Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet ezek miatt nem indul be...

Lehet ezek miatt nem indul be a fogyás?

Figyelt kérdés

169cm vagyok, 82kg 24 éves lány

Itthon a pennys édesítővel iszom a kávét viszont a munkahelyen rendes cukorral és a kávégépben is az van ugye.

Sokszor nasinak cini minis szeletet viszek vagy nesquik szeletet, jó reggeltet..

Sokszor becsúszik kis dobozos kóla és csipsz is.

Van amikor elkészítem a kaját, eszek belőle, eltelik fél óra és megint de csak a szemem kívánja.

Este 10 után is eszek ha akkor érek haza a munkából lefekvés előtt pedig már nem kéne..

egyébként rendszeresen mozgok de semmi változss

Lehet ezek miatt nem fogyok? Kis dolgoknak tűnnek pedig..



2022. febr. 3. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Cukor, jó reggelt, nesquik szelet, chips.. pont, hogy ezekben van a sok kalória. Az egészségtelen kaják általában becsapósak, az ember azt hinné, hogy egy olyan kis csokiban nincs annyi kalória, pedig dehogynem.
2022. febr. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja. Pontosan ezek miatt nem fogysz
2022. febr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tehát ha mondjuk nasizni akarok inkább vàltsak gyümölcsre, igaz?

az mindegy milyen gyümölcs? van amelyikben sok a cukor ha jól tudom

szoktam nasizni aszalt fügét, pisztáciát, datolyát, mogyorót is.. sajnos a fügét nagyon imádom pedig abba is sok a cukor

gyümölcsös joghurtokat is szoktam enni, nem tudom ezek beleférnek-e még

2022. febr. 3. 20:40
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

Első körben dobj a táskádba is édesítőt és idd úgy munkahelyen is

Nasinak meg amugy minden étkezésnek az a jó, ha van benne feherje, szénhidrát és zsír, nincs benne cukor és a szénhidrát lassan felszivodo. Ha olyasmit keresel mint a cini minies szelet akkor zabszeleteket tudsz nezni meg feherjeszeleteket, de sajnis jopar markaban azok is tele vannak cukorral.

Nasizni teljesen jo a gyumolcs, attol nem kell felni. Mivel van benne a cukor mellett rost, igy lassabban szivodik fel mint egy nesquick szelet

Aszalt gyumolcsokkel nagyon kell vigyazni, azok lenyegeben kockentralt cukrok. Nagyon konnyu tul sokst megenni beloluk. Ll ket darab aszalt fuge annyi mint egy nagyobb friss piros alma.

A datolyát sokan édesítésre használják mert 67 százaléka cukor, azt szerintem ne nasizz egyáltalán.

A mogyoró és társai jók, de szintén csak mértékkel, itf kb 5 szem egy nagy almányi vagy egy banánnyi mennyiség

Ha tudsz, akkor ha gyumit nasizol, egyel melle feherje vagy zsirforrast. Pl jo a mogyori vagy mogyorovaj de ugye ahkgy irtam mertekkel. De ha siman eszed a gyumolcsit az id teljesen jo egy snacknek elso korben.

Szóval a cini miniesben levo cukrotol inkabb felj mint a gyumolcsoktol. Raadasul utobbiban vitaminok is vannak ami az egeszsegnek is jot tesz


Egyéb nasi otletek: elore felkockazott alma fahejjal, egy teaskanal mogyorovajjal, nsrur joghurt egy evokanal granolával (zabbol keszult, cukor nelkuli valtozat). Turo edesitovel, kockazott gyunolcsokkel, cukor nelkuli zabszelet (giant barokkal vigyazni kell, abbol egy nagy darabban 400 kaloria van ami kb egy kisebb adag ebednek felel meg). Lehet nasizni zoldsegeket humusszal vagy ckttage cheesezel. Elozo nap felvagod, dobozba teszed es masnap viszed magaddal.


A gyumolcs joghurtokrol is erosen lebeszelnelek, nemelyikben pont annxi a cukor mint a tomeny nutellaban es sajnos gyumolcsot se sokat lattak. Inkabb vegyel cukormentes vagx csokkentett xukrotartalmu lekvart es keverd natur joghurtba. Rá egy kis mag es megvan a feherje, zsir, szemhudrat.

Én meg energiagolyokst szoktam nasizni (zab, mandulavaj, kockazott aszalt gyumolcs, neha kokuszreszelek stb osszegxurva). Ezekkel is a legfontosabb a mertek mert ezek suruek kaloriaban, kevesben is tobb van mint hinnenk. Ha nem is akarnál egész napra kaloriát számolni de a nasinál lehetne amíg megszokod. Legyen a cél pl 300 kaloria (csak pelda) alatt tartani a napj nasi mennyideget.

En neha meg matcha teat nasizok 2dl tejjel csinalom es edesitovel es maga a tej resze a nasi ugymond

2022. febr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%

4-es tök jól leírta.

És tényleg, az egyik lényeg a mérték. Amíg nem tudod, hogy mennyi pontosan a "kis nasi itt, kis nasi ott", addig nagyon el lehet csúszni ezeken. Ezért is javasolta a 4-es, hogy legalább ezek kalóriamennyiségét tudd. Esetleg írd fel egy hétig, hogy pontosan mit eszel egy nap, még a legkisebb falatot is - talán magad is meglepődsz.

2022. febr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!