Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Traumatizáltuk a babát, mit...

Traumatizáltuk a babát, mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Légyszí ne bántsatok, tudom, hogy nagyon elrontottuk ezt az egészet, de akkor, amikor csináltuk, nem tudtuk, nem direkt volt. Egész nap sírt a baba, így nem tűnt fel, hogy este nem azért sír.


A kislányom hasfájós és refluxos baba. A férjem olvasta a suttogó könyv egy pár mondatát a kollégája javaslatára és sajnos a második-harmadik héten annyira mondta, hogy a kollégájának bejött, hogy - rosszul - kipróbáltuk és sírni hagytuk a babát, kb. öt percig, de többször is.


Az esti altatás onnantól aztán teljes katasztrófa volt, valahányszor a baba sírt én is sírtam, főképp azért, mert meghalt a nagypapám és úgy éreztem a férjem mindig csak az utolsó utáni pillanatban jön segíteni, amikor már annyira nem bírom, hogy én is zokogok a gyerekkel együtt.


Egy időre átvette az esti altatást, ami úgy nézett ki, hogy benyomta a baba szájába a cumit és bent tartotta, bármit csinált a baba és bármilyen hangosan is sírt. Ezt főleg azért, mert nála vállon is sírt meg mindenhogy, meg szerintem azért is, mert nem akarta vállon altatni. Cicin nem tudtuk bealtatni, mert akkor 10 percenként felriadt büfizni és egy-masfél óra múlva, mikor kipukizta amit nem tudott kibüfizni, akkor tudtuk elaltatni.


A problémám, hogy minden estén szenvedés most is. A babának annyira rossz emlékei vannak az altatással, hogy fürdés után ha rájön, hogy altatunk, már teli torokból ordít.


Van valakinek ötlete, hogy hogyan lehetne felülírni a rossz emlékeket?


2023. okt. 20. 23:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 A kérdező kommentje:

#49 Nem több órán át nyomta a szájába. Kb. 3 percig bírom hallgatni, hogy zokog, ha nem nálam van a baba. Nem hiszem, hogy ennél több lehetett, az lehet, hogy előtte nyöszörgött cumival a szájában, de bömbölni biztos nem bömbölt.


#48 Nem a sírva hagyásról duruzsolt, hanem arról, hogy milyen jó volt, hogy a gyerekek maguktól elaludtak külön szobában, mint pl. a suttogó könyvben. Szó nem volt sírni hagyásról, csak egy plusz terhet tett a férjemre, hogy vajon a mi házasságunk megmarad-e ha nem így lesz, velünk alszanak a gyerekek és társai.


A többit te költötted hozzá a fejedben.

2023. okt. 21. 20:56
 52/77 anonim ***** válasza:
100%

"Nem a sírva hagyásról duruzsolt, hanem arról, hogy milyen jó volt, hogy a gyerekek maguktól elaludtak külön szobában, mint pl. a suttogó könyvben. Szó nem volt sírni hagyásról, csak egy plusz terhet tett a férjemre, hogy vajon a mi házasságunk megmarad-e ha nem így lesz, velünk alszanak a gyerekek és társai."


De bammeg azt írod, anyós a 6+ évest hagyta egyedül aludni 😅 a tiétek meg 2 hós volt. Nem tűnt fel az enyhe korbéli különbség a ház korlátolt urának?😅

2023. okt. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 A kérdező kommentje:
#52 Még anyósomnak sem. Mármint vagy három alkalom volt még terhesség alatt, mire kiszedtem belőle, hogy ő ezt ovitól csinálta. (A férjem oviban már olvasott).
2023. okt. 21. 21:09
 54/77 A kérdező kommentje:
Mármint a különalvást valószínűleg külön kezdték, de nem is emlékeznek rá, hogy mikor, meg eleinte bent feküdtek, amíg a gyerekek el nem aludtak. De ezt sem tudják, hogy meddig.
2023. okt. 21. 21:11
 55/77 anonim ***** válasza:
100%

Összevissza beszélsz...

Szerintem altass te,és ne próbálj anyosnak megfelelni

2023. okt. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/77 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is össze vissza. Picit mentegetés szagú az egész már. Én azt gondolom,hogy szerencsére nem az én életem,más meg úgy csinálja ahogy neki jó. Bár ha minden kerek nem írok ki kérdést. De ők életük,ők tudják. Nyilván a gyereket sajnálom,de reméljük károkat nem okoztak.
2023. okt. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 anonim ***** válasza:
100%

Döbbenet, szegeny baba...mi is nezegetjuk néha a suttogó könyvet, pont múltkor olvastam benne hogy semmiképp ne hagyjuk sírni a pici babat. Az ovisk kornál nem tartok, ott nem tudom mit ír, de az egy tök más szitu. Én már nem is nagyon olvasok rgyebként , több könyvet főleg nem, időm sincs rá, meg próbálok a gyerekhez igazodni. Barki barmit mond mindebkinek a saját gyerekénél ki kell tapasztalni mi valik be. Unokatesómék csak úgy tudtak az első 2-3 honapban aludni, hogy rajtuk volt a baba , illetve a baba aludt ők nem nagyon. Az ilyen helyzetben ha fejreállsz sem lesz jó, túlelésre kell játszani...

Ha ennyire refluxos nem küldték továbni vizsgálatra? Refluxpárna van? A cumis törtenet nagyon durva. Ezt ne csináljátok. Az én babám mai napig utálja a cumit, párszor próbálkoztunk vele de kiköpte, szeribtem ingerelte is, nem is eröltettük. Így viszont cicizni akart, nagy baba meg tŕnyleg faraszto ha sokat van cicin, de ez van , inkább mint hogy szenvedjen szegeny mert lenyomom a torkán a cumit.

Anyós pofázzon a saját háza táján, mit károg. Nekem is mondták hogy ne vrgyem fel mindig mert nem tudok majd tőle semmit sem csinálni. Én meg mondtam hogy nem fogom hagyni hogy ordítson magába szegény, porszívózhatok meg főzhetek még eleget,de ő most kisbaba. Óvodáskorú gyerek meg totál más kérdés, azok már nem ennyire ösztönlŕnyek.

Hasfájásra nekünk a biogaia vált be, meg szerintem az idő, és hogy megtanult büfizni, vállon nem is tudtuk büfiztetni egyébkent. Nekem mobdta a doki hogy az is lehet a baja hogy kakilna, nyomja is szegeny hasból de a végbél zaroizmot nem tudja elengedni, rá kell jönnie hogy azt is kell. Szoval amíg nem sikerült neki kinlódott, meg visszajött a tej is sokszor.

2023. okt. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 anonim ***** válasza:
85%

Egy időre átvette az esti altatást, ami úgy nézett ki, hogy benyomta a baba szájába a cumit és bent tartotta, bármit csinált a baba és bármilyen hangosan is sírt


Nem több órán át nyomta a szájába. Kb. 3 percig bírom hallgatni, hogy zokog, ha nem nálam van a baba. Nem hiszem, hogy ennél több lehetett, az lehet, hogy előtte nyöszörgött cumival a szájában, de bömbölni biztos nem bömbölt.



Akkor döntsd el,hogy hangosan-e sirt amikor a ferjed nyomta a szájába a cumit vagy csak nyoszorgott,de nem "bömbölt"

2023. okt. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/77 A kérdező kommentje:

Én nem tudom miért nem àll ez össze másoknak?


Átvette az esti altatást. Azt mi is éreztük, hogy valami rutint kell kialakítani, de addig (meg azóta sem) nagyon ment, mert ha ugyanazt csináljuk mindig, akkor bármit csináltunk eljött az a nap, amikor hiába csináltuk, ordított.


Akkor épp arra gondoltunk, hogy ugyan ciciztetni nem lehet, de a cumizás az hasonló, a babaöbölbe berakjuk, mivel nálam cicire mászna, ezért a férjem fekszik mellette, berakja a szájába a cumit és fogja a kezét és a baba szépen belealszik.


Első pár este ment, aztán egyre hosszabban kezdett pöntyörögni, de szépen elaludt. Aztán néha volt egy-egy felsírás néha hosszabban, de aludt. Aztán egyik este “hosszan” sírt, bemegyek és az a kép fogad, hogy ahelyett, hogy a férjem felvenné a babát, tartja bent a szájában a cumit, miközben a baba zokog és reméli, hogy mindjárt abbahagyja a sírást, a gyerek meg össze-vissza vergődik.


Remélem így összeállt a történet…

2023. okt. 21. 22:21
 60/77 A kérdező kommentje:
És ez a hangos sírás kb. 1-2 perc lehetett, mert elég idő volt ahhoz, hogy tudatosodjon, hogy valami van és beérjek a szobába.
2023. okt. 21. 22:24
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!