Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Traumatizáltuk a babát, mit...

Traumatizáltuk a babát, mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Légyszí ne bántsatok, tudom, hogy nagyon elrontottuk ezt az egészet, de akkor, amikor csináltuk, nem tudtuk, nem direkt volt. Egész nap sírt a baba, így nem tűnt fel, hogy este nem azért sír.


A kislányom hasfájós és refluxos baba. A férjem olvasta a suttogó könyv egy pár mondatát a kollégája javaslatára és sajnos a második-harmadik héten annyira mondta, hogy a kollégájának bejött, hogy - rosszul - kipróbáltuk és sírni hagytuk a babát, kb. öt percig, de többször is.


Az esti altatás onnantól aztán teljes katasztrófa volt, valahányszor a baba sírt én is sírtam, főképp azért, mert meghalt a nagypapám és úgy éreztem a férjem mindig csak az utolsó utáni pillanatban jön segíteni, amikor már annyira nem bírom, hogy én is zokogok a gyerekkel együtt.


Egy időre átvette az esti altatást, ami úgy nézett ki, hogy benyomta a baba szájába a cumit és bent tartotta, bármit csinált a baba és bármilyen hangosan is sírt. Ezt főleg azért, mert nála vállon is sírt meg mindenhogy, meg szerintem azért is, mert nem akarta vállon altatni. Cicin nem tudtuk bealtatni, mert akkor 10 percenként felriadt büfizni és egy-masfél óra múlva, mikor kipukizta amit nem tudott kibüfizni, akkor tudtuk elaltatni.


A problémám, hogy minden estén szenvedés most is. A babának annyira rossz emlékei vannak az altatással, hogy fürdés után ha rájön, hogy altatunk, már teli torokból ordít.


Van valakinek ötlete, hogy hogyan lehetne felülírni a rossz emlékeket?


2023. okt. 20. 23:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 A kérdező kommentje:

#19 Félreérted. A férjem olvashatott magának két mesét. 😅


Anyósom tuti nem hagyta sírni a férjemet, akkor volt nagybeteg az apukája és mivel náluk épp felújítás volt, mikor jött a baba, ezért több hónapig együtt laktak.

2023. okt. 21. 18:09
 42/77 anonim ***** válasza:
100%
A leglenyegesebbet még mindig nem tudjuk! Mennyi idős a baba?
2023. okt. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/77 A kérdező kommentje:
3-4 hónap között.
2023. okt. 21. 19:08
 44/77 anonim ***** válasza:
100%

Tehát mindez még bőven akkor történt, amit negyedik trimeszternek nevezünk, amikor a babának az anyai közelség a legnagyobb biztonság és megnyugvás.

Komolyan, csak egy google keresésbe került volna. De nem, ti inkább kínoztátok, kínozzátok. Mondd, akartátok ti ezt a szegény gyereket, vagy csak véletlenül felcsinált?!

2023. okt. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/77 A kérdező kommentje:

#44 Kedves válaszoló! 3 könyvet olvastam ki a gyereknevelésről, és 2 fizetett ilyen vacak online tanfolyamot vettem meg és nem egy idióta facebookos anyukás csoportban vagyok benne. Voltunk fejlődésneurológián, vettünk adamo hintát, voltunk magánban fejlődésneurológián, voltunk hordozási tanácsadáson is, hátha az jobban bejön.


De egy tananyag/könyv stb. sem említi meg egyértelműen, hogy egy napi 6-8 órát síró babánál honnan a tudod megállapítani, hogy most jobban vagy rosszabbul csinálod, mint mondjuk 1-2 órája.


Ez igen, kb. olyan két hónapos korában történt, nagyjából másfél hónapja. Most merült fel bennem, hogy lehet maradandó kárt okoztunk.


De küzdöttünk. Volt nálunk altatási tanácsadó, szoptatási tanácsadó, a védőnőt nem egyszer kihívtuk, amikor 2 hónapos volt, kb. 80 ezret költöttünk csak egy hónap alatt arra, hogy valaki itt legyen és segítsen kitalálni, hogy mit kéne vele csinálni, hogy megnyugodjon esténként, semelyik csepp nem segített.


Nem tudom téged milyen módon neveltek, vagy te milyen módon nevelheted a gyereked, ha ennyire rosszat feltételezel mindenkiről, hogy egy rohadt google keresés helyett szívatja a gyerekét, de én amúgy ajánlanám a pszichológust ;)

2023. okt. 21. 19:31
 46/77 anonim ***** válasza:
100%
Nem értelek kérdező,kiírtad aggódva,hogy traumatizáltátok és a férjed milyen ember konkrétan,most pedig támadsz olyan embereket,akik leírták erre a véleményt,de még csak nem is alpárian. Hirtelen véded ezt az embert és a helyzetet,pedig eddig itt aggódtál. Ne haragudj,de én inkább nektek ajánlanék pszichológust,legalább is a férjednek mindenképp,mert az üvöltő földön fetrengő dacoló 1,5 éves sem lesz könnyebb,csak nehezebb. Addig nem ártana rendbe tenni az idegrendszerét. Ezt nem bántásból,de nálam fordítva biztosan felmerülne és próbálnék erre megoldást találni. Ha te ezt támadásnak veszed,akkor szerinted amit leírtál az is oké dolog. Akkor miről van itt szó?
2023. okt. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 A kérdező kommentje:
#46 Szerintem olvasd el a többi kommentemet is. Anyósom az olvasni tudó gyerekét “baszta be” egy szobába. ;)
2023. okt. 21. 20:13
 48/77 anonim ***** válasza:
100%
Az elején nem te írtad,hogy anyóska duruzsol a férjed fülébe meg hagyni kell sírni a babát? Ami egyébként abban a korban elfogadott volt,így csinálták,sajnos. Most hirtelen őt is véded,nincs ezzel baj,csak magadnak mondasz ellent. Mindegy igazából,ez a te dolgod,de ha van egy pici eszed elgondolkoztok a pszichológus témán még mielőtt beüt a dackorszak,mert mindketten ki fogtok készülni,a férjed pedig tömködheti a cumit erőszakkal akkor majd. Gondolj a gyerekre.
2023. okt. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 anonim ***** válasza:
76%

#45. Ha 3 gyereknevelési könyvet is kiolvastál meg 2 online ranfolyamot us végighallgattál, és azok után caak másfél hónappal később esett le, hogy a 2 hónapos, alvásidőben ordító baba szájába erőszakkal nyomni a cumit órákon át nem normális dolog, akkor valószínűleg az EQ-d mellett a szövegértési kompetenciád is súlyosan sérült. Terápiával talán kicsit javítható, ajánlom.



Az meg,hogy dobálózol itt a 80 ezerrel, röhej. Egyrészt fika összeg, másrészt meg a baba igényeire reagálni nem pénzkérdés.

2023. okt. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 anonim ***** válasza:
100%

Akkor talán ott a gond, hogy ti úgy tekintetek a gyerekre, mint egy új eszközre, aminél elolvastátok a használati útmutatót, a szakirodalmat, néztetek oktatóvideót, áthívtátok a szakembert, nézzen rá, mégsem úgy működik, mint vártátok.


Ennél természetesebben, ösztönösebben nem megy? Csak lazítani, leülni egy kényelmes fotelbe vele, és magadhoz ölelni. Akár egész nap mellen tartani. Leszarni, mit mond anyós vagy akárki. Nem parázni. Mert azért sír ez a gyerek, érzi, hogy pattanásig vagytok feszülve, hogy mit kéne tenni.

Meg kéne nyugodni. Első körben a férjed menjen a közeletekből, pláne altatáskor. Úgy hangzik, hogy ő csak siettet, paráztat.

2023. okt. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!