Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Traumatizáltuk a babát, mit...

Traumatizáltuk a babát, mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Légyszí ne bántsatok, tudom, hogy nagyon elrontottuk ezt az egészet, de akkor, amikor csináltuk, nem tudtuk, nem direkt volt. Egész nap sírt a baba, így nem tűnt fel, hogy este nem azért sír.


A kislányom hasfájós és refluxos baba. A férjem olvasta a suttogó könyv egy pár mondatát a kollégája javaslatára és sajnos a második-harmadik héten annyira mondta, hogy a kollégájának bejött, hogy - rosszul - kipróbáltuk és sírni hagytuk a babát, kb. öt percig, de többször is.


Az esti altatás onnantól aztán teljes katasztrófa volt, valahányszor a baba sírt én is sírtam, főképp azért, mert meghalt a nagypapám és úgy éreztem a férjem mindig csak az utolsó utáni pillanatban jön segíteni, amikor már annyira nem bírom, hogy én is zokogok a gyerekkel együtt.


Egy időre átvette az esti altatást, ami úgy nézett ki, hogy benyomta a baba szájába a cumit és bent tartotta, bármit csinált a baba és bármilyen hangosan is sírt. Ezt főleg azért, mert nála vállon is sírt meg mindenhogy, meg szerintem azért is, mert nem akarta vállon altatni. Cicin nem tudtuk bealtatni, mert akkor 10 percenként felriadt büfizni és egy-masfél óra múlva, mikor kipukizta amit nem tudott kibüfizni, akkor tudtuk elaltatni.


A problémám, hogy minden estén szenvedés most is. A babának annyira rossz emlékei vannak az altatással, hogy fürdés után ha rájön, hogy altatunk, már teli torokból ordít.


Van valakinek ötlete, hogy hogyan lehetne felülírni a rossz emlékeket?


2023. okt. 20. 23:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/77 anonim ***** válasza:
100%

Fuh, nem akarlak bántani, de csóró gyerek jól belenyúlt veletek a szrba...

És nem azért, mert rosszat akartok neki, hanem mert inkább hallgattok idióta idegenek és távol élő rokonok bizonyítottan elavult és káros faxságaira, ahelyett, hogy az ő jelzéseit vennétek figyelembe.

Egy baba CSAK sírással tud kommunikálni, amíg sír, addig VAN valami baja, és ez magától nem szűnik meg, ha megpróbálja a férjed megfojtani a cumival, akkor se. Nem kell semmi extrát csinálni, csak reagálj arra, ha sír. Ha nem éhes, nem koszos a pelenkája és nem álmos, akkor egyszerűen csak téged akar, mert még csak egy kisbaba, akibe evolúciósan bele van kódolva, hogy akkor van biztonságban, ha ott van az anyja mellett.

2023. okt. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/77 A kérdező kommentje:

#10 Szerintem amúgy anyósom sem tette ezt, csak nem emlékszik.


A férjem meg hónapok óta nem aludt hat óránál többet, teljesen ki van készülve, mert valami lovagiasságból nem akar előbb lefeküdni, és itt hagyni, hogy egyedül altassam a babát.

2023. okt. 21. 07:25
 13/77 A kérdező kommentje:
#11 Szerintem amúgy csak nagyon-nagyon fáradt és nem tud elaludni.
2023. okt. 21. 07:27
 14/77 A kérdező kommentje:

Meg azért ezt ne úgy képzeljétek el, hogy fürdés aztán benyomjuk a cumit, hogy akkor aludj.


Fürdés, etetés, sokszor bealszik ott. Ha nem, akkor büfiztetjük. Akkor talán bealszik ott. Lerakjuk, van, hogy raktunk mellé olyan pólót, ami rajtam volt, hátha ha érzi a szagunkat a babaöbölben, akkor nem ébred fel. Megy a fehérzaj, némán ülünk a nappaliban, de még így is visszaébred legkésőbb egy óra után, de néha akkor, amikor beraknánk a babaöbölbe, néha 10 perc után, időnként egy óra után.


Következő kör, hurcoljuk a vállunkon. Ha megállunk sír, ha leülök vele sír, néha a férjemnél akkor is sír, ha járkál, guggol, ringatja vagy bármit csinál. Néha teljesen belelovalja magát. Ha lerakom a kiságyba sír, ha felveszem néha megnyugszik. Cicire rakom, néha az sem jó, meg amúgy kihányja (nem bukja!), akkor vissza vállra. Pukitorna, hátha az a gond.


Egyszer elaludt úgy, hogy cumival. De fogni kell mert amúgy folyton kiesik a szájából és akkor felébred.


Na és ebből lett az, hogy másnap is elaludt cumival és nem ébredt fel. Harmadik, negyedik, ötödik nap a férjem már úgy próbálta altatni. De csak sírt és sírt, és egyszercsak bementem és rájöttem, hogy milyen szörnyűséget csinálunk, amikor ránéztem külső szemmel. Hogy ott a baba, zokog, köpné ki a cumit és a férjem csakazértis tartja a szájában.


Volt, hogy beraktuk magunk mellé, de a refluxom miatt nekem sem jó, ha órákig fekszem mellette.

2023. okt. 21. 07:47
 15/77 A kérdező kommentje:
És mellettem sem alszik el gyorsabban. Nem jó az adamo hintában sem, mert onnan nem tudom kihalászni és kel. Nem jó a játszószőnyegen mert ott sír, ha lerakom. Éneklünk neki, próbáljuk elterelni a figyelmét, de csak pár percre megy.
2023. okt. 21. 07:50
 16/77 anonim ***** válasza:
77%

"férjem meg hónapok óta nem aludt hat óránál többet," Hogy oda ne rohanjak 😅

"Lerakjuk, van, hogy raktunk mellé olyan pólót, ami rajtam volt, hátha ha érzi a szagunkat a babaöbölben," 🤦‍♀️ Nemtom feltűnt-e, de nem kiskutyátok van, hanem babátok. TILOS mellérakni bármi ilyen szart, mert a fejéretekeredik és megfullad. Tudod, a szülők többsége szerint az baj.


Basszus, iq és eq szinthez kéne kötni a gyerekvállalást...

2023. okt. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/77 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hordozóban aludt el rajtam,közben ringattam heavy metalra( neki ez jött be😅). Ja és csak hason hajlandó aludni,ha háton volt akkor felkeltette magát,persze nálunk volt légzésfigyelő cserébe. Ne váltogassátok a módszereket ennyire,szegény gyerek.
2023. okt. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/77 anonim ***** válasza:
100%

"Egy időre átvette az esti altatást, ami úgy nézett ki, hogy benyomta a baba szájába a cumit és bent tartotta, bármit csinált a baba és bármilyen hangosan is sírt."


Normális a férjed? Purhabot nyomnék az ilyen lelketlen f*** szájába...

2023. okt. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/77 anonim ***** válasza:
100%
Olvasott 2 mesét és otthagyta. Ez nagyon klassz, én is így altattam őket ovis korban. De miután megszülettek babakocsiban, bölcsőben ringatva, rajtam feküdve, mászkálva stb. A mesére altatásra meg kell érni annak a gyereknek.
2023. okt. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/77 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon hasonló volt nálunk is a helyzet az elején. Férjem hasonlóan lovagias volt de közben teljesen kikészült és hasonló agresszió lett úrrá rajta. Egy idő után egyre hamarabb szakadt a cérna nála, de nem adta oda a babát akkor sem a kezembe, ha épp rohama volt. Rábeszéltem a pszichológusra, onnantól a kezébe se engedtem inkább a gyereket csak nappal és kontrollált körülmények között, nehogy bántódása essen. Soha senkit nem bántott, sőt mindenki a világ legsegítőkészebb, legjámborabb emberének ismeri. Ezt leszámítva normális ember, higgyétek el nem volt semmi de semmi előjele ennek. Akinek meséltem nem hitte el, azt hiszik túlzok.

Szomorú, szánalmas de ez van.

Sokat javult de még nem oldódott meg teljesen az indulatosság.

Az altatáshoz annyit fűznék hozzá, hogy eleinte nekünk is segített a fehér zaj de abból is ki kell tapasztalni melyik. Másik ami a fürdetést szerettette meg az a zenedoboz szerű babazene, utána sokáig erre altattam (nálunk Brahms jött be ebből).

Sokáig órákat meneteltem vele a sötét szobában, karom majd leszakadt. Utána átszoktam a kendőben altatásra, sokkal jobb volt úgy napközben is este is, gyakorlatilag magától elaludt én meg tudtam csinálni a dolgomat közben, csak kihámozni kellett és áttenni a kiságyba. Aztán utána a fekve szoptatva altatásra tértünk át. Az is egy könnyítés volt a hátamnak.

Az a helyzet hiába a sok jó tanács minden baba más, nem biztos hogy nála működni fog ami másnál igen.

2023. okt. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!