Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki megbánta az anyaságot?

Van aki megbánta az anyaságot?

Figyelt kérdés

Mióta gyerek van azóta úgy érzem megőrülök a tudattól, bogy anya lettem, van egy gyerek akikért állandóan aggódik majd az ember, az ő dolgát kell intézni és a tudat, hogy már nem ketten vagyunk.

Úgy érzem közöttünk van és a férjem messze távol túl a gyereken. Van segítségem babysitter de nem ér semmit hisz akkor se jobb a tudat.

Állandóan múltunkról álmodozok milyen szép volt. Magunk ura voltunk, oda mentünk ahova akartunk, csak a saját dolgomat kellett intézni volt időm másra is gondolni. Most nem. Állandóan a gyerek körüli teendők veszik el az agyam. Szétrobbanok ettől. Szívem szerint örökbeadnám. De az se jobb mert akkor is a tudat ott lenne sose leszek független mert gyerekem van a világban valahol. Visszacsinálnám ezt az egészet ha lehetne.

Idegesít a létezése. Ha nélküle is vagyunk nem tudunk kikapcsolni mint régen idegesít a tudat vár otthon egy gyerek és ettől nem tudok ellazulni mint mikor nem volt.

Nem tudom mit tegyek. Pszichiáter azt mondta nem vagyok depressziós.

Ha elhagyom se lenne jó max független lennék de az agyamból nem tudom kitörölni és tovább idegesítene a tudat hogy anya vagyok.


Mi lehet ez? Jó lenne ettől a rossz érzéstől megszabadulni.



2020. aug. 26. 09:51
 11/91 anonim ***** válasza:
29%
Ne haragudj, de nem tudom neked elhinni amit írsz. Aki valóban így érez mint te, az nem írja ki a gyakorikra, főleg nem ilyen stílusban. Szerintem kamu az egész, nem kell hergelned a népet.
2020. aug. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/91 anonim ***** válasza:
60%

"Idegesít a létezése."


Nem ítélkezni jöttem. De ezt azért olvasni is rossz volt. A gyerek nem tehet semmiről. El kell fogadni hogy mostmár van egy élet, aki rád van szorulva és rád van a legnagyobb szüksége. Mindenképp elmennék egy másik orvoshoz, ennek nem lehet jó vége.

2020. aug. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/91 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem keress másik segítséget. A pszichológusok, pszichiáterek sem egyformák.

De ez annyira durvának tűnik, hogy mindenképpen segítség kell szerintem.

2020. aug. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/91 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó előtti. De igaz azért irtam ide ki és nem a facebook anyás csopiba mert nem vállalnám fel arccal. Tudod rengeteg anya küzd hasonló gondokkal csak szégyenli egy is elmondani.
2020. aug. 26. 10:31
 15/91 anonim ***** válasza:
69%
Azért nem tini fejjel vágtál bele, hogy manipulálni lehessen. Igen sajnos van ilyen, a gyereket sajnálom csak. Nem vagy már olyan fiatal, nem a gyerek vágta tönkre a kapcsolatotokat, hanem ti. Vagy változtatsz a felfogásodon vagy tönkrevágod a magad és a gyerek életét is.
2020. aug. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/91 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem itt párterápiára is szükség lenne... Úgy érzem, az egész alapja az, hogy elromlott a házasságotok, ami, persze, részben a gyerek miatt is lehet, de már azért lett volna időtök rendbe hozni a dolgokat 3,5 év alatt. Szerintem szegény gyerekre vetíted ki, hogy tönkrement "az életed", miközben a házasságod van válságban, és a gyerek csak egy részét teszi ki a dolognak. Ha ketten a férjeddel nem tudjátok megbeszélni, rendbe hozni a dolgokat, tényleg keressetek valakit, aki ebben segít.
2020. aug. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/91 anonim ***** válasza:
91%
Ha jobban akarsz lenni, menj pszichológushoz! "Ha anya boldog, mindenki az." Nagyon igaz mondás. A kapcsolatotok is rendbe jönne, nemcsak a te érzéseid és a gyerekkel való kapcsolatod.
2020. aug. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/91 A kérdező kommentje:
Köszi. Igrn bennem is felmerült ez. De nem tudom témyleg ez lenne e az ok. Amikor ketten vagyink boldog vagyok tény. És szeretném ha az akkor otz megélt boldogság ami nyugalommal társul tovább tartana. De nem hazamegyek kezdődik a hiszti ez kell az kell semmi se jó a gyereknek nyérvogás ezerrel. Na ettől vagyok ki és boldogtalan. Mig nincs velük ezt nem kell hallgatnom. Tehát nem biztos hogy a házasságba kell keresnem a hibát
2020. aug. 26. 11:08
 19/91 anonim ***** válasza:
58%
Azt sem várhatod, hogy a gyereknevelés csupa rózsaszín felhő és kacagás legyen. Ezzel gondolom tisztában voltál. Szerintem nincs olyan gyerek aki ne hisztizne, vagy néha ne kergetne az őrületbe. Más mit szóljon aki mondjuk 3 gyereket nevel? Szerintem aki anyaságra adja a fejét, az tisztában kell hogy legyen azzal, hogy nem a saját igényei az elsők.
2020. aug. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/91 anonim ***** válasza:
64%

Én is visszacsinálnám. Most ezeket a hónapokat viszonylag nyugodtan veszem, de jópárszor elmélkedtem már azon, hogy mi lenne ha lelépnék - de sajnos ez annak aki megszülte a gyereket nem olyan egyszerű, mint a férfinek aki dugott egyet aztán "annyiba került"

Mát egészen beletörődtem hogy az egész életemet elbsztam és már csak a végét várom

2020. aug. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!