Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Traumatizáltuk a babát, mit...

Traumatizáltuk a babát, mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Légyszí ne bántsatok, tudom, hogy nagyon elrontottuk ezt az egészet, de akkor, amikor csináltuk, nem tudtuk, nem direkt volt. Egész nap sírt a baba, így nem tűnt fel, hogy este nem azért sír.


A kislányom hasfájós és refluxos baba. A férjem olvasta a suttogó könyv egy pár mondatát a kollégája javaslatára és sajnos a második-harmadik héten annyira mondta, hogy a kollégájának bejött, hogy - rosszul - kipróbáltuk és sírni hagytuk a babát, kb. öt percig, de többször is.


Az esti altatás onnantól aztán teljes katasztrófa volt, valahányszor a baba sírt én is sírtam, főképp azért, mert meghalt a nagypapám és úgy éreztem a férjem mindig csak az utolsó utáni pillanatban jön segíteni, amikor már annyira nem bírom, hogy én is zokogok a gyerekkel együtt.


Egy időre átvette az esti altatást, ami úgy nézett ki, hogy benyomta a baba szájába a cumit és bent tartotta, bármit csinált a baba és bármilyen hangosan is sírt. Ezt főleg azért, mert nála vállon is sírt meg mindenhogy, meg szerintem azért is, mert nem akarta vállon altatni. Cicin nem tudtuk bealtatni, mert akkor 10 percenként felriadt büfizni és egy-masfél óra múlva, mikor kipukizta amit nem tudott kibüfizni, akkor tudtuk elaltatni.


A problémám, hogy minden estén szenvedés most is. A babának annyira rossz emlékei vannak az altatással, hogy fürdés után ha rájön, hogy altatunk, már teli torokból ordít.


Van valakinek ötlete, hogy hogyan lehetne felülírni a rossz emlékeket?


2023. okt. 20. 23:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/77 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szíved mélyén ez a helyes kérdező,amit leírtál,akkor mire fel a kérdés...Mert te is érzed belül,hogy nem normális. Az emberek a három mondatra reagálva írtak véleményt,amit megosztottál az életedből és az bizony nem normális. Ha neked normális,hogy a férjed agresszíven tömködi a gyerekbe a cumit,akkor ott oltári nagy gond van. Mit gondolsz egy védőnő vagy más szakember mit mondana? Persze anyuka ez teljesen normális? Erre reagált mindenki,nem arra amit nem tudunk rólatok,csupán arra amit megosztottál.
2023. okt. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/77 anonim ***** válasza:
93%

férjem meg hónapok óta nem aludt hat óránál többet, teljesen ki van készülve,


Szegény mindjárt megsajnalom

Másfél éve nem aludtunk három órát egyhuzamban...

2023. okt. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/77 anonim ***** válasza:
100%

A férjedet sajnálgatod és őt véded, holott kínozza a gyereket. Magad is leírtad, hogy a délután egy káosz, estére gondolom totál zsong a fejetek. Viszont azt még mindig nem tudjuk mennyi idős a baba?! Bár leírás alapján szerintem olyan 2-3 hónapos lehet. Neki tudod mire van szüksége? Arra, hogy rajtad legyen egész nap, hozzád bújjon, rajtad aludjon. Ehhez képest ti erőszakoljátok, állandóan máshogy altatjátok és csodát vártok tőle. Sajnálom szegény babát.

Probaljatok kialakitani esti rutint, elcsendesedést, bújást. Nagyon kicsi még a baba, ráértek később az esti közös programra a férjeddel. Anyós pajtást pedig tessék helyre tenni. Nektek pedig türelem, az a csöpp baba rátok van utalva. Apuka kapja össze magát, ne bántsa a babát .

2023. okt. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/77 anonim ***** válasza:
100%
33# A bántalmazóknál is ez van,védik őket.:( Mentegetik.
2023. okt. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/77 anonim ***** válasza:
31%

Kívülről könnyű idegenek felett ítélkezni. Hogy helyes-e vagy helytelen az ítélet, más történet. Igen, ha az ember a kényelmes székében, kipihenve ilyet olvas, hogy erővel nyomta a cumit a szájába, kiakad, de fáradtan, magát tehetetlennek érezve előfordul, hogy rosszul dönt valaki. Ez már megtörtént, látja a kérdező, hogy ez rossz, próbálná helyrehozni.

#11 Egyfelől teljesen igazad van, hogy egy baba csak sírással tud kommunikálni, de egy hasfájós-refluxos babánál gyakori, hogy akkor már nem igazán tud a szülő rajta segíteni, hiába a testközelség vagy bármi. Különösen, ha többféle gondja lehet. A mi babánknál már javulgat a helyzet, de van, hogy a szülő végigment a "hibalistán", tartja a karjában, ringat, sétál, dúdol és a baba csak sír órák óta. Az én férjem is megkérdezte, hogy ha sír, bármit is csinálunk, miért rossz, ha ezt az ágyában teszi. Elmondtam neki, amit kb. te is leírtál, de nem voltam hiteles. Ettől még makacs vagyok és karban nyugtatom. A kérdezőnél lehet, hogy durvább a sírás és ott van a duruzsoló anyós is. Mondjuk a suttogós könyvben pont nem a sírni hagyás van.

Kérdező: jó ötlet, hogy változtassatok a rutinon. Az is jó, ha valamit te csinálsz, ha eddig a férjed csinálta. Az sem mindegy, mennyi idős a baba. Nálunk sokszor a hintaszék altatáskor a megmentő, hintázok, baba a karomban, simogatom, dúdolok és néha megnyugszik.

2023. okt. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/77 anonim ***** válasza:
78%

" fáradtan, magát tehetetlennek érezve előfordul, hogy rosszul dönt valaki"


Lehet a "kedves" pécsi anyuka és élettársa is ezzel mentegetőzik a 3 éves halott kisgyermek kapcsán.

A bántalmazás bántalmazás. Ha most így áll egy tehetetlen babához, mit csinál a dackorszakossal? Majd ő is földhöz vágja?

Akkor takarodjon dühkezelési problémáit kezeltetni, mielőtt még nagyobb baj nem lesz!

2023. okt. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/77 anonim ***** válasza:
84%

Anyatejes babát általában szépen el lehet altatni cicin. Felkelted alvás előtti evésnél büfiztetni? Ha igen, ne tedd! Hadd aludjon!


Nem kell vele mászkálni. Cumi helyett komfortszopizzon, az jobban megnyugtatja.

2023. okt. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/77 A kérdező kommentje:
#37 Valahol írtam, hogy refluxos. Amikor nehezebben alszik el és mellre teszem, arra ébred fel, hogy hányja ki a kaját.
2023. okt. 21. 17:40
 39/77 anonim ***** válasza:
100%
Férjed egyébként mit gondol, honnan lett neked ez a gyerek? A jóistentől? Vagy miért érzi úgy, hogy neki csak legvégső esetben kell foglalkoznia vele?
2023. okt. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/77 A kérdező kommentje:

Ezért próbáltuk a cumit csak az meg gyakran kiesik a szájából, ezért próbáljuk tartani neki, mert utána arra ébred fel, hogy kiesett és amiatt sír. Akkor berakjuk, néha sír még picit (elég gyakran amúgy cicin is így este, mert már teljesen belelovalja magát, hogy hatodszorra riad fel és nem tud aludni) aztán megnyugszik.


De szoktunk vele járkálni, énekelni neki, fehér zajt berakni, mellette feküdni. Ami működik 4-5 napig, utána nem működik.

2023. okt. 21. 17:43
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!