Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha semmilyen...

Mit tegyek, ha semmilyen segítségem nincs a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Nem kellenek a negatív kommentek, meg az anyázások, nem kell betámadni. Szeretem a gyerekem, de olyan rossz baba. Nagyon sokszor felkel, és nem tudok normálisan aludni. A férjem 6 napot dolgozik, 4 napot van itthon, de abból a 4 napból úgy igazán 1-et van itthon, mert az 1. utazik haza, a 4. utazik vissza, a második nap meg pihen. Ma nagyon megijedtem, mert főzés közben, ráadásul állva elaludtam majdnem. Nekitámaszkodtam a kezemmel a konyhapultnak és aludtam pár percet. Múltkor meg fürdés közbe aludtam el, már a számnál volt a víz, amikor felkeltem és nem csak pár perc lehetett, mert hideg volt a víz. Ez nem tudom, hogy az alváshiánytól van-e, de megfeledkezek dolgokról, ha keresek valamit, akkor elfelejtem, mit kerestem, úgy emlékszem, hogy kivettem, aztán nem, mert bent hagytam (mármint nem a gyerek). Kezdek szétesni, vagy én nem tudom. Pár napja amikor kocsival mentem vásárolni, elfelejtettem, hogy kocsival vagyok és elindultam a picivel gyalog. Pár perc múlva jutott csak eszembe, hogy hoppá, kocsival vagyok.

Nincs senki a családból vagy a rokonságból, aki segíthetne, mert messze laknak, max anyám meg a húgom, de velük rosszba vagyok, már 2 éve nem beszélünk, felvenni meg nem igazán tudnánk valakit.


2020. aug. 3. 22:20
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
20%
Találj fel egy időgépet, menj vissza az időben és ne vállalj gyereket.
2020. aug. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
15%
Kérd meg a szeretődet, hogy néha pelenkázzon is.
2020. aug. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
77%
Óh igen a férjednek jut egy nap pihenni. Neked nem.
2020. aug. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
32%
Nincs egy darab barátnőd sem, akik vigyáznak rá pár órát, amíg kialszod magad? Egy kedves szomszéd néni? Ez azért furcsa....
2020. aug. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
91%

Én azt tudnám tanácsolni,hogy amikor csak teheted aludj.Egyértelműen kimerültségről van szó.

Hagyd azt a főzést,takarítást.

Aludj amikor a gyerek is alszik.

Engem az vigasztalt,hogy ez is csak átmeneti dolog,majd nemsokára lesz jobb is.De én szerencsére kb 6-8 hétig szenvedtem csak" kialvatlanságban.

Boldog mama=boldog baba.

Lehet hasfájós a baba,azért kel fel sokat..?

2020. aug. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
42%
Bébiszitter.
2020. aug. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
28%
Felvenni nem akartok senkit, segítség nincs. Akkor milyen megoldásra vágysz? Egyáltalán mekkora gyerekről beszélünk..Amúgy 2 gyerek után, úgy, hogy 5 évig nem volt átaludt éjszaka mondom, hogy ez hiszti...
2020. aug. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
27%
Fél 11 van. Ha talán ilyenkor aludnál netezés helyett, akkor kipihentebb lennél..
2020. aug. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
83%
Hú, én kiakadtam a válaszoktól.. otromba mind. Csináld azt ha tudod, hogy aludj, amikor a babád is alszik. Nem tudom mennyi idős, hányszor kel éjjel, hányszor alszik nappal. Nekem az első 3 hónap volt kegyetlen nehéz, pedig nekem itt volt anyukám majdnem egy hónapot, párom meg 1 hét szabira itthon maradt. De én sztem kicsit depis voltam, paráztam, folyton néztem lélegzik e, stb. Nem rossz a babád hidd el, és te is jól csinálod, csak fáradt vagy. ( az elején volt hogy hetekig 3-4 órát aludtam naponta, borzasztóan leterheli az idegeket, tudom!) A mosatlan ruha, és a nosogatnivaló megvár, persze enni kell, de nekem is volt hogy 3 napig "gyűjtögettem", hogy tudjak kicsit pihenni, és utána intéztem el a dolgokat amikor aludt a pici. Nekem az első 3 hónap volt nagyon nehéz, hasfájós, székrekedéses babával, és tudom magamról, hogy a fáradtság miatt nem tudtam önmagam, olyan anya lenni aki szeretnék. De kinőtte, nem fáj a pocak, éjjel mostmár nagyon jól alszik, 12 órát "egybe", 1x kel enni hajnalban, kiegyensúlyozott baba, kiegyensúlyozott szülőkkel. (3 hós kora óta tápszeres, mert elapadt a tejem, sehogy sem tudtam visszahozni) Ne add fel, menni fog, találsz megoldást! JÓ ANYA VAGY, JÓ BABÁVAL! :)
2020. aug. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem alváshiánytól van, én egyszer majdnem elindultam a piros lámpánál. Meg voltak még hasonlók, nagyon tompa voltam. Valamilyen módon muszáj lenne rendszeresen kialudnod magadat. Mennyi idős a babád, hogy altatod? Nappal, ha alszik, próbáltál már te is aludni? Próbáltad magad mellett altatni?
2020. aug. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!