Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Most komolyan ilyen szuper...

Most komolyan ilyen szuper babák vannak a lakosság 99%-ban?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, sokszor itt is, hogy külön altatjak a babajukat és szinte a 6. Héttől végig alussza az éjszakát...


Nálunk nincs mód külön szobára, meg nem költözünk át a házunkban, ergo marad a közös szoba. No úgy kezdtük, hogy az elején kiságyba tettem, de mindig felebredt, sírt veszettül és mióta velem alszik azóta átalussza az éjszakát.


No de mi ez a sok, külön szobába a alszik, 6 hetes kora óta nem kel éjszaka dolog? 99%ban kajak mindenkinek olyan hihetetlen jó babája van, hogy át se kell menni? Nem volt egy hiszti se, hogy egyedül alszik, semmi sírás? Valaki volagostson fel, mert azért elég ekkeserito, hogy pl az én babám tok máshogy reagált arra, hogy a kis ágyába akartam altatni. Mielőtt valaki azt írja az én igényem, ez nem így van, hiába szeretek vele aludni, én az elején megprobaltam, a gyerek más hogy gondolta.


2019. okt. 30. 19:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/73 anonim ***** válasza:
44%
Minden baba más. Van aki egyszerűen igényli a közelséget, hiába a következetes szoktatás kiságyba. Az én fiam pont ilyen volt. Szoptatott baba volt, és igen, magam mellé vettem a mi ágyunkba, mert nyilván nekem is kényelmesebb volt így, és többet is aludtunk, sokkal kevesebbet ébredt. Most a kislányom igaz sokszor ébred éjjel, viszont szereti a kiságyat, ő sokkal kiegyensúlyozottabb mint a fiam volt ennyi idősen. Barátnőm egy éves koráig szenvedett a kisfiával kiságyban altatás kapcsán. Sehogy nem akart ott aludni, teljesen ki volt már merülve az éjszakai hisztiktől. Neki a gyerekorvos mondta, hogy vegye maga mellé éjszakára mert valószínűleg az a baja. Így is volt, amióta együtt alszanak, átalusszàk az éjszakát.
2019. okt. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/73 anonim ***** válasza:
18%

Szörnyen agresszív ember vagy...

Amúgy az enyém is külön alszik, és nem érdekel, hogy tieid hol.

Nincs baj a szövegértésemmel, te most éppen módosítgatod az előbbi állításodat.

A gyerekeid érdekében ajánlom, menj el egy wellness hétvégére.

Ne válaszolj, mert a vitát lezártam.

2019. okt. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/73 anonim ***** válasza:
36%
Az en kislanyom 21honapos, eleinte babaobolben aludt az agyunk mellett,aztan volt hogy 3-man egyutt,vegul mar csak ketten egyutt alszunk a kislanyommal es ez mind azert van,mert szuletese ota sokszor ebred ejszaka es cicizik is,nappal sem aludt,tehat en nem birtam volna allandoan jarkalni hozza,mert legtobbszor csak tuleltem(em) a napokat annyira faradt es kimerult vagyok.
2019. okt. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/73 anonim ***** válasza:
31%
Az újszülött nem tud 10-15 perc alatt jóllakni. Nagyobb baba valóban igen.
2019. okt. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/73 anonim ***** válasza:
75%

"Éjszaka is kel 3 óránként magától. 1 óra hosszat cicizik utána meg ugye még büfi."


Mondjuk úgy, hogy nem hagyom 1 óráig a mellemen csüngni??🤦🏽‍♀️🤷🏽‍♀️ Ha éhes, akkor nem nyamnyog egy órát, az max csak komfortszopi, ami ismét csak a szülő következetlensége, itt szokott elcsúszni a dolog. Aztán meg jön ide a GYK-ra siránkozni, hogy a gyerek rajta kívül senkivel nincs el, mert hát minden nyikkra mellen kell lennie vagy épp azért jön ide, hogy jól megmondja másoknak - akik nem mellesleg egy büdös szóval nem szóltak hozzá -, hogy hogyan kellene nevelnie a gyerekét...


#22 Nem, a közelében nem vagy a szövegértésnek, ellenben nagyon ügyesen próbálod kiforgatni, amit a másik mond. Nem mellesleg ismeretleneket hazudtolsz meg, miszerint éhezteti a gyerekét.

Elképesztő, hogy egy állítólagos anyának nem egyértelmű, hogy megeteti a gyerekét, ha az éhes. No komment.

Ja és köszönöm, miattam egy percig ne aggódj, én aztán minden vagyok, csak agresszív nem, szimplán nem tűröm, hogy meghazudtoljanak. Ellenben az, aki ismeretlenül és ok nélkül letámadja a másikat, valótlan dolgokkal, na annál vannak gondok..De ez szerencsére már nem az én bajom.:)

2019. okt. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/73 anonim ***** válasza:
25%

Ne már, ennek soha nem lesz vége így.😀

Figyelj, leírom, de tényleg ez az utolsó.

Azt írtad, hogy nem kell kivenni az ágyból, ha sír, megkell próbálni ott megnyugtatni, igaz? Erre írtam én, hogy én a SAJÁT gyerekemet mindig kivettem, mert tudtam, hogy éhes, annyit evett, mint a lovak. Egy éhes babát nem lehet megnyugtatni. Nem szokott ettől át hozzánk, tehát, hiába ítélkezel, hogy csak úgy lehet jó, ahogy neked bevált.

Neked az jött be, nekem ez, a kérdezőnek meg más. Evvan.

2019. okt. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/73 anonim ***** válasza:
35%
Ahogy azt se vagy hajlandó felfogni hogy minden gyerek más. Igen 1 óráig eszik mert kényelmesen eszik. De éhes és nem minden nyikkra mellre van téve. Ha látom hogy éhes megetetem. És nem fogom 10 perc után elvenni tőle és hagyni hogy üvöltve sírjon mikor látom hogy rágja az öklét, mert szerinted az csak komfort szopi.
2019. okt. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/73 anonim ***** válasza:
55%

Nyugi kérdező az én fiam is vacak alvó. Amúgy én is, szóval volt is kitől örökölnie.


Az első 2,5 hónapban gyakorlatilag 0-24 üvöltött a hasfájás miatt. Aztán 5 hónapos koráig elég jó éjszakáink voltak. De ekkor is minden éjjel keltem hozzâ, viszont ebben az időszakban csak annyi baja volt, hogy hason alvó lévén lassan haladt előre és mikor elérte a kiságy falát elakadt és emiatt sírt, visszatettem a rajtvonalra és aludt is tovább. Erre az időszakra úgy tekintek hogy átaludta az éjszakát.

Aztán jött a fogzás, mozgásfejlődés egyszerre. Mindkettő megviselte.

9, majdnem 10 hónapos volt mikor feladtam. 9 hónapos koráig egyszer sem aludt velünk. Aludt a mellkasomon korábban sokat de úgy hogy én közben fotelben ültem. De az ágyba féltem bevinni és én magam is szerettem volna ezt elkerülni (amúgy a kiságy a mi szobánkban van). Koraszülött baba így egyáltalán nem voltam nyugodt légzésfigyelő nélkül, amihez ugye szükséges a saját ágy.

De aztán 8 hónaposan megérkezett a szeparációs szorongás, ami nálunk nagyon erőteljes volt. Esküszöm ha tehette volna visszamászik a méhembe. Volt hogy többet altattam éjjel mint amennyit valójában alvással töltöttünk. Egyszerűen harapni lehetett a szorongást, de még ezt is levezényeltem külön ággyal. Aztán 9-10 hónaposan a szepát megfejelte egy fogzás egy megfázással karöltve, és én itt dobtam be a törölközőt. Azóta alszik velünk, most 1 éves.

Én úgy érzem jól bírtam, pedig az első hetekben volt hogy 3x10 percet aludtam összesen egy nap. Komolyan úgy éreztem, hogy ez a pokol hetedik bugyra. Ha nem lett volna koraszülött és nem ragaszkodtam volna ennyire a légzésfigyelőhöz talán hamarabb átkerül a mi ágyunkba.

Azóta sokkal jobbak az éjszakáink. Most is fel-fel sír de elég rátenni a kezem és már alszik is. De azt is sokszor látom hogy felébred, felül, körbe néz, megnyugszik és fekszik is vissza.


Lehet minket gyengének titulálni de a magam részéről az a véleményem hogy nem azért vállaltam gyereket hogy hősként ne aludjak évekig. Ha van rá megoldás és a közös alvás megoldás akkor tőlem aztán itt alhat és szerencsére a férjem is egyetért. Szeretjük hogy köztünk szuszog.

Nem lehet azt mondani, hogy én ehhez szoktattam, mert nem igaz. Igenis az ő igénye volt, nem véletlen hogy azóta nagyrészt nyugton alszik. Nálam nem itt kezdődik a nevelés. Ezen nem áll és nem is bukik semmi. Mindenki tegyen úgy ami náluk a legjobban működik. És fogadjuk is el a másik véleményét!

2019. okt. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/73 anonim ***** válasza:
45%

25. Szerintem ez nem következetesség kérdése. Sokan azt gondolják, hogy a szoptatás nem csak evés, hanem még sok mas funkciója is van, és hagyni kell a babát szopizni, amíg akar.

Aki így gondolja, az nem következetlen. Más kérdés, hogy Te nem értesz egyet ezzel.

Ha vki az egyik nap így csinàlja a másikon úgy, vagy eldöntött vmit, de nem tudja kivitelezni, az következetlen.

2019. okt. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/73 anonim ***** válasza:
67%

Pont úgy csináltam mint a 8-as.

Most van egy erősen kötődő, inteligens, boldog 3.os nagylányom.

És az első pár hetet és a betegségeket, 1-2 gonosz fogat leszámítva soha nem voltam fáradt.

Remélem a 2.babával is összejön.

Nem kell itt leszólni a másikat, mert mindenki úgy csinálja ahogy akarja.

Következetesnek kell lenni, de mikor ezt le meri valaki írni, egyből habzó szájjal neki esnek és gyanúsítják sírni hagyással. Na hát akkor ki is az agresszív?

2019. okt. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!