Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Miért nem indul meg a fogyás?

Miért nem indul meg a fogyás?

Figyelt kérdés

36 éves nő vagyok, kicsit elszaladt velem a lő az elmúlt 2 évben. 160cm vagyok, fénykoromban 48-49kg voltam. Gyerekek után 51-53kg, de még ez is bőven jó volt. Aztán felszaladtam 59-60-ra.Na így már nem érzem jól magam, elformátlanodtam. Rengeteget nassoltam. Home officeban szinte egész nap rágtam valami csipszet, mogyit, csokit. Drasztikusan életmódot váltottam 5 hete. Semmi cukor, semmi fehér liszt, panír, olaj stb. Rengeteg zöldséget eszem köretnek sovány hús, hal mellé. Vajon, kókuszolajon sütöm ezeket. Figyelek, hogy ne koplaljak. Iszok fehérjét, hogy ne az izom épüljön le. Kollagént, vitaminokat szedek. Tényleg komolyan veszem. Tornázni most fogok kezdeni, de sétát beiktattam. Letettem a kocsit 2 hete, napi 4-5km-t megyek gyalog a korábbi 0 helyett.

Fogytam nagyon gyorsan 3 kilót kb egy hét alatt az elején. 56 vagyok már 3-4 hete. Azóta egy deka nem megy le. Pedig van még rajtam fókazsír bőven. Kicsit fodros a hátam, van hasam. Szóval nem vagyok testképzavaros. Tényleg simán lemehetne még 4-5 kg hogy jól nézzek ki. Mit csinálok rosszul? Anyagcserém szerintem normális. Sőt, stevia miatt inkább gyorsnak mondanám, sajna, nem bírja a gyomrom. Mégsem fogytam az elmúlt hónapban semmit.



2023. febr. 27. 14:11
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Sülve mértem, 90 gramm volt, csak az app 75 grammnak adja meg az 1 szeletet.

Nem koplalok, teljesen jól vagyok, napi 5x eszem. Vannak napok mikor több enn3l, pl ha zabpalacsintát eszem reggelire.

2023. márc. 1. 05:43
 22/30 anonim ***** válasza:

Sülve mértem, 90 gramm volt, csak az app 75 grammnak adja meg az 1 szeletet.



Pont erről beszéltünk, nem jól mérsz. Nyersen mérünk mindent.

2023. márc. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Sülve 90 azt kábé merheted 130nak.
2023. márc. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

De pl a kalóriabázisban van sült csirkemell, meg nyers csirkemell is. A sült csirkemell esetén nyilván figyelembe vették a vízveszteséget, illetve a hozzáadott olajat.

A súlyt egyébként be lehet írni, nem feltétlenül egy szeletet kell beírni, lehet grammra állítani a mértékegységet és beírni az összeget.

2023. márc. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Ja, hozzáadott olaj pl? Így nem lehet számolni, hogy kikeresed a sültet, valaki tonna olajban süti, én meg pl csak serpenyőben.
2023. márc. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
0%

25-ös!

Nyilván ezek átlagos, megközelítő adatok. Nekem működik a kalóriabázisos számolás, napi 2500-2800 kalóriát eszem, az adatok szerint ez 3-500-zal kevesebb, mint a felhasználásom és kicsit gyorsabb a fogyás, mint az előrejelzés szerinti. A bázisban megadott adatokat használom.


Az eredeti kérdéshez még annyit, hogy nem csak a testsúly számít, nem tudom mit sportolsz, de a megfelelő fehérjebevitel és a mozgás izmosodást eredményezhet, ráadásul az izom nehezebb, mint a zsír, és külsőre kevésbé látványos izom mennyiségnek is mérhető súlya van. Érdemes lenne testzsír százalékot is mérni.

2023. márc. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
58%
Nyilván, 5 hét alatt felkapott több kiló izmot. Így megy ez... 😀
2023. márc. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Nem kapott fel több kilót, állandó a súlya. De ez csak egy ötlet volt, nem mondom, hogy biztosan így van. Ha kalóriadeficitben van, akkor izmosodni sem tud, tehát a számolással biztos nem jó valami.
2023. márc. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Az izom még mindig nem nehezebb mint a zsír, csak kisebb a térfogata, el kéne már felejteni ezt a hülyeséget.

Kérdező, a fogyás nem állandó, rengeteg minden befolyásolja. Az sem mindegy hogy csak a mérlegre hagyatkozol ami nagy hiba, vagy másképp is figyeled a változást. Ott a jó öreg mérőszalag és a körméretek. Sokkal pontosabb képet ad. Én a vérzésem alatt lazán 3 kgval több vagyok aztán ez ahogy volt vissza is megy egyik hétről a másikra. De egy kiadós wc után is mérhető a különbség, adott esetben 1, - 1,5 kg is lehet. A mérleg pillanatnyi testsúlyt mutat, de nem mindegy épp mennyi vizet tartasz vissza, hol jársz a ciklusban, mennyi kaja van benned, mikor voltál wcn , mennyit ittál stb stb.

2023. márc. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
58%

"300g" zabkása.


Ugye tudod, hogy ez így nem nagyon pontos? Sőt, lehet, hogy +100 kalóriát is elnézel ezzel.


Számít, hogy mennyi vizet vesz fel. Miért nem szárazon méred le?

2023. márc. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!