Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki megbánta az anyaságot?

Van aki megbánta az anyaságot?

Figyelt kérdés

Mióta gyerek van azóta úgy érzem megőrülök a tudattól, bogy anya lettem, van egy gyerek akikért állandóan aggódik majd az ember, az ő dolgát kell intézni és a tudat, hogy már nem ketten vagyunk.

Úgy érzem közöttünk van és a férjem messze távol túl a gyereken. Van segítségem babysitter de nem ér semmit hisz akkor se jobb a tudat.

Állandóan múltunkról álmodozok milyen szép volt. Magunk ura voltunk, oda mentünk ahova akartunk, csak a saját dolgomat kellett intézni volt időm másra is gondolni. Most nem. Állandóan a gyerek körüli teendők veszik el az agyam. Szétrobbanok ettől. Szívem szerint örökbeadnám. De az se jobb mert akkor is a tudat ott lenne sose leszek független mert gyerekem van a világban valahol. Visszacsinálnám ezt az egészet ha lehetne.

Idegesít a létezése. Ha nélküle is vagyunk nem tudunk kikapcsolni mint régen idegesít a tudat vár otthon egy gyerek és ettől nem tudok ellazulni mint mikor nem volt.

Nem tudom mit tegyek. Pszichiáter azt mondta nem vagyok depressziós.

Ha elhagyom se lenne jó max független lennék de az agyamból nem tudom kitörölni és tovább idegesítene a tudat hogy anya vagyok.


Mi lehet ez? Jó lenne ettől a rossz érzéstől megszabadulni.



2020. aug. 26. 09:51
 51/91 anonim ***** válasza:
46%

Aki a pszichológussal jön, mit vár? Olyan mintha (elnézést a példáért), de mintha egy meleg embert járatnál dokihoz, hogy legyen már hetero. Ha nem így érez, nem így érez. Erőltetni nem lehet. És hiába járna, akkor nincs értelme, ha ő nem is szeretné szeretni. Nincs olyan hogy 3 ülés után rájön hogy úristen mégis imádja... ne legyetek már véranyák.

Meg álszentesedni sem kell kedves többiek. Ti is mind olyan anyák és anyósok, barátnők lesztek/vagytok akik letoljak az ilyen befolyásolható nők torkán , mint a kérdező, hogy márpedig gyerek nélkül nincs értelme élni. Nektek, esetleg. Maximum. Most meg hátrateszitek a kezeteket, hogy most a kérdező miért ekkora sötét alak hogy vállalt mikor bizonytalan volt eleve.. A megelőző verbális bántalmazás és minősítgetések nem számítanak mi? Mindenki aki ilyen most nézzen mélyen magába és szégyellje el magát.


Kedves Kérdező! Sajnos túl sokat nem tudok segíteni. Próbálj meg inkább ellátni való feladatként tekinteni a gyerek felnevelésére, ne légy vele rideg, sem távolságtartó. Menj vissza dolgozni, tinédzser korában már könnyebb lesz. Utána meg válhatsz és leléphetsz.

2020. aug. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/91 anonim ***** válasza:
100%

51#

Ha ennyire nem is fogalmaznék sarkosan, sajnos sok igazság van a szavaidban. (Különösen abban a részben, hogy a most elítélően nyilatkozók x évvel ezelőtt tutira elnyomták azt az okosságot, hogy "amíg nem próbáltad ki, nem tudod, mit hagysz ki az életedből").

A pszichológust viszont én is javasolnám, mert attól függően, hogy miből alakult ki ez az érzés, lehet, hogy lehet rajta javítani - vagy persze lehet, hogy változatlan... de ezt mi innen nem fogjuk tudni megmondani, csak szakember.

2020. aug. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/91 anonim ***** válasza:
66%
én teljesen megértem a helyzetedet, igazából én is hasonlóban vagyok vagy voltam. A kislányom most 10 hónapos és azt mondom hogy nekem nekem már jobb egy kicsit, hogy már nem akarom örökbe adni vagy felkötni magam egy fára, hanem már nagyon megszerettem, de persze ez nem jelenti azt hogy még a mai napig ha vissza csinálhatnánk ha megtehetném akkor megtenném. tudom hogy ezek nagyon súlyos szavak és És hidd el kedves kérdező nagyon sokan gondolják gondoljuk így a helyzetet, mert az ami egy kisgyerekkel jár, kb egy munkatábor lehetne. konkrétan nem alszol, éjjel nappal vele kell lennem, ki kell szolgálni mindig. És igazából ameddig nem születik meg az embernek a gyereke nem tudja elképzelni mert szerintem mindannyiunkban él a remény hogy hogy jó lesz vagy talán nem is tudom hogy mit várunk....Én se tudom hogy mit vártam de nekem előtte nagyon jó életem volt. Nem hiába sokszor gondolok arra, hogy befejezem, mert minőségi romlás következett be vagy kibírom a következő 10 évet, amikor már önálló lesz. Én is 35 évesen szültem és imádtam élni az életet beülni kávézni a barátokkal és eszem ágában sem volt aztán jött egy meglepetés baba és azóta én is úgy érzem hogy egy hogy egy börtön az életem. ilyenkor még azt is szoktam mondani hogy de legalább a börtönben aludni hagynak És tudod hogy mikor lesz vége mert ugye a gyerekkel nem tudod hogy mikor lesz vége. szóval nem akarom hogy szaporítani a szót meg az hogy a sok anyanaci itt nekem essen - bte nem értem, hogy akik annyira imádják az anyaságot, minek olvasnak ilyet- de de írj kérlek privátban vagy írok én neked és ha ez is segít hogy tudunk beszélni, szóval hogyha esetleg ez segít akkor én nagyon nagyon szívesen beszélgetek veled ölelés
2020. aug. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/91 anonim ***** válasza:
57%
53-as vagyok ismét. Én minden barátomnak mondom, hogy ne vállaljanak gyereket, ha boldogak a jelenlegi életükben és van hobbijuk, van, ami miatt boldogok. Mindenki azt mondja, hogy márpedig neki lesz. A másik a második gyerek. Amikor hallom, hogy nem bírja, belefáradt, kívan stb és akkor másodikat... Na ott nincs rendben valami a fejekben...
2020. aug. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/91 anonim ***** válasza:
80%
Szüleiddel milyen a kapcsolatod kérdező? Főleg édesanyáddal?
2020. aug. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/91 anonim ***** válasza:
29%
Kamu,en nem hiszem el,hogy ilyen no,anya letezik. Szegyellheted magad. Menj szorakozz, aztan a ferjed majd felneveli szegeny gyereket.
2020. aug. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/91 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon sajnalom, hogy igy erzel. Szerintem a pszichologus jo otlet, bar csodakat nem kell varni. De mindenkeppen kell egy szakember aki a segitsegedre van abban, hogy raeszmelj meg inkabb hogy mennyire is gondolod ezt komolyan. Uton utfelen azt halljuk (babat varok), hogy nagyon komolyan oda kell figyelni a szules utani depressziora es szelsoseges esetekben nem mulik es akar evekig is eltarthat. Nyilvan a leirasod alapjan nem ez a bajod, de jo lenne ha egy szakember kizarna esetleges betegseget a hatterben. Sot egyeb betegsegek is vannak amik ilyen extra negativ erzeseket okoznak. En a helyedben eloszor megprobalnam ezt, kozben a ferjeddel megbeszelve mindent hogy tudjon a lelkiallapotodrol. Hajlando-e segiteni hogy tuljuss ezen.... Nah es en biztos hogy ha nem jutok dulore es tovabbra is ugy erzem hogy belekenyszerultem egy olyan eletbe amit utalok... Akkor viszont akarmennyire kegyetlenseg elhagynam oket es tovabblepnek. Persze elotte probalnam megoldani, de hosszutavon szerintem a gyerekednek is siralmas egy olyan anyaval egyutt elni aki nem akarja ot es nem szereti. Remelem, hogy mihamarabb megoldodik az eleted.
2020. aug. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/91 anonim ***** válasza:
67%

Figy én megértelek. Csak már nem nagyon lehet visszacsinálni. Ha mégis meg akarnád oldani, mi lenne ha kicsit lazábban vennéd? Én nem bántam meg a gyerekem, de azért azt hittem könnyebb lesz. Szeretek vele foglalkozni, de nem folyton. Néha vágyok 1-2 nyugodt órára legalább. Ilyenkor berakok neki valami mesét, vagy hagyom tabletezni. Tudom, "elrohasztom" az agyát, de leköti én meg kapok némi szabadságot. Nyilván a durva dolgokat nem hagyom neki, tehát alapvető viselkedési formákat elvárok tőle, nem tombolhat ok nélkül, de otthon ha tudom, hogy türelmetlenebb hangulatomban vagyok, és férjem se látja, hát én néha lesz.rom az egészet és ráhagyom. Ha a cukros müzlit akarja enni reggelire, akkor eszi azt. Ha ebédre is, miközben főztem 2 órán keresztül, akkor eszi azt. Vacsorára meg majd veszekszik vele az apja, hogy mit egyen. Ha szétdobálja az összes játékát a szobájában, és nem akarja elrakni, akkor rázárom az ajtót és nem nézem és majd elpakoltatom vele másnap.


Igen tudom, itt most majd biztos valaki leírja hosszan, hogy pszichológiailag hogy nyomorítom meg, tudom milyenek a véranyák, de nekem jóval egyszerűbb lett, amióta úgy döntöttem, hogy nincs kedvem tökéletesnek lenni, tökéletes gyerekkel, tökéletes napirenddel meg tökéletes mindenséggel. Esetleg ez nem lehet opció? Vagy egy bébiszitter aki többször van vele.

2020. aug. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/91 anonim ***** válasza:
100%
Én is gyakran így vagyok sajnos. Én fiatalon is szültem. Ha előre tudom ilyen nehéz lesz még várok vagy 10 évet vagy lehet nem is lenne. Semmi életem sincs. Mióta ovis folyton beteg, dolgozni se tudok. Utálom ezt ha bárhova menni akarok szólni kell valakinek, hogy vigyázzon rá. Nem értem akinek 2-3 gyereke van az hogy bírja. 3 éves koráig minden éjjel ébredt, borzasztó eleven mai napig többemberes. Persze szeretem nagyon, de vissza sírom a régi életem
2020. aug. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/91 anonim ***** válasza:
26%

Ha ez nem kamu elég óvodás szinten vagy, hogy 31 évesen manipulálni lehetett, hogy legyen e gyereked. Ha idegesít a létezése, és ha örökbe adnád akkor is idegesítene, hogy valahol máshol ÉLETBEN VAN egy pszichopata beteg állat vagy, bárki bármit mondd. Én is voltam szülés utáni depressziós, de akkor sem volt ilyen gondolatom, hogy inkább ne is éljen sehol sem a gyerekem. Jézusom, remélem kamu. Ha nem kár is volt szaporodnod


Üdv.: egy 5, egy 3 és egy 6 hónapos gyerek anyukája

2020. aug. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!