Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Traumatizáltuk a babát, mit...

Traumatizáltuk a babát, mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Légyszí ne bántsatok, tudom, hogy nagyon elrontottuk ezt az egészet, de akkor, amikor csináltuk, nem tudtuk, nem direkt volt. Egész nap sírt a baba, így nem tűnt fel, hogy este nem azért sír.


A kislányom hasfájós és refluxos baba. A férjem olvasta a suttogó könyv egy pár mondatát a kollégája javaslatára és sajnos a második-harmadik héten annyira mondta, hogy a kollégájának bejött, hogy - rosszul - kipróbáltuk és sírni hagytuk a babát, kb. öt percig, de többször is.


Az esti altatás onnantól aztán teljes katasztrófa volt, valahányszor a baba sírt én is sírtam, főképp azért, mert meghalt a nagypapám és úgy éreztem a férjem mindig csak az utolsó utáni pillanatban jön segíteni, amikor már annyira nem bírom, hogy én is zokogok a gyerekkel együtt.


Egy időre átvette az esti altatást, ami úgy nézett ki, hogy benyomta a baba szájába a cumit és bent tartotta, bármit csinált a baba és bármilyen hangosan is sírt. Ezt főleg azért, mert nála vállon is sírt meg mindenhogy, meg szerintem azért is, mert nem akarta vállon altatni. Cicin nem tudtuk bealtatni, mert akkor 10 percenként felriadt büfizni és egy-masfél óra múlva, mikor kipukizta amit nem tudott kibüfizni, akkor tudtuk elaltatni.


A problémám, hogy minden estén szenvedés most is. A babának annyira rossz emlékei vannak az altatással, hogy fürdés után ha rájön, hogy altatunk, már teli torokból ordít.


Van valakinek ötlete, hogy hogyan lehetne felülírni a rossz emlékeket?


2023. okt. 20. 23:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
70%
A kérdés érthetetlen, de egy ennyire kicsi baba arra se emlékszik mi volt 5 perccel ezelőtt, arra se mi volt tegnap. Amúgy ha mindig bőgött akkor nem értem ezt miért fogod rossz emlekekre. Nyugodj meg kicsit!
2023. okt. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
96%

Ne altassátok. Komolyan mondom, ne legyen cél, hogy aludjon a baba. Majd ha fáradt lesz, bealszik magától, de addig ne érezze a kényszert tőletek, hogy aludnia kell.

Esetleg a fürdést is ütemezzétek át, ne este legyen, meg amúgy sem higiéniai kérdés az ilyen picik napi fürdetése (hanem pont a rutin kialakítása miatt, hogy tudja, fürdés után jön az alvás).

2023. okt. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
83%
Én a helyedben jobban aggódnék amiatt, hogy ilyen emberrel vállaltam gyereket, aki csak az utolsó utáni pillanatban megy segíteni. Semmi jele nem volt korábban, hogy mégis ki a fenét sikerült a gyereked apjának választani? Hogy fogsz így boldogulni később?
2023. okt. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
100%
Szakítsd ki a körből és változtasd meg a napi rutin problémás részét. Ha tiltakozik, akkor ne erőltesd tovább, se az etetést, se a cumit, se az alvást. Keress más nyugtatásra alkalmas tárgyat, amit foghat, nézhet, hallgathat és még nem kötötte össze semmi rosszal. Te pedig végy erőt magadon és az utolsó előtti idegszáladdal kérj segítséget, ne várj. Kell idő, néhány hét vagy több, mire a baba is megérti, de addig tarts ki- miatta!
2023. okt. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a baba? 4 hónapos kor körül van egy alvási regresszió.

Amúgy pedig ha ilyen görcsös, stresszes ember akarna engem altatni este, én sem tudnék aludni. A baba teljesen átveszi minden rezdülésed. Érzi rajtad, hogy ideges vagy és erőszakkal el akarod altatni. Miért olyan fontos 10 perc alatt elaltatni? Alakítsatok ki kellemes kis esti rituálét, amit mindenki élvez és nem szükséges rossznak él meg.

Milyen a napirendje kb? Elképzelhető hogy még nem álmos, mikor szerinted aludnia kell. Leírnád egy napotokat? Utána próbálok érdemben segíteni.

2023. okt. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
77%

Detraumatizáld.

Altatás ölben ringatva, halk dudolgatás kedves szavak mellett

2023. okt. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
91%

"Egy időre átvette az esti altatást, ami úgy nézett ki, hogy benyomta a baba szájába a cumit és bent tartotta, bármit csinált a baba és bármilyen hangosan is sírt. "


Ez mondjuk nálam minimum válóok lenne.

Szegény, szerencsétlen baba!!! Legközelebb meg földhöz fogja vágni, mert sir?


Megoldás? Próbáld meg szeretni azt a szegény szerencsétlen kislányt. Fürdés után csak tartsd a karodban, nézzétek az esti mesét, vagy dúdolgass neki csendesen dalokat, és NE próbáld meg elaltatni. Beszélj hozzá halkan, szeretettel, énekelj neki, akár sétálhatsz is vele a szobában a karodban tartva. Ne elaltatni próbáld, hanem megnyugtatni. Érezze, hogy szereted, hogy veled nyugodt lehet.

Majd el fog aludni, amikor álmos lesz, egy óra múlva. Vagy kettő. Nem mindegy? Az idióta férjed meg tartsa a saját farkát a szájában, akkor is, ha nem akarja.

A könyvet meg dobjátok ki a fenébe, mert ami az egyik gyereknél beválik, az nem biztos, hogy másiknál is jó.

2023. okt. 21. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 A kérdező kommentje:

Úgy néz ki a rutin, hogy a férjem hazaér 7 óra körül. Utána vacsorázunk 8-ig. Fél 9-kor van fürdés, utána pedig szopi. Ha álmosodik, akkor büfiztetés (mert különben ébred), fehérzaj és elvileg alvás lenne.


Mostanában olyan fél 12 körül tudjuk elaltatni. Néha elalszik korábban, de akkor fél óránként/óránként megébred.


Az első altatás kör az enyém. A második a férjemé, a harmadik, akinek több energiája van.


Utána alszik fél 6-ig, akkor felkel enni. 8-kor megint felébred és eszik meg ellenőrzi, hogy megvagyok, aztán fél 10-kor kakil, akkor már nem alszik vissza.


Akkor játszunk fél 12-ig, amikor elmegyünk sétálni. Akkor abba belealszik amíg vagy meg nem unom és le nem ülök vagy jön valami váratlan hangos zaj.


Onnantól a teljes káosz jellemzi a napi rutint. Kel amikor kel, eszik amikor eszik, néha jönnek látogatók néha nem. Általában még kétszer alszik mire a férjem hazaér, de csak ilyen rövidebbeket.

2023. okt. 21. 05:58
 9/77 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


#3 Igaziból ő is fáradt és elege van :/ Ráadásul anyósom mióta megtudta, hogy terhes vagyok, mindig azzal jött, hogy ő úgy altatta a gyerekeket, hogy otthagyta őket, ők olvastak két mesét és aztán aludtak és nekünk is így kéne. A férjemnek meg ez nagyon tetszett a gyerek előtt, tisztára bestresszelte anyósom ezzel, hogy mi lesz, ha mi nem így csináljuk, akkor tönkremegy a házasságunk.

2023. okt. 21. 06:06
 10/77 anonim ***** válasza:
91%

A férjed is és anyosod is pszichopata meg se haragudj.

Anyosod bebaszta a gyerekeket a szobába oszt jó van,férjed meg erővel tuszkolja a cumit a gyerek szájába...🤦🤦

2023. okt. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!