Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki megbánta az anyaságot?

Van aki megbánta az anyaságot?

Figyelt kérdés

Mióta gyerek van azóta úgy érzem megőrülök a tudattól, bogy anya lettem, van egy gyerek akikért állandóan aggódik majd az ember, az ő dolgát kell intézni és a tudat, hogy már nem ketten vagyunk.

Úgy érzem közöttünk van és a férjem messze távol túl a gyereken. Van segítségem babysitter de nem ér semmit hisz akkor se jobb a tudat.

Állandóan múltunkról álmodozok milyen szép volt. Magunk ura voltunk, oda mentünk ahova akartunk, csak a saját dolgomat kellett intézni volt időm másra is gondolni. Most nem. Állandóan a gyerek körüli teendők veszik el az agyam. Szétrobbanok ettől. Szívem szerint örökbeadnám. De az se jobb mert akkor is a tudat ott lenne sose leszek független mert gyerekem van a világban valahol. Visszacsinálnám ezt az egészet ha lehetne.

Idegesít a létezése. Ha nélküle is vagyunk nem tudunk kikapcsolni mint régen idegesít a tudat vár otthon egy gyerek és ettől nem tudok ellazulni mint mikor nem volt.

Nem tudom mit tegyek. Pszichiáter azt mondta nem vagyok depressziós.

Ha elhagyom se lenne jó max független lennék de az agyamból nem tudom kitörölni és tovább idegesítene a tudat hogy anya vagyok.


Mi lehet ez? Jó lenne ettől a rossz érzéstől megszabadulni.



2020. aug. 26. 09:51
 21/91 anonim ***** válasza:
93%

Tegnap volt itt egy kérdés, hogy volt e akinek később jött az a mély szeretet a gyere iránt.Ott már megkaptam, hogy evolúciós selejt vagyok.Arra amit itt válaszolgatsz határozottan merem mondani, hogy neked egy bajod van, nem kellett volna gyereket vállalnod.Nem való neked.Soha nem éreztem, hogy köztünk volna,hogy ne szeretném.Igen van mikor idegesít a pukkancssága, de te egy pici szeretetet se sugallsz a válaszaiddal.Elég szomorú, hogy 34 évesen még nem mérlegeltél gyerekvállalás előtt, hogy annyi idősen nem voltál tisztában azzal, hogy mit is szeretnél tulajdonképpen, szeretnéd e egyáltalán.ÉS még ha amúgy szeretted,vártad volna is a gyereket lehetett volna az ami nálam, hogy csak x idő után tudsz összerázódni a saját gyerekeddel.De eleve nyomásra gyereket vállalni felesleges volt,bár ezt te is beismerted.

Keress egy pszichológust,lehet valami kötődési zavarod van amit még gyerekkorodból hozol.Ha nem találtok semmit akkor egyszerűen csak olyan típus vagy akinek nem kellett volna gyereket vállalni.

2020. aug. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/91 anonim ***** válasza:
78%

Párterápiát javaslok első körben. Remélem a férjed is hajlandó rá.

A gyereket meg lásd el legjobb tudásod szerint. Mást nem igazán tehetsz. Csak ne veszítsd el a férjedet, mert akkor már ő sem lesz neked, csak a gyerek a nyakadon.

Én megértelek egyébként, nekem nincs gyerekem.

2020. aug. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/91 anonim ***** válasza:
44%

😂😂😂 Mégis mit hittél milyen lesz? Nem véletlen , hogy egyre többen nem akarnak gyereket. ( Amúgy pl mi sem, a férjemmel) Mi így vagyunk boldogok. Van választás. Neked is volt, most már kvázi késő.

te már sz***phatsz 18 évet legalább, szépen elcseszted az életed.

Örökbe nem adhatod az apja nélkül, ha ő szereti, ebből a hármasból max te kerülhetsz ki ha elhagyod őket és lemondasz hivatalosan a gyerekről is.

Előbb kellett volna okosabbnak lenned és nem szaporodni.

2020. aug. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/91 anonim ***** válasza:
88%

Hát nagyon nem irigyellek..ebből tényleg nincs olyan kiút már,ami mindenkinek jó.Életek forognak kockán,és valakié biztos innentől rossz lesz,akármit lépsz.

Szerintem, ezt előre nagyon nehéz megjósolni...

Sajnos ötletet senki nem tud ani mit tegyél,még a doki se,ezt csak Te tudod..Kíváncsi vagyok mi lesz a vége..Már ha megtudjuk..Kitartás.Bár nincs gyerekem,de el tudom képzelni milyen rossza amikor van valami,amitől soha nem fogsz már szabadulni..

2020. aug. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/91 anonim ***** válasza:
52%

Amit valaki îr, hogy 34 évesen már nem vagy manipulálható irto nagy baromság.

Mindenki megy a csorda utan es engedelmeskedik az ösztöneinek. A mai vilagban mar nincs szukseged arr, hogy a gyerek gondoskodjon rólad es tobbet vesz el mint ad. Regebb mindenkinek kellett, hogy legyen kinek dolgoznia a farmon. A parasztnak kell gyerek, annak akinek van mas ertelme az életének mint hogy beleélvezzenek aztan kihordjon egy embert annak nem kell. Az vilagot lat, segit a szerencsétleneken. Adopt dont shop= adopt ne szülj.

Kérdező, őszinte részvétem

2020. aug. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/91 anonim ***** válasza:
74%

42éves vagyok. Nincs gyerekem, nem is lesz soha, nem vágyom rá. Nem mindenki való anyának, én sem. Párom ugyanígy van vele, de anyám még mindig nem adta fel. Ő unokázni akar, de pechjére egyke vagyok. S az én gyerekeimnek négy lába van.

Sajnálom, amit írsz. Nyilván, nem a gyerek tehet róla, még előbb kellett volna meggondolnod, de... Valahol értelek.

2020. aug. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/91 anonim ***** válasza:
60%

Kár volt bedölni a társadalmi nyomásnak... bár tényleg durva, amit a tudatosan gyerektelenül maradók kapnak.

Amíg nem találsz jó pszichológust, addig azt tudnám javasolni, hogy próbáld meg "becsapni" az agyad: beszéld be magadnak, hogy ez nem a TE gyereked, nem a te felelősséged élethosszig, hanem egy VENDÉG csemete, mondjuk a legjobb barátnődé/bébiszitteré/férjedé (de nem tőled!).

A módszer talán segít csillapítani a végleges csapdábaesettség érzését, és a felelősségérzet súlyát is.

2020. aug. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/91 A kérdező kommentje:

Utolsó. Nem is rossz ötlet :)

Amúgy lehet elválok és a gyerek az apjánál marad lemondok róla. Így mindenki jól jár. Én újra gyerektelen leszek a gyerek és a férjem nem hallgatja tovább hogy megbántam és ezt mondom mindig.

2020. aug. 26. 20:41
 29/91 A kérdező kommentje:
24.kommentelő.Te a gyerekmentes övezetbe is benne vagy szégyen ahogy ott megnyílvánulsz. Mert láttam ám ott is ezt posztot kitéve. Most csámcsoghattok legalább ;)
2020. aug. 26. 21:10
 30/91 anonim ***** válasza:
44%
Talán tényleg az lenne a legjobb, talán a férjed talál egy nőt, aki jó anyukája lenne szegénynek. Tudod, ha már szültél felelőtlenül, legalább megerőltethetnéd magad egy kicsit. Tényleg nem érzel a saját gyereked iránt semmit, amikor ezek a gondolatok megfogalmazódnak benned, egy picit sem sajnálod szegémyt, akinek te vagy most a világ. Komolyan nők, sőt emberek szégyene vagy. Nem csodálom, hogy a férjeddel is tönkrement a kapcsolatod, ki tudna szeretni egy ilyen embert.
2020. aug. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!