Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Apósom nem érti meg miért nem...

Apósom nem érti meg miért nem jöhetett babát látogatni .. Én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Apósom szeretett volna ma jönni, de én megkértem hogy ne jöjjön mert az anyósom akivel természetesen egy háztartásban élnek eléggé beteg . ( Nagyon rondán köhög , valószínűleg valami vírus ) Mikor megkértem még ő volt megsértődve . Azt hozzá tenném hogy a kézmosás sem volt számukra alap mielőtt hozzá nyúlnak a picihez és állandóan a kezét puszilgatja anyós . A párommal nagyon összevesztünk, mert szerinte én túl reagálom . Szerintetek ?

A kisbabám most lesz hat hetes és nem szeretném ha elkapna valamit .



2021. okt. 3. 22:26
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni ha párom lenne beteg eszembe nem lenne valakihez elmenni babát látogatni . Tesóm két kisgyereke beteg volt pár hete és ők sem jöttek addig mert félt hogy megfertőzik . Ennyi erővel hagyta volna otthon a gyerekeket és jött volna egyedül ?
2021. okt. 3. 23:16
 12/51 anonim ***** válasza:
14%
De ha én gyökér vagyok kérdező, akkor a párod is az? Mert ugye ő is hasonló véleményen van.
2021. okt. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 A kérdező kommentje:
Ha nem tartottam volna fa**ságnak a véleményét nem is vesztünk volna össze rajta. 😂 Ő túlságosan konfliktus kerülő. Szerintem ha az anyja rá köhögne a gyerekre akkor sem szólna.
2021. okt. 3. 23:22
 14/51 A kérdező kommentje:
Ha gyereknevelésről van szó akkor gyökér . Ez van . Nem szépítem a dolgokat. Nem fogta fel hogy a gyerek érdekeit mi képviseljük ! Nekünk kell vigyázni rá és nem hiszem hogy sokat kértem azzal hogy ne jöjjenek így ide .
2021. okt. 3. 23:26
 15/51 anonim ***** válasza:
92%
Lesz még itt baj a párod meg az anyósod miatt! Még jó, hogy nem együtt laktok! Ha jönnek, egész nyugodtan küldd őket az előszobából kezet mosni, és nem baj, ha megsértődnek, valamiért úgyis meg fognak.
2021. okt. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
97%
Nem vagy idióta, a baba még annyira pici, hogy nem tud védekezni az immunrendszere az ártatlannak tűnő nátha ellen sem. Azért is írok most, mert az ovis gyerekem hazahozott egy kis torokfájást, ami neki meg se kottyan, de a másfél éves öccse sírva kel fel óránként a fájdalomra, szóval tudom mitől félsz, épp azt élem át. Esetemben a nagy tesó miatt van így, őt ugye nem zárjuk el, de látogató ilyen betegséggel nem jön hozzánk. Ezért látta a távol élő apám (és az élettársa) 4 hónapos korában először a kisfiamat, mert háromszor toltuk el a találkozást, mindig közbejött egy betegség és úgy nem jöttek. Azt sem akarták hogy a beteg a kocsiban vár, a másik meg bejön a babához, teljesen ésszerűen tartom.
2021. okt. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
98%

Maguktól is tudniuk kellene,hogy betegen (vagy akár csak betegség gyanújával..) nem megyünk csecsemő közelébe,pláne nem puszilgatjuk össze.Amúgy is percenként riogatnak minket a kitudja hányadik korona hullámmal,ne szórakozzunk már,hogy megsértődnek azon,hogy gyógyultan menjenek oda egy ilyen picikéhez..

Semmi immunrendszere nincs még,egy sima nátha vagy egy kis láz is veszélyes lehet rájuk.


Ne érezd rosszul magad,nagyon jól tetted,hogy szóltál! Tartsák tiszteletben azt az alapvető magától értetődő kérésedet,hogy tisztán,józanon,és természetesen egészségesen érkezzen mindenki aki a picit látogatja.

És ez nem ellenük szól,senki ellen nem szól az ilyen jellegű kérés.A baba mellett szól!

Aztán mehetne a sírás-rívás vagy lehetnél te a rossz anya ha bármi baja esne,mert utána többnyire az a következő,hogy ha baj van te nem vigyáztál rá..


Plusz,még egy halk megjegyzés: eleve nem illik csecsemőhöz az első hetekben jönni.

2021. okt. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Annyira jó volt olvasni hogy ennyien egyet értetek velem . Mert már komolyan én éreztem magam szarul miattuk ... De örülök hogy vannak még normális emberek akik érzik a helyzet súlyát .

15: igen sajnos én is így érzem ... Néha olyan mintha mindenben az ő pártját fogná ,hiába vagyok én a felesége .

16 : nagyon sajnálom :( Jobbulást kívánok! Remélem hamar túl estek ezen 🤞🙏🙏

Nagyon félek ettől mert mint első gyerekes anyuka megbirkózni egy beteg baba ápolásával elég rémisztő lenne számomra . Már így is megszakad érte a szívem ha látom hogy fáj a kis pocakja 😢

17: hát igen a korona is itt van a nyakunkon

Most fokozottabban kell vigyázni a gyermekekre . Igazad van abban is ha valami történne meg rögtön én lennék a hibás .

+ Végre valaki aki tudja hogy nem illik túl korán zaklatni a családot és veszélyeztetni a csecsemő egészségét

Köszönöm nektek ❤️❤️❤️

2021. okt. 4. 00:13
 19/51 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem az ő szempontjukat is teljesen,gondolom nekik meg első unoka,vagy csak ugyan úgy fontos,de tipikus minden lében kanál emberek akik meg vannak sértődve rajta,ha valaki valamiben nem kéri a segítséget vagy a részvételt.

Após hiába nem beteg vagy tünet mentes MÉG bármikor átvihet rá valamit amit otthon szedett össze anyóstól.Kezet mosni tud,de arcot vagy teljes ruházatot nem fog cserélni,pedig azt is érik a kórokozók ám rendesen.Elég ha anyós letüsszenti vagy orrotfújt és kézmosás nélkül a ruhához ér,már át is adhat valamit ami terjedhet tovább.

Ez nem játék egy ilyen kicsinél.


A párod egy kicsit gyerekes,de valószínüleg azért,mert fel sem fogja a helyzet súlyosságát.Rajta nincs akkora nyomás mint rajtad.Épp,hogy a baba kijött belőled te abban a pillanatban egy óriási felelősséget kaptál a kezedbe,anya lettél aki ösztön szerűen mindentől és mindenkitől óvja a gyermekét,mert ez a dolgunk.Onnantól az a baba csak akkor eszik ha te megeteted,csak akkor lesz tiszta ha te tisztán tartod és csak akkor fog aludni ha te elaltatod.

Kívülről csak egy egyszerű dolognak tűnik: anya cicire teszi,baba eszik,büfizik,majd alszik.

De anyának lenni ettől több.Tele van stresszel (főleg az ilyen anyós-após dolgok miatt..),aggodalommal,kétellyel anyának lenni minden szépség mellett.

Látod lélegezni a gyermeked ami csodálatos dolog,szépen szuszog ahogy alszik.De akkor sem hagy teljesen nyugodni,hogy már végre alszik főleg akkor,ha 3 óra helyett hirtelen 4-et alszik.100x is felkelsz megnézni abban az egy bónusz órában hogy baj van-e,pedig megtehetnéd és szükséged lenne rá,hogy pihenj,de nem,percekig felette állsz,hogy lásd mozog-e a paplan és levegőt vesz-e.Akkor is,ha van légzésfigyelőd.

50x is megnézed,hogy nem-e csúszott a paplan az orra elé,nem-e kúszott feljebb alvás közben,nem-e nyomja a cumi az arcát ha már elfordulva vagy hason alszik..


Ha el is sikerül aludni tegye fel az az anyuka a kezét,aki még nem ugrott fel riadtan álmából sose arra,hogy vajon vissza tette-e a babát az ágyba aludni.

Tudod,hogy vissza tetted,mert emlékszel rá,hogy büfiztetés után még a helyére raktál mindent amit használtál.De akkor se hagynak az aggodalmaid aludni se.


Millió egy dolog van ami egy nőben megváltozik amikor anya lesz.Ösztönök,fontossági sorrend,alvási és általános otthoni szokások,minden a baba köré fonódik szép lassan.

Ezeknek ki kell alakulnia,ezért sem megyünk az első pár hétben látogatóba,másrészt van elég gondja és aggodalma egy (főleg első babás) anyukának,nincs szükség a betegség kockáztatásával növelni a stresszt az anyukában.Még azért is felugranál álmodban minden hülyeség mellett,hogy ordít a fejedben a gondolat,hogy 100x is nézd meg nem-e lázasodott be ameddig pihentél..

2021. okt. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 A kérdező kommentje:

Még három unokájuk van a párom tesójánál. Szóval nem is értem ezt a hisztit .

Az utolsó nagyon szépen megragadta a lényeget.

A férfiak máshogy állnak hozzá és sokszor kevésbé tudják hogy mit szabad és mit nem . Kilenc hónapon keresztül óvtam a pocakomban és nem szeretném ha bármi baja esne .

A nőknek ez tényleg ösztönből jön , a férfiaknak bele kell tanulni . Nem furcsa hogy két ember nem ért egyet a gyerek nevelésben , attól még nem cserélném el a párom senkire sem . Bele kell rázodnia az Apa szerepbe .

Mikor megszületett a kislányunk mind ketten órákig csak bámultuk és a mai napig ellenőrzöm alvás közben is . Szerelem volt első látásra !!

Anyukának lenni egyszerűen csodálatos érzés . Egy édes teher ahogy szokták mondani .

Anyósnak több gyereke van szóval igazán megérthetné az aggodalmam . Olyan jó lenne ha könnyebben felfognák az ember tényleg nem stresszelne ennyit .

2021. okt. 4. 01:51
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!