Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek ennyi mozgás...

Szerintetek ennyi mozgás mellett mennyi kalóriát kellene fogyasztanom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


27 éves nő vagyok 168 cm-rel és 10 kg felesleggel,68 kg a súlyom.

Gerincbeteg vagyok,a dokim az úszást és a kerékpározást javasolta számomra,utóbbit tudom csak kivitelezni,hetente ötször kb. 20-25 km-t.

Illetve 3-4-szer óvatosan kis súlyokkal tudok edzeni.

1,5 hónapja már nem eszem semmi lisztes,cukros,tejes dolgot,csak húst,zöldséget és némi gyümölcsöt és magvakat(nem ideig-óráig,később is így fogok táplálkozni).

A kérdésem az lenne,h kb. 1500kcal-ás étrenddel vajon tudnék fogyni,vagy ennyi sok lenne?Vagy ne is számolgassam a kalóriákat? Illetve a makrotápanyagok arányával sem vagyok tisztában,miből mennyit kellene..?

Sok mindent olvastam már ezzel kapcsolatban,de eléggé összezavarodtam!


Hálásan megköszönném a segítő válaszokat!



2015. máj. 11. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha az egy napra jutó kerékpározás felemészt 500 kalóriát, akkor a napi 1500 kalória bevitel megfelelő.
2015. máj. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én jóval idősebb, kicsit alacsonyabb vagyok, kisebb a feleslegem. Néha sétálok.

1500 kcal valószínűleg jó lenne nekem egy gyors fogyáshoz, sosem sikerül olyan picit enni. 2000 kalóriával súlyt tartok.

Próbáld meg az 1500-at, ha nem sikerül fogyni, még mindig változtathatsz valamin, bár ennyi mozgás mellett az nem reális. Csak éppen olyan fura dolgokat láttunk már...


Te döntésed, számolod-e a kalóriát. Én a fogyásom nagy részében nem tettem, aztán számoltam, szerintem akkor is macerás és kissé zavaró, ha belejön az ember és kevésszer eszik egy nap, azt is otthon, saját ételt, amit könnyű lemérni. Nem vészes, de azért jó lesz abbahagyni ;) A számolástól nem fogyok jobban, viszont roppant kíváncsi vagyok és a makrotápanyagok bevitele is érdekel, az én étrendemben fontos. Ha majd elég egyenletesen eszem nap nap után, majd abbahagyom a számolást.


Makrotápanyagok aránya, ez egy érdekes kérdés. Van a tradicionális, hivatalos álláspont ilyen 50% szénhidráttal.


Igazából nem jó százalékokat használni, mert a test igényei nem százalékban, hanem grammban kifejezhető, olykor gramm/zsírmentes testsúlykg, olykor nem számít a testsúly.

Amit én tudok:

zsírminimum 30-40g

fehérje, na ebbe ne menjünk bele mélyen, megoszlanak a vélemények a minimumról, 0,8 és 3 g/zsírmentes testsúlykg között, fogyáskor nem árt, ha több van, de ez étrendfüggő is. Ez az a makrotápanyag, ahol maximum is van (a többiből se jó bevinni akármennyit, de inkább a kalóriabevitel túlzott megnövekedése miatt).

szénhidrát: nem esszenciális, de az agy mindenképpen glükózt használ, kb. 50g szénhidrátfelhasználása van a testnek akkor is, ha elsősorban zsír az üzemanyag. De nem mindenki bírja ezt a szintet, amivel nincs is baj, mert nem mindenki bírja a többé-kevésbé sok zsírt sem, ami az alacsony szénhidrátbevitellel jár.


Úgyhogy vidd be a szükséges mennyiségeket, a maradéknál pedig választhatsz. Tipikusan nem ajánlott kombó a sok szénhidrát sok zsírral, de van, aki csak úgy tud élni, fogyni persze lehet azzal is, kalóriabevitel kérdése, ha valaki meg tudja oldani, ő dolga. Hormonálisan nem szerencsés a zsírraktározás támogatása zsírbevitellel együtt, de a kalóriadeficit léte vagy nem léte az aduász.

2015. máj. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm mindkettőtöknek a segítő választ!
2015. máj. 11. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!