Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Traumatizáltuk a babát, mit...

Traumatizáltuk a babát, mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Légyszí ne bántsatok, tudom, hogy nagyon elrontottuk ezt az egészet, de akkor, amikor csináltuk, nem tudtuk, nem direkt volt. Egész nap sírt a baba, így nem tűnt fel, hogy este nem azért sír.


A kislányom hasfájós és refluxos baba. A férjem olvasta a suttogó könyv egy pár mondatát a kollégája javaslatára és sajnos a második-harmadik héten annyira mondta, hogy a kollégájának bejött, hogy - rosszul - kipróbáltuk és sírni hagytuk a babát, kb. öt percig, de többször is.


Az esti altatás onnantól aztán teljes katasztrófa volt, valahányszor a baba sírt én is sírtam, főképp azért, mert meghalt a nagypapám és úgy éreztem a férjem mindig csak az utolsó utáni pillanatban jön segíteni, amikor már annyira nem bírom, hogy én is zokogok a gyerekkel együtt.


Egy időre átvette az esti altatást, ami úgy nézett ki, hogy benyomta a baba szájába a cumit és bent tartotta, bármit csinált a baba és bármilyen hangosan is sírt. Ezt főleg azért, mert nála vállon is sírt meg mindenhogy, meg szerintem azért is, mert nem akarta vállon altatni. Cicin nem tudtuk bealtatni, mert akkor 10 percenként felriadt büfizni és egy-masfél óra múlva, mikor kipukizta amit nem tudott kibüfizni, akkor tudtuk elaltatni.


A problémám, hogy minden estén szenvedés most is. A babának annyira rossz emlékei vannak az altatással, hogy fürdés után ha rájön, hogy altatunk, már teli torokból ordít.


Van valakinek ötlete, hogy hogyan lehetne felülírni a rossz emlékeket?


2023. okt. 20. 23:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/77 anonim ***** válasza:
86%

Ekkora gyereknél NE engedd át az esti altatást, RÁD van szüksége, nem apukára, aki ridegen cumit rak a szájába, és felrerakja.

Tartsd az öledben, amíg el nem alszik, ne tedd le. A te közelségedre vágyik meg cicire.

2023. okt. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/77 anonim ***** válasza:
29%
70# Képzeld nálam pl. nem tudott komfortszopizni,mert egyből jött a tej mindig és csorgott ki a száján,fuldoklott kb.,és üvöltött mert ő cumizni akart,így nálunk a szoptatás arra volt,amire a funkciója is szolgál,etetésre. Minden egyes próbálkozásra ez volt a reakció,de nem vagyok egyedül,mert a babacsoportba amibe benne voltam minimum ketten így voltak. Üvöltött a gyerekük,amiért megindult a tej. Lehet ez is egy ok egyébként.
2023. okt. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/77 A kérdező kommentje:

#70 Szintén itt is fuldoklik, ha komfortciciztetem.


#71 Soha nem tudtam az ölemben tartani, vállon szoktam. Ha az ölemben tartom, akkor keresi a mellem. És úgy is keresi a mellem, hogy utána kihányja (nem kibukja) és aztán sír és megint keresi a mellem. Elég szörnyen néz ki.

2023. okt. 22. 11:28
 74/77 anonim ***** válasza:
100%
Akkor legalább azt a vacak cumit úgy tedd a szájába, hogy ölben van.
2023. okt. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/77 anonim ***** válasza:
67%

#36: Irigyellek, hogy még sohasem volt olyan, hogy rosszul döntöttél volna! Még olyankor sem, amikor már hónapok óta kialvatlan vagy. Rosszul dönteni egy dolog, vállalni érte a felelősséget és - ha olyan - megpróbálni helyrehozni egy másik. Marha sokra megy vele a kérdező, hogy lehordják mindennek őt és a férjét. Ő is tudja, hogy el...ták.

Nálunk ha van rá lehetőség "forgóban" van ilyenkor nálunk a két gyerek (dackorszakos és sokat síró baba), hogy elkerüljük az ilyen rossz döntéseket, de ez is csak addig működik, amíg legalább ketten ott vannak és nincs mindkét szülő kész. Mi megúsztuk a kikészülést, de nem sok hiányzott hozzá. Egy napi kb. 8 órát hangosan síró baba próbára teszi az embert, nálunk a kis dacos csak hab a tortán ;). És igen, van a testközelség, ami sokszor segít. De egy refluxosnál ha az a baja, nem megoldás. A komfortszopi sem. Ha álomba szopja magát, simán felébred arra, ha nem büfiztetik és visszajön amit megevett. Majd az idő, az talán segít. Nekünk már sokat javult 4 hónapos korára, remélhetőleg a kérdezőnél is jobb lesz. Ez nem jelenti azt, hogy tegnap este nem tartott 2 óráig az altatás (tegnapelőtt még hosszabb volt).

2023. okt. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/77 anonim ***** válasza:
74%
Nem olvastam végig az összes választ, csak bele-bele olvastam. Valahol írtad, hogy 3-4 hónapos a baba, és olvastam a napi rutint is. Írtad, hogy refluxos a baba: mivel ez egy olyan állapot, ahol a gyomor tartalma visszafolyik a nyelőcsőbe, ez fájdalmat okozhat a babának. Ez gyakran súlyosbodhat fekvő, vízszintes pozícióban. Ez a fájdalom az éjszaka folyamán fel is erősödhet, úgy mint a felnőtteknél a gyomorfekély. Próbáld meg megemelni a baba fejét alvás közben. Lehet kapni erre a célra sajtcikkely formájú párnát. Ha a baba bölcsőben vagy kiságyban alszik, akkor jó lehet a fej oldali rész felpolcolása, akár könyvekkel. (A bölcső vagy kiságy lába alá kell tenni.) Segíthet ezen a gyakori kisebb étkezés is, valamint próbáld meg úgy szoptatni, hogy picit "ülő" pozícióban legyen a baba. (Fesztelen szoptatás)Ne fektesd le rögtön evés után, mert súlyosbodhatnak a tünetek. Írtad azt is, hogy hasfájós: A csecsemőkori hasfájást általában 3 hónapos kor környékén kinövik, de ritkán elhúzódhat 6 hónapos korig is vagy extrém esetben még tovább. Írtad, hogy ömlik a szájába a tej. Milyen színű a széklete? Lehet, hogy túl erős a tejleadó reflexed, sok előtejet iszik, és bántja a hasát. Lehet tejfehérje allergiás. (Mondjuk ezt már szerintem megállapította volna az orvos, mindenesetre nem zárható ki, ha nem vizsgáltak kimondottan erre.) Szívből ajánlom: All Baby Carriers | ROOKIE (rookie-baby.eu) Ebben a baba lába, csípője M alakot formálnak, és egyszerű megtanulni a felkötést, valamint 6 hónapos kortól haton is lehet vele hordozni. A ti esetetekben (hasfájosság, reflux) szerintem a hordozás mindeneképp ajánlott, esetleg a babakocsit is kiválthatja addig, amíg a buggyba nem ülhet (6 hónapos kor). Lehet neki adni szopik előtt Infacolt vagy Espumisant, ezek segítenek a szelek távozásában. Ami nagyon fontos, csak lazan! Ne stresszeljetek. A babák egy pillanat alatt átveszik a hangulatot. Engedjetek el azt, amit mások mondanak, hogy mit kellene meg mit nem kellene már ilyenkor csinálnia. Bízz az ösztöneidben. És igen, ami egyik nap működött, a másik nap nem biztos, hogy működni fog. Ajánlom a Spotifyról a PregHello Podcastot: -Milyen igényei vannak egy újszülöttnek? -A szoptatás első napjainak nehézségei és megoldásai -Babahordozás – Ki? Mikor? Hogyan? Miben? -Együttalvás az újszülöttel: hogyan tehetjük biztonságossá?
2023. okt. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/77 anonim ***** válasza:
73%

Én mondjuk elválnék egy olyan embertől, aki erőszakoskodik és durván viselkedik a gyerekemmel.


És nem kell csodálkozni, hogy nem alszik a baba, amikor érzi, tudja, hogy apa bántalmazza - ez a fajta erőszak is erőszak, amely felzaklatja a kisbabát, bármilyen idős is.

2023. nov. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!