Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Traumatizáltuk a babát, mit...

Traumatizáltuk a babát, mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Légyszí ne bántsatok, tudom, hogy nagyon elrontottuk ezt az egészet, de akkor, amikor csináltuk, nem tudtuk, nem direkt volt. Egész nap sírt a baba, így nem tűnt fel, hogy este nem azért sír.


A kislányom hasfájós és refluxos baba. A férjem olvasta a suttogó könyv egy pár mondatát a kollégája javaslatára és sajnos a második-harmadik héten annyira mondta, hogy a kollégájának bejött, hogy - rosszul - kipróbáltuk és sírni hagytuk a babát, kb. öt percig, de többször is.


Az esti altatás onnantól aztán teljes katasztrófa volt, valahányszor a baba sírt én is sírtam, főképp azért, mert meghalt a nagypapám és úgy éreztem a férjem mindig csak az utolsó utáni pillanatban jön segíteni, amikor már annyira nem bírom, hogy én is zokogok a gyerekkel együtt.


Egy időre átvette az esti altatást, ami úgy nézett ki, hogy benyomta a baba szájába a cumit és bent tartotta, bármit csinált a baba és bármilyen hangosan is sírt. Ezt főleg azért, mert nála vállon is sírt meg mindenhogy, meg szerintem azért is, mert nem akarta vállon altatni. Cicin nem tudtuk bealtatni, mert akkor 10 percenként felriadt büfizni és egy-masfél óra múlva, mikor kipukizta amit nem tudott kibüfizni, akkor tudtuk elaltatni.


A problémám, hogy minden estén szenvedés most is. A babának annyira rossz emlékei vannak az altatással, hogy fürdés után ha rájön, hogy altatunk, már teli torokból ordít.


Van valakinek ötlete, hogy hogyan lehetne felülírni a rossz emlékeket?


2023. okt. 20. 23:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 anonim ***** válasza:
100%
Igazából próbálkozni kell,nem írtad mennyi hónapos,de gondolom pici még. Mindenkinek más válik be. Az ilyen picik hasfájósak,stb. Káosz még minden. Nálunk az elején minden este órákig tartó altatás volt és sírt,sokszor csak úgy volt jó,ha daloltunk és sétáltunk vele,de ha le akartuk tenni kezdődött újra. Így felváltva csináltuk,utána elaludt 11-ig nagy nehezen,kelt hajnal 1-kor,3-kor,5-kor meg már nem aludt vissza kb. Ez ment heteken hónapokon át. Ami nekünk nagyon bejött az Adamo hinta,amikor beszereztük,beletettük,picit ringattuk és már aludt is. Imádta,meg a hordozóban is elaludt rajtam. Az meg hogy anyós mit csinált, érdekes úgy az összkép. Szerinted nem csinálta így,szerintem meg de,mert az én anyósom is így nevelte a gyerekeit. Nekem is ajánlotta,én meg közöltem,hogy nagyon kedves a tanácsod,de ebbe a mi elvünket követjük és pont. Baromságra nem adunk,de nálunk szerencsére a férjem is ilyen,meg az ő fülébe nem tud duruzsolni. Volt hogy mondta neki,hogy dee kezdjétek a hozzátáplálást 3 hónaposan,hidd el fiam úgy kell,de ezt nem előttem. A férjem közölte,hogy mi nem így fogjuk és kész. Tessék már határokat meghúzni,ti vagytok a szülők. Ti képviselitek a gyereket. Próbálkozni kell,meg ez egy ilyen időszak, nehéz. Túl lesztek ezen,utána jönni fog más,mindig lesz valami nehézség. Azért sír lehet,mert szüksége van a közelségre. Vagy fáj a hasa,bármi. Rá kell jönni,ki kell tapasztalni.
2023. okt. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/77 anonim ***** válasza:
100%
És drága kérdező, mondjuk az nem tűnt fel, hogy anyós 'nevelésének'egy pszichopata férfi lettaz eredménye? 😅
2023. okt. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/77 anonim ***** válasza:
100%

". De csak sírt és sírt, és egyszercsak bementem és rájöttem, hogy milyen szörnyűséget csinálunk, amikor ránéztem külső szemmel. Hogy ott a baba, zokog, köpné ki a cumit és a férjem csakazértis tartja a szájában."


Phúúú... És te ezt hagytad napokig... Szep kis "szülők" vagytok...

2023. okt. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/77 anonim ***** válasza:
100%
21# vagyok. Tényleg nem bántásból,de a férjed egy állat. Ezt a mondatot nem is láttam,borzasztó. Nem aludt 6 óránál többet? Az enyém 3-nál többet nem,de még is ő volt a türelem mintaképe és babusgatva normálisan beszélt a lányához hajnali 4-kor is. Tényleg a gyereket sajnálom én is,legalább az egyikőtök lenne toppon normálisan.
2023. okt. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/77 anonim ***** válasza:
90%

Hát ez cuki! Úgy kezded, hogy "légyszi ne bántsatok" meg beállitod itt kommentben magatokat aldozatnak, miközben nem hogy traumatizáltátok, de konkrétan megkínoztátok azt a szerencsétlen kisbabát.


Hát bocs, de rohadtul nem lehet veletek együttérezni. Mi a facnak vállal gyereket az, aki nem képes felfogni, mire vállalkozik?!

2023. okt. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/77 anonim ***** válasza:
100%

A legkevesebb, amit megtehetsz, hogy a férjed nem engeded a gyerekhez altatáskor. Egy lelketlen sz*r lehet, 0 érzéke nincs a babához.

Altasd egyedül, legyél nyugis, aztán megnyugszik a baba is.

2023. okt. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/77 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem vicc,hogy átveszi a gyerek. Amikor nálunk történt haláleset és feszültebb voltam,ő is többet sírt,iszonyat sírós volt. De ezt igyekeztem nem rá húzni,nyugodt maradni mellette. Neki nem erre van szükség.
2023. okt. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/77 anonim ***** válasza:
100%
Hát a férjed nem normális de ezt már előttem leírták páran. Fáradt a férjed? Szegèny ember.. az én férjem ha délutános hajnali 2-ig dolgozik. Minden éjjel felkel tápszert csinálni a babánknak aki 5 hós. Ha reggel 5kor kel fel a babànk akkor ő reggel 5kor felkel velem és segít mindenben. 1 alkalom nem volt mikor ez ne így lett volna. Szerinted ő nem fáradt ennyi alvàssal? Plusz ott a másik gyermekünk akit visz oviba stb.. megsúgom ő is fáradt. De minden percben melletünk akar lenni mert egy apának is ez a dolga. a gyerekhez pont ugyan annyi köze van mint nekem. Én nem akarom megmondani mi a jó és helyes. Ennek magától kell jönnie
2023. okt. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


Aki segíteni akart azt azért, aki szidott engem vagy a férjemet meg azért, mert ráébresztett, hogy valószínűleg bármit is csinálunk nem lesz annyira agresszív, mint azoknak a cselekedetei, akik három mondat után elkezdenek ekézni másokat ismeretlenül egy fórumon.


Úgyhogy köszi! :)

2023. okt. 21. 12:22
 30/77 anonim ***** válasza:
100%

"valószínűleg bármit is csinálunk nem lesz annyira agresszív, mint azoknak a cselekedetei, akik három mondat után elkezdenek ekézni másokat ismeretlenül egy fórumon"


Próbálhatod mentegetni magatokat, de a leírtak után ez már eső után köpönyeg.

2023. okt. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!