Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki megbánta az anyaságot?

Van aki megbánta az anyaságot?

Figyelt kérdés

Mióta gyerek van azóta úgy érzem megőrülök a tudattól, bogy anya lettem, van egy gyerek akikért állandóan aggódik majd az ember, az ő dolgát kell intézni és a tudat, hogy már nem ketten vagyunk.

Úgy érzem közöttünk van és a férjem messze távol túl a gyereken. Van segítségem babysitter de nem ér semmit hisz akkor se jobb a tudat.

Állandóan múltunkról álmodozok milyen szép volt. Magunk ura voltunk, oda mentünk ahova akartunk, csak a saját dolgomat kellett intézni volt időm másra is gondolni. Most nem. Állandóan a gyerek körüli teendők veszik el az agyam. Szétrobbanok ettől. Szívem szerint örökbeadnám. De az se jobb mert akkor is a tudat ott lenne sose leszek független mert gyerekem van a világban valahol. Visszacsinálnám ezt az egészet ha lehetne.

Idegesít a létezése. Ha nélküle is vagyunk nem tudunk kikapcsolni mint régen idegesít a tudat vár otthon egy gyerek és ettől nem tudok ellazulni mint mikor nem volt.

Nem tudom mit tegyek. Pszichiáter azt mondta nem vagyok depressziós.

Ha elhagyom se lenne jó max független lennék de az agyamból nem tudom kitörölni és tovább idegesítene a tudat hogy anya vagyok.


Mi lehet ez? Jó lenne ettől a rossz érzéstől megszabadulni.



2020. aug. 26. 09:51
 61/91 A kérdező kommentje:
60 -as. Te csak szaporodj tovább mint eddig is tetted, és ellesd magad állatfajzat. Erre vagy csak képes elleni,semmi másra.
2020. aug. 31. 12:30
 62/91 anonim ***** válasza:
65%
Te is ellettél nem? Az állat is jobbn ragaszkodik a kölykéhez, mint te, kedves kérdező. Nem szégyelled magad?
2020. aug. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/91 A kérdező kommentje:
Akadj le... keres ősanyák, vérmamik csoport és éld ki magad ott.
2020. aug. 31. 12:59
 64/91 anonim ***** válasza:
81%
Elhagyhatod a családod kérdező, de remélem tudod, hogy úgy sem leszel soha boldog. A bűntudat mindig veled lesz. Amilyen unintelligens bunkó vagy a családod biztos jobban jár. Megérdemled a sorsod.
2020. aug. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/91 A kérdező kommentje:
Most se szeretem a gyereket;) Sose lesz bűntudatom :)
2020. aug. 31. 13:45
 66/91 anonim ***** válasza:
28%
Neked lelked sincs ember:') sírok rajtad.
2020. aug. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/91 anonim ***** válasza:
76%
Akkor miért nem hagyod el őket? Még mielőtt kárt teszel szegény gyerekben.
2020. aug. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/91 anonim ***** válasza:
100%
Engem az nyugtat még meg, hogy hiába nehéz egy kisgyerekkel de legalább egészséges! Gondolj azokra akiknek beteg gyereket kell nevelniük azok, hogy kilehetnek! És egyik válaszoló nagyon jól leirta, hogy csak lazán! Ha mesét akar nézni hagy nézze, ha nem akar ebédelni akkor nem eszik, majd szól ő ha éhes stb. Persze azért legyenek határok, de néha nem lehet másképp. Próbáld már most önállóságra nevelni, annál könnyebb dolgod lesz később. Több gyereket semmiképp se vállalj, ezt az egyet neveld fel és ha öreg leszel meghálálja.
2020. aug. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/91 anonim ***** válasza:
71%
Kérdezővel elég nagy problémák vannak, konkrétan nem szereti a gyerekét. Nem az, hogy nehéz a kötöttség stb., hanem nem szereti. Nem csodálom, hogy a férjével us megromlott a kapcsolata. Kérdező, erre csak azt tudom mondani, hogy tényleg jobb lenne, ha otthagynád őket. A gyereked látogasd, de ennek nincs értelme, hogy mérgezd szegény életét. Fizesd a gyerektartást, millió egy pasi csinálja ezt. Aztán eljön az idő, amikor nem lesz lelkiismeretfordulásod. A gyerekednek pedig egy tündéri mostohaanyukát kívánok, hogy a legkevesebbet sérüljön, mert te 35 éves fejjel nem ismerted magad.
2020. aug. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/91 anonim ***** válasza:
91%
Kedves Kérdező! Elolvastam az összes kommentet, és kérlek, menj, és ne nézz hátra. Neked is sokkal jobb lesz, a férjednek és a gyermeknek is. Hoztál egy rossz döntést, most már ez van, visszacsinálni nem lehet, de ha kilépsz a képből a gyermekednek és a férjednek is van esélye egy szerető anyára és társra. Szégyen nem szégyen, mondjon bárki bármit, lépj ki ebből az életből. Egy életünk van, ha biztos vagy benne, hogy senki és semmi nem segít és mindent megtettél azért, hogy változzon a helyzet és mégsem lett jobb, akkor itt nincs mit tenni. Inkább anya nélkül egy ideig nehezebben, mint sok-sok éven át a pokolban, mindkettőtöknek. Én nem ítéllek el, van ilyen élethelyzet, sajnos te nem vagy alkalmas az anyaszerepre, a fiam születése után pár hétig én is csak a régi életem sirattam, pedig ő nagyon várt baba volt, de már tudom, hogy velem csak a hormonok szórakoztak, soha többet nem éreztem így. Ma már 7 éves és tényleg az életem adnám érte, ha kell. Csak ismételni tudom magam, menj és ne nézz vissza, de ha ezt megteszed, tényleg ne keresd soha többé a gyereked, hagyd, hogy egy olyan életet éljen, amelyet te nem tudtál megadni neki. Minden jót kívánok Neked...
2020. aug. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!