Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem indul be a fogyásom?

Miért nem indul be a fogyásom?

Figyelt kérdés

2 éve sikerült fogynom 16 kilót. Az utóbbi egy évben visszajött 4, de ez stabilan áll és nagyon nem szeretne mozdulni. 158 cm vagyok és jelenleg 64 kiló. Most már 2.5 hete figyelek a kajára és mozgok rendszeresen. Ez előtt is mozogtam, de a suli mellett nem volt ennyi időm és energiám rá, mint most. Mikor tartottam a 60 kilót akkor heti kétszer edzőtermeztem és 1-2-szer úsztam 1-1.5 órákat. Akkor nem figyeltem a kajára.

Most végre van időm edzeni, hetente minimum 5x sikerül is. Általában saját testsúllyal edzem vagy kettlebellel, de elliptikusozni és táncolni is szoktam. Főleg youtube videós edzésekre.

Reggel vagy 2 tojást eszem, esetleg műzlit, de van, hogy nem kívánok semmit. Délelőtt szoktam olyan 40-60 percet edzeni, utána iszom egy fehérje shaket aztán ebéd, ami nagyon változó. Sokszor saláta tonhallal, halrúddal, csirkével, vagy leves. Ma épp tárkonyos ragulevest fogok enni, valószínűleg második nélkül mert többet nem tudok enni. Vacsora is változó, a joghurtokat sajnos nem bírom. Sok hummuszt eszem, fetát, mozzarellát, esetleg pirítóssal, vagy salátát. Szóval leginkább valami "hideget".

Sajnos a folyadékbevitelem nagyon kevés, erre tegnap óta figyelek, igazából elég könnyen legurítottam 3 litert, csak figyelnem kell rá. Lehet hogy az miatt nem indult be mert nem ittam eleget?

Ja és napi 2 tejeskávé édesítővel. A reggeli kávé előtt iszom, azzal indítom a reggelt. Igazából ez után a kávé a reggelim, mert mást nem igazán kívánok.

Ha esetleg valaki ezt végigolvasta akkor lenne tippje hogy miért nem indul be a fogyásom? Annyira stabilan marad a súlyom, hogy azt már el sem hiszem..😄 Nem számolom rendre pontosan a kalóriákat, de szerintem nem lépem át. Nem szoktam csokizni se, most tényleg nagyon figyelek de mégsem sikerül.


Előre is köszönöm a válaszokat! Szép napot nektek!😊


20/L



2021. jan. 20. 08:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia..szerintem csak türelem kérdése, mert kell egy kis idő hogy beinduljon..én egy hónapja csinálom, először lement 2 kiló majd most visszajött, de látok változást, szóval nem is értem..szerintem mindenképp tarts ki és látszani fog..☺️
2021. jan. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!😊 Én is ebben bízom, hogy csak valamiért nem indult még be, de ha folytatom akkor sikerülni fog. Csak azért szomorít el, mert 2 éve szinte egy nap után látványosan beindult. Akkor persze sokkal több súlyból tudtam fogyni, de mégis..😄
2021. jan. 20. 08:56
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert még csak 2,5 hete csinálod. Az még semmi. Éppen csak elkezdted.
2021. jan. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

És egy dekát se kellett volna mozdulnia ennyi idő alatt?😞

Mármint nekem nem az a bajom, hogy nem fogytam 2 kilót, hanem az hogy stabilan dekára pontosan ugyanott tartok.

2021. jan. 20. 09:06
 5/13 anonim ***** válasza:
A centiket is kellene mérned. Semmi változást nem érzel, látsz? Lehet, hogy ment már le rólad zsír, csak több víz és/vagy salakanyag van benned, ezért a mérlegen nem látszik.
2021. jan. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Pár deka lazán megbújik attól függően, mennyire vagy felvizesedve, vagy mennyire van tele a tápcsatornád.

Én 1-2 hétig számolnám azért a kalóriákat és a makrókat, biztos, ami biztos. Lehet túl kevés (bár ezt kétlem), vagy inkább sok a kalória deficit. A túl nagy és hirtelen deficit pedig sokkolja a szervezetet.

Egyébként simán lehet, hogy lassabban indul be nálad, elég gyakran előfordul. A hízást, fogyást hormonok irányítják, amik lassabban reagálnak. Sok esetben az első havi nagy fogyás inkább víz, és minimális zsír, pont emiatt.

2021. jan. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Tudom le leszek pontozva, de 158 cm-hez az egészséges testsúly nőknél -110, ergó 48 kg.

Én 168 vagyok, és 58al még nem gondoltam magam 10/10nek feszességre, úgy sem hogy edzettem (csak egy tipp)

Amúgy, műzli?? A reggeliddel 2x annyi ch-t viszel be mint amennyit egy nap szabadna.

Kcalt számolni, ch-t számolni!

Kb 12 kg felesleged van, így kezdetben 1500 kcal és 50-60 g ch, aztán csökkenteni 1200 kcalra és 40 g ch.

Én is két hete csinálom, sokkal kisebb felesleggel, de a vízhajtás után mérve lement tisztán 1,5 kg zsír.

2021. jan. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

7: reális súlyt úgy tudsz mérni ha először kihajtod a vizet, mert fogyhatsz 1-2 kgot ha az még mindig víz csak.

2-3 napig sok zöld tea, citromfű tea, aztán reggel tisztasági dolgok után éhgyomorra, szomjasan(!) ráállni a mérlegre.

Folytatod a fogyit, 2-3 hét után megint ez a folyamat, utána mérleg. Ott lesz a nettó fogyás értéke.

2021. jan. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!😊

Azt, hogy mennyi lenne a normális testsúly, már régen elengedtem. Szerintem ez teljesen egyénfüggő. Nem tudom mikor voltam utoljára 48 kg. Egészen kiskorom óta sportolok, van izom rajtam bőven. Szerintem 48 kilósan nem néznék ki egészségesen. Plusz ha ez igaz, akkor 16 kiló felesleg van rajtam, kb elvesznék szerintem.. Így is 36-os ruhákat hordok, mi lenne velem akkor?😂

Ennyire nem veszem komolyan és nem is szeretném. A kalóriaszámolást régen csináltam, de kényszerré vált, úgyhogy nem szeretnék újra ebbe a hibaba esni. Ha ezen múlik akkor inkább maradjak ilyen.😊

2021. jan. 20. 10:15
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#7, azért ez az ideális testsúly nagyon elnagyolt, és pont emiatt nem is reális. Én 156 centi vagyok, 4 éve edzek, leszálkásítva nyáron voltam 49. De akkor a karom már full inas volt, és a hasamon is látszódtak a kockák. A te számolásod alapján még 3 kiló felesleg volt rajtam akkor is, ami nevetséges. Teszem hozzá, akkoriban tettem ki képet ide magamról, és istenesen le voltam hordva, hogy nagyon izmos vagyok, pedig attól is messze állok, csupán a szálkás alakon látszik az izom. Most 52 kilóval szerintem az itteni többség ideálisnak látná a formámat, pedig nem lett kevesebb izmom, csak tömegelés miatt zsír is lett rajtam.

Szóval nem mindegy, hogy sportol-e az illető, mit, mennyi izom van rajta, illetve milyen a csontozata. A centik és a forma ezerszer fontosabbak, mint a kilók.

2021. jan. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!