóval nem vagyok testképzavaros. Tényleg simán lemehetne még 4-5 kg hogy jól nézzek ki. Mit csinálok rosszul? Anyagcserém szerintem normális. Sőt, stevia miatt inkább gyorsnak mondanám, sajna, nem bírja a gyomrom. Mégsem fogytam az elmúlt hónapban semmit.



2023. febr. 27. 14:11
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
60%

Ha megy a hasad a steviától, cseréld le. Nekem az eritrit bejött, bár azt sem vettem már vagy egy éve,megvagyunk cukor nélkül is.


Amúgy mindez, amit leírtál oké. De a lényeg nincs benne: mennyi kalóriát fogyasztasz. Nem nagyjából, hanem pontosan,kiszámolva. Beleszámolva az üdítőt, a tejet, amit a fehérjéhez keversz, a zsiradékot, amin főzök, mindent.

2023. febr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 csempéző vizipisztoy ***** válasza:
9%

Szia! Milyen zöldségek? Pl., krumpli, cékla, sárgarépa, nagy mennyiségben egyáltalán nem diétás

Helyette: kígyó uborka, saláta, spenót, káposzta.

Amúgy egy evésre viszonylag könnyű kiszámolni mennyi az ideális, ne legyen több öklömnyi.

2023. febr. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
57%
Kalóriát kellene számolnod. Pl a kókuszolajban kb ugyanannyi kalória van, mint bármilyen más olajban. Ha egészséges ételekből eszel több kalóriát mint amennyit elhasználsz, akkor is hízol. Illetve a te esetedben pont annyi kcalt eszel, amennyit felhasználsz, így állandó a súlyod. Számold és csökkentsd 3-400-zal.
2023. febr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Fú, kalóriát nem számolok, de lehet elkezdem. Kisebb adagokat eszem. Meglepődnek ha 1500 kalóriánál több lenne naponta.

Krumplit nem eszek. Leginkább bébispenót leveleket, kígyóubit, paradicsomot. A fehérjét növényi tejjel iszom, leginkább kókusz vagy zabtejjel. Tejes dolgokból inkább a natur joghurt, sajt, amit fogyasztok. Juhtúró meg ilyen fehér lágy sajtok többnyire. Mondjuk ezek nem diétásak, de csak megijesztem vele a salátámat. Nem kilószámra eszem. Mostmár kíváncsiságból nézni fogom a kalóriákat.

2023. febr. 27. 15:58
 5/30 anonim ***** válasza:
18%

Amikor nekiállsz majd tornázni, akkor majd leolvad az is.


És ha számolod a kalóriát, akkor számold inkább az elégetettet, és próbálj azon emelni! Sokkal egészségesebb hozzáállás, mint egyre jobban szűkíteni amúgy sem bőséges adagokat! (Hiszen napi 3000 kcal mellett is lehetsz deficitben, csak borzasztó sokat kell érte mozogni...)

2023. febr. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
60%

Szép és jó, hogy változtattál, kocsi helyett séta stb.


De, ameddig nem vagy tisztában a kalóriamennyiségeddel, amennyit beviszel, addig ez csak vaktában lövöldözés. 1 dolog kell a fogyáshoz: Kalóriadeficit.


Az elégetett kalóriát semmiképp sem ajánlom, hogy számold, mert nem tudod pontosan számolni.

Tegyük fel, elégetsz az okosórád szerint 500 kalóriát 1 óra edzéssel, és úgy vagy vele, hogy ebből visszaeszel 400-zat. De nem tudhatod, hogy ez az 500 kalória valóban annyi volt-e, mert lehet, hogy csak 200, viszont Te visszaettél 400-zat. Így még rosszabbul is kijössz a végén ebből.


Ne azért mozogj, hogy lefogyj, mert 1 óra mozgást 2db nagyobb almával semmissé tudod tenni kalóriákat tekintve. Fogyhatsz valóban 3000 kalóriával is, de ez iszonyú mennyiségű napi aktivitást igényel, ami már nem éri meg. A mozgás csak egy eszköz, de sosem szabad, hogy elsőszámú legyen. 1 dolog kell: kalóriadeficit


Kalóriadeficitet akár tudat nélkül is eltudsz érni, de a kalóriaszámlálás nélkül ez nagyon nehéz.

Nem a kalória számlálással fogsz lefogyni, de ez a legjobb módja annak, hogy megbizonyosodj arról, hogy kalóriadeficitben vagy-e, vagy sem.

2023. febr. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
58%

Azt a mentalitást pedig azonnal felejtsd el, hogy jó és rossz, egészséges és egészségtelen étel.

Nincs olyan, hogy diétás, meg nem diétás. Nincs olyan, hogy jó, meg rossz.


Hamburgerekkel is tudsz fogyni, ha mellette kalóriadeficitben vagy.


Legyen egy adott kalóriaszámod, pl 1800, és ebben az 1800 kalórián belül bármit ehetsz.

Később ráfogsz jönni, hogy nem a hamburgerrel, pizzával és süteménnyel van a baj, hanem azzal, hogy fogyásnál sokkal okosabb megoldások is vannak.


Pl, 1 nagyobb szelet torta simán lehet 400 kalória. Szinte alig ettél valamit, és 400 kalóriát bevittél. Marad 1400 kalóriád..


Ezt a 400 kalóriát okosabban is megtudod oldani, 400 kalória egy tápanyagban, fehérjében gazdag étel is lehet.

2023. febr. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
57%
2-es Pl., krumpli, cékla, sárgarépa, nagy mennyiségben egyáltalán nem diétás - ez NEM igaz.
2023. febr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 csempéző vizipisztoy ***** válasza:
58%
7-as, de igaz.
2023. febr. 28. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Na, számolgatok mint a kisangyal. Eddig 800kalória ment be. (Reggeli+smoothie+ebéd). Még 400at saccolok vacsira. Máskor is hasonlóan eszem +/-200 kalória naponta. Olyan 1300-1400 egy nap maximum.
2023. febr. 28. 11:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!