Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha semmilyen...

Mit tegyek, ha semmilyen segítségem nincs a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Nem kellenek a negatív kommentek, meg az anyázások, nem kell betámadni. Szeretem a gyerekem, de olyan rossz baba. Nagyon sokszor felkel, és nem tudok normálisan aludni. A férjem 6 napot dolgozik, 4 napot van itthon, de abból a 4 napból úgy igazán 1-et van itthon, mert az 1. utazik haza, a 4. utazik vissza, a második nap meg pihen. Ma nagyon megijedtem, mert főzés közben, ráadásul állva elaludtam majdnem. Nekitámaszkodtam a kezemmel a konyhapultnak és aludtam pár percet. Múltkor meg fürdés közbe aludtam el, már a számnál volt a víz, amikor felkeltem és nem csak pár perc lehetett, mert hideg volt a víz. Ez nem tudom, hogy az alváshiánytól van-e, de megfeledkezek dolgokról, ha keresek valamit, akkor elfelejtem, mit kerestem, úgy emlékszem, hogy kivettem, aztán nem, mert bent hagytam (mármint nem a gyerek). Kezdek szétesni, vagy én nem tudom. Pár napja amikor kocsival mentem vásárolni, elfelejtettem, hogy kocsival vagyok és elindultam a picivel gyalog. Pár perc múlva jutott csak eszembe, hogy hoppá, kocsival vagyok.

Nincs senki a családból vagy a rokonságból, aki segíthetne, mert messze laknak, max anyám meg a húgom, de velük rosszba vagyok, már 2 éve nem beszélünk, felvenni meg nem igazán tudnánk valakit.


2020. aug. 3. 22:20
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
95%
Mennyi idős a baba? Azért ez elég lényeges információ. Mivel abból lehet következtetni arra, miért kel sokszor.
2020. aug. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
12%

Hát én még munkába is elalszok sokszor, mégse ijedek meg :D Mi ezen az ijesztő, menj a friss levegőre, igyál egy kvt, moss arcot hideg vízbe és mehet tovább a dolog. Ha tudtad, hogy ilyen körülmények közé vállalsz gyereket, akkor őszintén, mégis miért kellett?

Amúgy add be bölcsibe és menj vissza részidőben dolgozni, jót fog tenni egy kis idő egyedül.

2020. aug. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
77%

19

Ha jó alvó a baba!

Mienk 8-10 órát is kepes felkelés nélkül, de vannak melyek 20percenként kelnek, minden bajuk van...

2020. aug. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
44%
Milyen vicces! A legtöbb válasz, ahol segítettek, le vannak pontozva. Nem értem, akkor milyen segítségre vágyik a kérdező... A bébiszitter, barát, család segítség kizárva. Akkor mi marad?
2020. aug. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
22%

24

A letöbb ide írogatonak nins is gyereke, vagy szuperanyák...

2020. aug. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
46%

Nem kell ehhez szuper anyának lenni. Nekem is van kettő. Annyira már nem picik ( 5 éves és másfél éves), de sokszor még most is fáradt és kialvatlan vagyok. Nekünk sincs segítség, ketten oldjuk meg a férjemmel. Sajnos a kisgyerekes kor nem éppen a pihenés korszaka. De a siránkozás helyett le kell ülni, és megtervezni, hogy egyensúlyozzunk a gyerek nevelés, munka és pihenés között. Ebben idegenek nem tudnak segíteni, maximum annyiban, hogy felhívják olyan lehetőségre a figyelmet, ami esetleg nekünk nem jutott eszünkbe.

A kérdező viszont élből elutasított mindent, már a kérdés feltevésekor, ami esetleg megoldás lehet. Ráadásul hiába kérdezték többen, hogy mekkora gyermek, nem válaszol, pedig érdemben úgy lehetne segíteni.

Így számomra ez nem más mint szimpla hiszti, a kérdező nem is keres megoldást, csak buksi simit akart. 24-es voltam.

2020. aug. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
76%

Itt két opció van: vagy kibírod, amíg jobb lesz a gyerekkel, vagy változtatsz az életeteken.

1. Miért laktok ott, ahol, ha semmi nem köt oda? Messze van a férjed munkahelye, semmi rokon nem él ott, nincs egy barátnőd, stb. Akkor költözzetek jobb helyre.

2. Miért dolgozik a férjed ilyen messze, ha ennyire rosszul keres? Költözzetek oda hozzá. Vagy keressen mást, mert ez marhára nem éri meg, ha nem keres annyit, hogy néhány órára segítséget kapj.

3. Hol dolgozik a férjed, hogy egy egész napot kell utaznia? Külföldön? Én ebben kételkedem, hogy valóban egy teljes napot utazik. Az utazós napon ráérne még pihenni, miért kell ehhez egy teljes következő nap?

4. A férjed kapja össze magát, és a két nap, amíg otthon van, segítsen, amíg te kipihened magad. Mi az, hogy ő egész nap pihen, te meg elalszol főzés közben? Aludjon 2-3 órát, aztán te következel.


De nekem ez az egész felállás, ahogy ti éltek, szenvedésnek tűnik, főleg a részedről. A férjednek biztos oké, 8 napot lényegében nincs otthon, egy napot elpihenget, egy nap meg valamit csinál a saját gyerekével. Ez így nem megerőltető. De ennyire nem érdekli, hogy veled mi van? Az már régen rossz.

Én leülnék vele, és megbeszélném a fenti pontokat. Miben lehet változtatni, javítani, stb. Ha semmit nem hajlandó változtatni, akkor marad a kínlódás a részedről, amíg a gyerek önállóbb lesz.

2020. aug. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
66%
Én úgy oldom meg, hogy mindenre teszek rá. Nem takarítok, nem főzök. Férjem takarít, anya+anyósom főzött, most magamnak rendelek, férjem menzázik. Amikor alszik a gyerekem ( még pici, nincs egy hónapos) sokszor én is alszok. Van hogy így 6-7 óra is összejön. De minden nap egyre könnyebb lesz, a pici babák nagyon sok figyelmet igényelnek. Teljesen normálisak az érzéseid, normális, ha dühös vagy, fáradt, csalódott. Biztos van 1-2 szuper ember, akinek 3 órát alszik 20 percet szopik a babája és éjjel is csak 1-2x kell, ők legyenek hálásak. Én tegnap sírtam, amikor hajnal 1 és 4 között semmi nem nyugtatta le, csak a cici, így bóbiskoltam egy keveset. Ráadásul az enyém éjjel 2x is kakil minimum, nagyon nehéz. De egyre jobb lesz, hidd el, próbálj aludni minden szabad percben. Nem számít hogy nézel ki vagy a lakás, hogy néz ki. Régen az első hat hétben nem hiába nem csinált az anya semmit, csak a babával volt. Nagyon megterhelő és ijesztő, tudom, átélem én is. Városban lakunk, itt van rendelős napi menü 800 forintért, szerintem nem vészes, nekem 2 adagra elég. Ha tényleg nincs segítség muszáj lesz ilyenekkel élned. Takarítani nem kell minden nap, ha úgyse használjátok most a lakást. Heti 1-2 alkalommal meg a férjed is megoldja. A mosást próbáld elosztani, mondjuk heti 2 alkalomra, amikor jobban alszik a babád. Bevásárlás legyen heti 1, írj listát előre. Ha nagyobb gyereked van, akkor meg próbáld meg hordozni, nagyon sokat segít. Kitartást, nem vagy szar anya, jól csinálod! ❤️❤️❤️
2020. aug. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
Utolsó nem írta sehol a kérdező, hogy újszülött a baba. Én azt veszem ki a szavaiból, hogy van legalább fél-1 éves.
2020. aug. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:
6 és fél hónapos. Lehet nyugodtan továbbra is mocskolódni meg írni, hogy hisztizek. És akkor még az ilyeneknek van gyereke!
2020. aug. 4. 14:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!