Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Apósom nem érti meg miért nem...

Apósom nem érti meg miért nem jöhetett babát látogatni .. Én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Apósom szeretett volna ma jönni, de én megkértem hogy ne jöjjön mert az anyósom akivel természetesen egy háztartásban élnek eléggé beteg . ( Nagyon rondán köhög , valószínűleg valami vírus ) Mikor megkértem még ő volt megsértődve . Azt hozzá tenném hogy a kézmosás sem volt számukra alap mielőtt hozzá nyúlnak a picihez és állandóan a kezét puszilgatja anyós . A párommal nagyon összevesztünk, mert szerinte én túl reagálom . Szerintetek ?

A kisbabám most lesz hat hetes és nem szeretném ha elkapna valamit .



2021. okt. 3. 22:26
1 2 3 4 5 6
 41/51 A kérdező kommentje:

Attól még hogy azt írtam a kisbabám nem arra céloztam hogy nincs ugyanannyi joga hozzá . Nem értem ezt miért forgatod ki ..:D

Előbb leírtam kíváncsi voltam ki mit gondol a témában .

Miért ne írhatnám ki ? Ha jól tudom ez az oldal erre való !

Persze hogy bánt amikor a gyerek egészsége a legfontosabb. Az ő gyereke is de nem ő fog vele éjszakázni meg szenvedni ha lázas beteg lesz .

Ezzel arra célzol hogy szerinted kompromisszut kellett volna kötnöm és hagyni hogy jöjjenek ?

2021. okt. 4. 23:25
 42/51 anonim ***** válasza:
100%

Ne bízz abban, hogy "anyatejes gyerek nem betegszik meg". Nem, ha olyan kórokozóval találkozik, ami ellen az anya védett. Vagy legalábbis akkor kisebb eséllyel.

De ha az anya se rendelkezik ellenanyaggal valamivel szemben, a kisbaba is védtelen. Ráadásul ebben a korban a bakteriális fertőzések sokkal veszélyesebbek, mint később. Távolról se az a legnagyobb kockázat, hogy "szenvedni, meg éjszakázni kell vele".

Ha meg nem a gyerek lesz beteg, hanem a szoptató anyuka, hát az se sokkal jobb, bár ő valószínűleg komolyabb károsodás nélkül megússza. De hogy egy egyhetes magas láz után fog-e tudni tovább szoptatni, az már nem biztos.

2021. okt. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Én nagyon átérzem a helyzeted.. Sajnos nálunk is hasonló volt a helyzet, após átjött úgy, hogy anyós beteg volt (az én tiltakozásom ellenére). A látogatást követő napjaim a félelemről szóltak, illetve ki is derült, hogy anyósom covidos. Gondolhatod, hogy mennyire pánikoltam. Szerencsére megúsztuk.

A kézmosás elhanyagolása szintén jellemző. Számomra természetes volt, hogy ahol kisbaba van, kézmosással kezdek.. Nálunk ez már az első alkalommal elmaradt, pedig többször is kértem őket, de mindamellett, hogy figyelmen kívül hagyták a kérésem, még én voltam hülyének elkönyvelve.. 😟 Azóta sem mosnak kezet, nem számít a járványhelyzet, nem számít, hogy amíg feljönnek, megfognak kilincseket, amiket ki tudja hány beteg ember érintett. A versengés is megvan, folyamatosan azt érzem, hogy én mindent rosszul csinálok a szemükben.. Néha már nagyon bele vagyok fáradva :(

2021. okt. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
85%

Az én szüleimnél se divat a kézmosás (az volt egy darabig, de szépen lekopott róluk). Illetve akármi bajuk van, az tuti nem fertőző, csak a bolygók épp úgy állnak.... Ja aha. Számtalanszor elugattam már nekik, hogyha valamelyikük beteg, akkor se ne hívjonak, se ne jöjjenek. Volt már, hogy hívták, persze nem mondták, hogy úgy krahácsolnak, hogy majd megfulladnak, aztán ott náluk szembesültünk vele a férjemmel... Hát mint akiket leöntöttek egy vödör szarral...

Anyám legutolsó húzása most az volt, hogy krahácsolt, de azért jött ide, puszilgatta a gyerekem. Vasárnap lett pozitív a covid gyorstesztem... Aztán mikor felhívtam, hogy megkérdezzem, mégis szerinte kitől kaphattam el (és itt azért megsúgtam neki, kire tippelek), akkor egyből nekemtámadt, hogy mért ő 3x is be van oltva! Oké mondom, ha már kaptál 3 vakcinát, akkor jó lenne tudnod azt is, hogy attól még terjeszted... Na de egyszer volt Budán kutyavásár.

2021. okt. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 A kérdező kommentje:

43-as igazi sorstárs vagy

Nagyon szomorú hogy így semmibe veszik a kérésed... aztán majd csodálkoznak hogyha kiakadsz teljesen, mert ezzel előbb utóbb azt érik el .

Nem értem miért nem tartják tiszteletben amit szeretnél . Nálunk pont ugyanez.

Előtte jóban voltunk de mikor terhes lettem már csak a kioktatást kaptam folyamatosan.. semmi nem jó nekik amit csinálok.

Én is belefáradtam nagyon de a java még hátra van .. Mert szerintem életük végéig engem fognak mustrálni hogy mit és hogy csinálok . Hozzáteszem nem minta szülők és a takarításban sem jeleskednek de én vagyok a hülye . Tarts ki

Ha meg panaszkodnál egyet nyugodtan írj rám :)

2021. okt. 7. 15:17
 46/51 A kérdező kommentje:

44

Az azért durva 😮 Hihetetlen hogy így képesek átverni titeket, pedig nagyon jól tudják hogy mi a véleményetek .

És hogy vagy ? A gyerkőc is elkapta ? Remélem nem és hamar meggyógyultok

Komolyan felnőtt emberek és egy csepp felelősség érzet sem szorult beléjük .

A helyedben jó darabig nem is keresném őket és nem engedném őket a gyerek közelébe sem .

Aztán vagy megtanulják vagy nem .

Mások egészségét nem tehetik kockára.

2021. okt. 7. 15:22
 47/51 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére a kicsi negatív, férjem átesett rajta tavaly decemberben, nekem meg úgy 3 napig volt enyhe hőemelkedés, azóta néha elköhhintem magam, illetve szaglás / ízlelés vesztés és ennyi.

Most visszaolvastam mit írtam, hát elég csúnyán fogalmaztam, ez most esett le, de forrt bennem a düh... Nagyon nem szeretem mikor valaki képtelen felfogni, hogy betegen csak oda megyek, ahova muszáj, stb. Hát egy darabig tuti nem találkozunk, az fix!

2021. okt. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
#44 voltam
2021. okt. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 A kérdező kommentje:
Remélem te is teljesen helyre jössz . Jobbulást ! :) Meg tudlak érteni . A helyedben én is ideges lennék. Nem egyszerű sajnos ...
2021. okt. 7. 17:06
 50/51 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek veled. Halálom volt, illetve most is az, ha az anyós a kezét puszilja amit utána a baba a szájába vesz. Nála se alap, hogy kézmosás. Sőt, néha cigi után se mosott kezet, én szóltam rá... Elképesztő, hogy nem tudja magától ezeket, és nekem kellett szólnom neki. Még ettől is ideges lettem ahogy leírtam, nem vagyok egy hú de túlzó típus, de azért mindennek van egy határa. (Szerintem)
2021. okt. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!