Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Most komolyan ilyen szuper...

Most komolyan ilyen szuper babák vannak a lakosság 99%-ban?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, sokszor itt is, hogy külön altatjak a babajukat és szinte a 6. Héttől végig alussza az éjszakát...


Nálunk nincs mód külön szobára, meg nem költözünk át a házunkban, ergo marad a közös szoba. No úgy kezdtük, hogy az elején kiságyba tettem, de mindig felebredt, sírt veszettül és mióta velem alszik azóta átalussza az éjszakát.


No de mi ez a sok, külön szobába a alszik, 6 hetes kora óta nem kel éjszaka dolog? 99%ban kajak mindenkinek olyan hihetetlen jó babája van, hogy át se kell menni? Nem volt egy hiszti se, hogy egyedül alszik, semmi sírás? Valaki volagostson fel, mert azért elég ekkeserito, hogy pl az én babám tok máshogy reagált arra, hogy a kis ágyába akartam altatni. Mielőtt valaki azt írja az én igényem, ez nem így van, hiába szeretek vele aludni, én az elején megprobaltam, a gyerek más hogy gondolta.


2019. okt. 30. 19:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
80%

Tényleg nagyon vicces amúgy, hogy engem vadolsz agresszívitással, miközben te vérben forgó szemekkel nekem estél és ismeretlenül kapásból a gyerekem sírni hagyásával és éheztetetésével vádoltál, na meg azóta is próbálnál hamis dolgokkal rágalmazni...:D

Azért elég érdekesen értelmezed az agresszív szót, mint olyant és láthatóan továbbra sem fogod fel mi volt a lényege annak, amit írtam.

Azt írtam a SAJÁT SZOBÁJÁBAN ES ÁGYÁBAN kell altatni első perctől és következetesen ehhez mérten cselekedni, ha sír, ott kell megvigasztalni, szíves elnézésedet kérem, amiért nem írtam másodjára is le, hogy a saját ágyában ÉS saját szobájában. Ne értetlenkedj már, de tényleg. Miért nem nyilvánvaló, hogy ha egy gyerek éhes, akkor meg kell etetni, ha bekakilt, pelust kell cserélni?? Természetesen a sírást és a saját ágyban és saját szobában (remélem így már a te agyadig is eljut) való vigasztalást úgy értettem, hogyha már az alapvető szükségtelei (igen bizony az evés/ivás, pelus csere) ki vannak elégítve, ám de mégis sír. Bár nem értem miért ne lehetne egyébként egy gyereket a saját szobájában megetetni, de ebbe már bele se menjünk.

Őszintén sajnálom, hogy neked ez nem egyértelmű és helyette másokkal kötözködsz és a segged vered a földhöz.

Nem szóltam hozzád egy rossz szót se, továbbá még csak nem is azt írtam, amivel te hamisan megvádoltál, mégis itt csinálod a patáliát és képtelen vagy elfogadni, ha valakinek bejött ez a módszer.. Szánalmas!

2019. okt. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim ***** válasza:
54%
A fiam nem aludt sem éjjel, sem nappal, a kiságy csak dísznek volt a szobában (mi szobánkban), 2 éves koráig köztünk aludt és olyan 6 évesen szokott le róla, hogy hajnalban átcuccoljon hozzánk. A lányom kezdetektől külön szobába (a tesóval együtt) aludt, 6 hetes korától nem kel fel éjszaka, nappal is a kiságyban alszik, mostmár a saját szobájában egyedül. Én sem hittem el eddig ha valaki azt mondta hogy egész éjszaka alszik míg meg nem tapasztaltam a sajátjaimon a különbséget.
2019. okt. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 anonim ***** válasza:
38%

Amúgy engem nem zavar ki hogy csinálja, de ezt a "minden szoktatás kérdése" szöveget nem szeretem, és nekem ez már egy picit beleszólás a másik életébe, hisz feltételezi, amit le is írsz, hogy vmit elrontott, "következetlen" volt.


Én ezzel az együttalvás-igény szerinti szopi-hordozás témával akkor találkoztam először, amikor egy közeli barátnőm a ma már iskolás gyerekét így nevelte.


Őszintén megmondom, évekig magamban röhögtem rajta. Hogy a hülyéje mért szoptat éjjel egy 9 hónapos nagy gyereket. Mi az, hogy ott alszik vele stb.


Terhesen szépen olvasgattam is a suttogós könyvet, és a 4É rendszert konkrétan akkortól próbáltam bevezetni, hogy hajnali 6-kor, a születése másnapján megkaptam a babám.


Hetekbe telt, mire beláttam, hogy teljesen alkalmatlan a módszer a gyerekem igényeinek és viselkedésének a leírására. És akkor kezdtem el hordozóházas meg la leche ligás cikkeket olvasni, és azonnal azt láttam, hogy minden stimmel, amit írnak. Hogy ennyi idő egy szopi, hogy milyen fázisai vannak, hohy mitől nyugszik meg es válik kiegyensúlyozottá a gyerek és mitől jobb nekem.

Utànaolvastam az orvosi, biológiai háttérnek, kutatásoknak (letett babák, kortizol merések), antropológiai leírásoknak, és így, hogy ezek meg amit láttam összecsengtek, így el tudtam engedni ezt a szoktatós elvet, amiről ma már azt gondolom, hogy nagyrészt egyéni vélemények vagy az előző generációtól örökölt dogmák az alapja.


Örülök, hogy a 2. babámnak már nem fog éjjel 5-6 órát üvölteni márványozott bőrrel az ájulásig (nem letéve hanem a karomban, nem éhesen), csak mert ő mellen tudna elaludni és lepedőerzékelős is (és nem lehet megnyugtatni se a kiságyban se karban), de èn inkább "kínzom" , sírva, de kínzom, mert én nem akarok "ősanya" lenni.


Ettől függetlenül nappal 3 óránként eszik, kb amióta megszületett, nem szoptatom nyilvánosan, nem teszem minden nyikkra mellre, sőt 10 hónapos korára már csak reggel és este-éjjel van egyáltalán szopi.

2019. okt. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 anonim ***** válasza:
46%

Előző vagyok. Még annyi, hogy nekem egy nagyon nehéz nap után (orvossal összeveszés, pánikban töltöt éjszaka, szülésindítás végig 200-as magzati pulzus, majd császár) után született a babám, nem sírt fel rögtön, ezért nem adták ki aranyórára se, és masnap reggel 16 óra múlva vihettem el. Ezt a 16 órát a babám végigsírta. Egyrészt a nővérek mondták másnap, másrészt az az orvosnő (volt csoporttársam), aki a neonatológusa volt, 8 hónappal később mesélte, hogy szinte sehogy nem lehetett a babámat megnyugtatni, más babák aluszékonyak ilyenkor, de az enyém csak sírt.

Onnantól, hogy elhoztam akkor hajnalban, nem volt ez a nagy sírás, de az esti letevések kvázi lehetetlenek voltak.


Nem tudom, hogy összefügg-e a két dolog, ez a borzalmas születés élmény meg hogy nem akart egyedül maradni, de esetleg ilyen is lehet a babák külónbözősége hátterében. Vagy ugyanaza karakter/tenperammentum okozza az egyiket és a másikat is.

2019. okt. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 anonim ***** válasza:
53%

Kezdetben mi is sokat szenvedtünk az alvással. Nem akartam cicin altatni, hanem szépen aludjon el a kis ágyában. Hetekig szenvedtünk. Nem bírtam sehogy sem elaltatni. Egyedül hordozóban , de onnan nem lehetett letenni, mert rögtön ébredt. Éjszaka is próbáltam visszaaltatni, vigasztalni, stb. Viszonylag hamar engedtem a cicin bealvást, mert úgy hamar elaludt. Este szépen be is lehet tenni a kiságyba, de 2-4 óra múlva ébredt és vigasztalhatatlanul volt. Aztán újra etetés. Mire abból oda jutottam, hogy visszaalszik eltelt egy óra. Másodjára viszont nagyon max 40 percet aludt, majd megint ébredt. Mentem szorgosan altatni. Egy idő után borzasztó fáradt voltam. Alig aludtam. Volt, hogy a WC-n ülve pisilés közben elaludtam. De a gyereket is szinte álmomban vigasztalta. Kész életveszélyes volt. Aztán egyszer bealudtál egy esti szoptatás a. És reggel a férjem költött minket. Azóta én nem szívatom se a gyereket, se magam. Először szépen elalszik, megy a kiságyba. Amikor felébred 3-5 óra után, akkor megetetem és alszunk együtt reggelig. Így mindenki kipihented. Próbáltam sokáig, de az én fiamnak erre van igénye.

Szerintem mindenki találja meg a neki megfelelő módszert és alkalmazza azt. Nem kell ezért senkit elítélni.

2019. okt. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 A kérdező kommentje:
Az én véleményem is az, hogy ilyen pici babakan ne akarjunk szoktatni... Majd 1 2 3 éves korától, mikor felfogja mi van körülötte. A szoktatás, nevelés ne már 9 hónap után az első 2 hét utan legyen.. Én erre jöttem rá. Az bosszantott, hogy voltak nem itt, támadók, akik a szülőt hibaztattak, mert egy ágyban alszanak a gyerekkel. Pedig aztán én is próbáltam kiságyban... Neki nem jött be. Eheztetni nem kell, de ha elalszik cicin, vissza teszem az ágyába, megebred és kB kezdődik minden elölről, nem mindenki olyan szerencsés, hogy a babája nem ébred meg, ha beteszi a kiságyba. köszi a válaszokat.
2019. okt. 31. 05:41
 37/73 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem pedig kérdező, egyértelmű lehetne a százalékokból, hogy ki csinálja jól és ki nem... Ne a 20-30-40%-os válaszokra hallgass, hiszen nem hasznosak, nem jól csinálják. Többen vannak, akik HELYESEN SZOKTATJÁK!!! a gyereket. Így kellene. Nem pedig kikapkodni az ágyból, egy óráig ciciztetni, magatokhoz venni. Erre még a házasságotok is rámehet. De ti tudjátok.
2019. okt. 31. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó, nagyon vicces amit írtál. Egyértelmű, a százalékokból, hogy ki csinálja jól? A százalékok azt mutatják, hogy a gyakori közössége kb hogy gondolja. Meg egyáltalán mi ez a csecsemőgondozás, valami matekpélda, hogy egyféleképpen lehet jól csinálni? Miért nem lehet megérteni, hogy a tapasztalat, az élet sokszor bebizonyítja, hogy igenis nem szoktatás kérdése az altatás. Nem robotok a kisbabák, rengeteg minden befolyásolhatja az első hónapokat. Negatív születés élmény, idegrendszeri éretelenség, vagy egyszerűen egy érzékenyebb baba és még ezer más. Nem baj, ha egy baba a kiságyában alszik és ott jól elvan, de az sem ha egyszerűen az anyuka hónapokig kínlódik vele mert nem alszik sehogy, és végül úgy dönt, hogy együtt alszik vele. Annyira korlátolt gondolkodásra vall az a nézet, hogy így kell szoktatni meg úgy, és csak úgy jó és pont. Aki meg nem úgy csinálja az hülye és elrontotta. Szerencsés az, akinek alszik a kiságyban viszonylag nyugodtan. Aki nem tapasztalta meg nem tudhatja milyen mikor se éjjele se nappala mert olyan sírós a babája. Három hónapig ordított a fiam a hasfájástól, nem érdekelt már semmi csak hogy aludhassunk végre. Az élet sokszor mást dob, mint amit az anyuka előre kikondolt a babájával kapcsolatban.
2019. okt. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:
64%

Próbáltad a kis ágyban de nem jött be...

Én is próbaltam a gyereknél a brokkolit de nem jött be.A csoki már annál inkább 😁

Ameddig azt hiszitek, hogy a szokatás egy kőkorszaki bedobom az ágyba és hagyom sírni módszer addig nincs miről vitàzni.

2019. okt. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:
44%

Csakhogy az együttalvás nemhogy nem káros, mint a csoki, hanem metaanalízisek szerint szàmos testi és lelki betegségtől véd.

Világszerte az édesanyàk 80%-a alszik átmenetileg vagy tartósan együtt a babájával.

2019. okt. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!