Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Traumatizáltuk a babát, mit...

Traumatizáltuk a babát, mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Légyszí ne bántsatok, tudom, hogy nagyon elrontottuk ezt az egészet, de akkor, amikor csináltuk, nem tudtuk, nem direkt volt. Egész nap sírt a baba, így nem tűnt fel, hogy este nem azért sír.


A kislányom hasfájós és refluxos baba. A férjem olvasta a suttogó könyv egy pár mondatát a kollégája javaslatára és sajnos a második-harmadik héten annyira mondta, hogy a kollégájának bejött, hogy - rosszul - kipróbáltuk és sírni hagytuk a babát, kb. öt percig, de többször is.


Az esti altatás onnantól aztán teljes katasztrófa volt, valahányszor a baba sírt én is sírtam, főképp azért, mert meghalt a nagypapám és úgy éreztem a férjem mindig csak az utolsó utáni pillanatban jön segíteni, amikor már annyira nem bírom, hogy én is zokogok a gyerekkel együtt.


Egy időre átvette az esti altatást, ami úgy nézett ki, hogy benyomta a baba szájába a cumit és bent tartotta, bármit csinált a baba és bármilyen hangosan is sírt. Ezt főleg azért, mert nála vállon is sírt meg mindenhogy, meg szerintem azért is, mert nem akarta vállon altatni. Cicin nem tudtuk bealtatni, mert akkor 10 percenként felriadt büfizni és egy-masfél óra múlva, mikor kipukizta amit nem tudott kibüfizni, akkor tudtuk elaltatni.


A problémám, hogy minden estén szenvedés most is. A babának annyira rossz emlékei vannak az altatással, hogy fürdés után ha rájön, hogy altatunk, már teli torokból ordít.


Van valakinek ötlete, hogy hogyan lehetne felülírni a rossz emlékeket?


2023. okt. 20. 23:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 A kérdező kommentje:
Lehet volt 3-4 perc is. Az tuti, hogy nagyon nem bírom, ha a kislányom másnál hangosan sír, akkor mindig át kell vennem.
2023. okt. 21. 22:27
 62/77 anonim ***** válasza:
100%
Az nem rutin hogy 4-5 naponta mást csináltok vele. Amúgy egyszer bevalik ahhoz ragaszkodjatok. Lehet 5 nap múlva sír, de ha megszokja hogy mi.mikor következik szépen be fog állni a dolog. Kisfiam 3 hónapos, borzalmas volt olvasni amiket írtál. Ő sz elejétől fogva rajtunk aludt, ott volt nyugodt. Aztán mindig egyre többször próbáltuk letenni, már ott tartunk hogy csak az esti altatás van rajtunk, a többi vagy a fészkében, vagy babakocsiban. Szepen kialakult a napirendünk is, amit ő alakított. Mivel eleinte megkapta a biztonságot, nem torkollott káoszba az életünk. Ráadásul Ő nekünk a 3. baba, mellette a másik 2 is ott van.
2023. okt. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 A kérdező kommentje:

#62 Nekünk is csak az esti altatás gond. Napközben, ha valami miatt felkel 8-kor, akkor babafészekben alszik magától. Általában babakocsiban alszik fél 12-kor. Utána délután ha úgy van a játszószőnyegen is bealszik vagy az adamo hintába rakom be, ha nagyon nem tud elaludni.


De a délutánjaink elég pörgősek, védőnő, orvos havi egyszer délutáni időpontban, baba gyógytornára járunk heti egyszer szintén délután, akkor jönnek a nagyszülők látogatni, ha jönnek, maguk a szomszédok is zajosak, sokszor ha nyitva volt az ablak a kinti zajokra felkelt, ahogy jöttek haza a szomszédok, az teljesen attól függ, hogy mennyit tud aludni, hogy mikor eszik és alszik. Azt hittem eddig, hogy ez normális három hónaposan?


Mármint láttam, hogy van aki szerint nem, de kismama csoportokban meg többen írták, hogy csak a fürdés volt fix, így nagyon nem szívattam azzal, hogy időre aludjon vagy egyen. Szerinted kellett volna?

2023. okt. 21. 23:01
 64/77 anonim ***** válasza:
36%

# 42 kerdesere, hogy mennyi idos a baba - amit eddig is tobben megkerdeztek, de a kerdezo sosem reagalt, csak most, a #43 valaszaban - a kerdezo ezt irta:

"3-4 hónap között."


Es ez az a pont, amikor szeretnem azt hinni, hogy a kerdes kamu, mert a kerdezo, az anya, nem tudja, hogy mennyi idos a gyereke.

Ha pedig nem kamu a kerdes, akkor nagyon, de nagyon szeretnem felhivni AZONNAL a gyamugyet vagy a rendorseget vagy barkit, akinek joga van elvenni ettol a "csalad"tol a szerencsetlen babat, mielott valami nagyobb baj tortenik.

2023. okt. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:
100%

Huhhhh, mi lenne ha a babád jelzéseit figyelnéd és aszerint cselekedni?!

Hallgatsz anyósra, hallgatsz férjedre aki olvasott 3 oldalt egy könyvből, te olvastál 3 könyvet, olvasol fórumokat, amik arról szólnak, hogy az anyukák egymást überelik hogy ki a legf...bb, facebook csoportokat, valamint a gyakori kérdések, nagyon nívós szakmai oldalon kérsz segítséget. Egyszer az életben figyelj a babádra, hátha rájössz mire is van szüksége.

2023. okt. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 anonim ***** válasza:
100%
Az lett volna a legjobb,ha nem olvasol semmit és a gyereket nem könyvből akarod nevelni
2023. okt. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 A kérdező kommentje:

#64 Tudom hány nappal múlt három hónapos, csak nem akartam leírni, mert a kérdés szempontjából szerintem mindegy, hogy 3 hónap 12 vagy 3 hónap 20 napos 🙄


Annyira érdekes, hogy mindenki mindig a legrosszabbat feltételezi. Amúgy használható választ elég keveset kaptam, csak ilyen “figyelj a babád jelzéseire meg társai”.


Szerintetek mi a lőtököt teszek egész nap? Ezért mondtam, hogy traumatizáltuk, rossz emlékei vannak az alvással kapcsolatban 3 és 2,5 hónappal ezelőttről. Az volt a kérdésem, hogy ezzel mit lehet kezdeni, mostmár nyilván nem így csináljuk.


#66 Nem tudom, két velünk egykorú gyerek anyja is meglepődött pár hete, mikor mondtam, hogy lehet túlfáradt a gyerek. Ők nem olvastak ilyeneket, ha nincs kisgyerek az ismerősi körben akkor kellenek a könyvek. Szerintem pont fordítva van, az volt a baj, hogy még nem olvastam végig a Suttogót és nem jutottam el a “ne hagyd sírni a gyereket részig”, van benne egy bekezdés arról, hogy valami három púpú sírást produkálnak a babák és a legtöbb szülő azt rontja el, hogy nem várja ki a harmadik púpot, hanem felveszi a gyereket, amivel elrontja a szoktatást. Mi próbáltuk kivárni azt a rohadt harmadik púpot, a mai napig nem tudom miről van szó.

2023. okt. 22. 08:08
 68/77 anonim ***** válasza:
100%

67 én az első gyerekemnel sem és a másodiknál sem olvastam semmilyen könyvet..

Könyvből nem lehet gyereket nevelni

Van akinek beválik,akinek még nem az meg sír,hogy miért nem,hiszen a könyv azt írta be kell válnia.


Minden gyerek mas,csak ezeket az íróknak senki nem mondja.


Nekem is kínszenvedés volt az altatás,főleg a fiammal,de aztán rájöttünk,hogy neki mi a jó.nekzek is rá kell jönni.

66

2023. okt. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim ***** válasza:
Én inkább irigykedem,én nem bírtam az első hetekbe könyvet elolvasni,sajnos,inkább az ösztöneimre hallgattam,az bevált,túllendültünk.könyvből nem lehet gyereket ellátni szerintem se.
2023. okt. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor épp arra gondoltunk, hogy ugyan ciciztetni nem lehet, de a cumizás az hasonló, a babaöbölbe berakjuk, mivel nálam cicire mászna, ezért a férjem fekszik mellette, berakja a szájába a cumit és fogja a kezét és a baba szépen belealszik."



De miért nem lehet ciciztetni? Mert bukik? Komfortcicizni akar az a szerencsélten gyerek, és mellen elaludni, ez teljesen eljön ebből. De inkább kíntatjátok szegény gyereket.

2023. okt. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!