Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha semmilyen...

Mit tegyek, ha semmilyen segítségem nincs a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Nem kellenek a negatív kommentek, meg az anyázások, nem kell betámadni. Szeretem a gyerekem, de olyan rossz baba. Nagyon sokszor felkel, és nem tudok normálisan aludni. A férjem 6 napot dolgozik, 4 napot van itthon, de abból a 4 napból úgy igazán 1-et van itthon, mert az 1. utazik haza, a 4. utazik vissza, a második nap meg pihen. Ma nagyon megijedtem, mert főzés közben, ráadásul állva elaludtam majdnem. Nekitámaszkodtam a kezemmel a konyhapultnak és aludtam pár percet. Múltkor meg fürdés közbe aludtam el, már a számnál volt a víz, amikor felkeltem és nem csak pár perc lehetett, mert hideg volt a víz. Ez nem tudom, hogy az alváshiánytól van-e, de megfeledkezek dolgokról, ha keresek valamit, akkor elfelejtem, mit kerestem, úgy emlékszem, hogy kivettem, aztán nem, mert bent hagytam (mármint nem a gyerek). Kezdek szétesni, vagy én nem tudom. Pár napja amikor kocsival mentem vásárolni, elfelejtettem, hogy kocsival vagyok és elindultam a picivel gyalog. Pár perc múlva jutott csak eszembe, hogy hoppá, kocsival vagyok.

Nincs senki a családból vagy a rokonságból, aki segíthetne, mert messze laknak, max anyám meg a húgom, de velük rosszba vagyok, már 2 éve nem beszélünk, felvenni meg nem igazán tudnánk valakit.


2020. aug. 3. 22:20
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

Miért? Talán idelátsz, hogy alszik-e a gyerekem vagy mi?


Felvenni meg nem az, hogy nem akarunk, hanem nem TUDUNK. A kettő között van egy kis különbség.

2020. aug. 3. 22:44
 12/43 anonim ***** válasza:
79%
Még ennyi tahó bunkót! Tisztelet a kivételnek!
2020. aug. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
77%

Én is átmentem ezeken és olyan hulla voltam, hogy azt hittem, kész vége nem bírom, kiugrom az ablakon, totál kikészültem.


Biztos vannak szuperanyák, akiknek egy-két gyerek meg se kottyan, de nem vagyunk egyformák és nyilván, ha az ember előre látna a jövőbe, akkor sokszor másképp döntene, de ezt már nem lehet visszacsinálni és nyilván minden anya szereti a gyerekét, de igenis az anyaság nehéz dolog és aki ezt nem így élte meg, az örüljön neki, de ne fikázza a kérdezőt.


Kedves Kérdező!


Én azt mondom, hogy próbálj meg kibékülni a rokonaiddal és megbeszélni a problémáitokat, ami miatt rosszba lettetek, mert ilyenkor csak a család segíthet igazán! Egy próbát megér és ha nem sikerül, akkor pedig csak az marad, hogy nem főzöl, nem takarítasz, hanem ALSZOL, amikor a pici is alszik és a férjed pedig eszik hideget ha hazajön, vagy főz vagy rendeltek heti egyszer pizzát és kész! Próbálj meg átszervezni dolgokat és lecsípni magadnak egy kis én időt ott, ahol csak tudsz! Mert ez így hosszú távon nem bírható.

2020. aug. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
47%
9es vagyok, amikor írtam, még csag gáz válaszok voltak, szóval nem otromba mind!
2020. aug. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
85%
Nekem a legjobb barátnőm elvitte a lányomat pár órára, amikor látta, hogy az ájulás szélén vagyok. Barátnőd van?
2020. aug. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
25%
Hogy írhatod a saját gyerekekre hogy rossz baba? Dehogy rossz. Csak pici és kiszolgáltatott. Mennyi idős?
2020. aug. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
74%

Aludj.

Ha éjszaka felkelt megetettem, peluscsere, zenélő kaki vagy hangoskönyv bekapcs és aludtam. Én car anya voltam.

2020. aug. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim válasza:
88%

Nem gondolkodtatok azon, hogy a rokonokhoz közelebb költöztök? (azokhoz, akikkel jóban vagytok)


Tudom, kis gyerekkel nehéz költözni, de később is rengeteg segítséget jelentene, ha néha egy nagymama/nagybácsi/.. el tudja hozni a picit az oviból. Gyereknek is biztonság érzetet nyújt, ha a nagyobb családi körből is van kapcsolata.



Vagy esetleg a férjed munkahelyéhez közelebb?



És ALUDJ bármi áron! A teendőkre fütyülj, amíg nincs meg 5-6 óra alvás!

Neked és a babának az egészsége a tét.

2020. aug. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
66%
Tanítsd meg a gyerekedet aludni, és aludj, amikor ő alszik. Egy gyereknek 12-14 óra alvásra van szüksége. Ha ebből csak 10et alszol vele, már több is, mint elég. Nekem a Békés álom könnyek nélkül meg a Békés éjszakák, vidám nappalok könyv segített.
2020. aug. 4. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a férjeddel beszélj, egy napot pihen, a másik napon vegye át a babát, te meg aludjál, mert ennek így baleset lesz a vége.
2020. aug. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!