Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babával egynapos...

3 hetes babával egynapos kirándulás beleférhet már?

Figyelt kérdés

Visegrádra mennénk, Budapestről.

Reggel, ébredés után mennénk és késő délután érnénk haza.

27-28 fokot ír aznapra, napsütéssel.



2022. máj. 24. 19:15
 61/109 A kérdező kommentje:

Igen, mert aki nem ül 6 hétig a négy fal között, hermetikusan elzárva mindentől és mindenkitől, az rögtön felelőtlen és rossz szülő. Miket nem tanulok ezen az oldalon... :D

Apuka kézbe vehette egyáltalán a babát, vagy az is csak a 6 hét gyerekágy letelte után volt engedélyezve?

2022. máj. 26. 17:38
 62/109 anonim ***** válasza:

61!

Teljesen egyetértek veled, bennem is felmerült a kérdés :D

Szülinap előtt rákérdeztem a védőnőnél, hogy vihetem e a picúrt, annyi volt a válasza, hogy anyuka, miért ne vihetné? Semmi baja ennek a gyereknek :D

2022. máj. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/109 anonim ***** válasza:
60%
Csak annyira mint te 60-as hisz még mindig válaszolsz. Nem idegesít,nem vagyok dühös se, csak leírom amit gondolok ha zavar lépj tovább és ne válaszolj én is kitorlom a kérdést a válaszolt kérdések listájából, kB ennyire nem izgat a dolog.😉
2022. máj. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/109 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk azért nem vittük mert apos folyton vigyáz a másik 7nokara és covidos lett az osztálytársa, mint kiderült végül egy vendég volt covidos tünetmentes volt. Néha igenis jobb nyugiban maradni,de mindenki magának hülye ha a délutánt vagy több napot kórházban akarja tölteni egy szabad délutánért...ha ez is fáradtság hogy az ember kivárjon 6 hetet akkor minek kellett a gyerek? Hisz ennél már csak nagyobb áldozatok lesznek már.
2022. máj. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/109 anonim ***** válasza:

63!

Én egyedül a saját életemmel foglalkozom, hiszen végig erről írtam. A te életedet alig említettem.

Amúgy látom te elég aggódós szülő vagy. Tudtad hogyha a kertben leteszed játszani a gyereket mennyi baktériumot összeszedted? Vagy azt tudtad, hogy miután hazaértek minden esetben le kell fürdetni a babát, nehogy a rajta lévő szennyeződések miatt elkapjon valamit? Remélem semmilyen háziállatot nem tartotok otthon, hiszen a kis immunrendszere nem bírja hogy egy koszos, büdös háziállattal érintkezzen. Vitaminokat miket adsz neki? Bio gyümölcsöket veszel, ugye? Maszkot hordtok ha kimentek az utcára remélem

2022. máj. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/109 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ne magadat nézd már, hanem a gyerekedet. Tényleg erre van szüksége 3 hetesen?
2022. máj. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/109 anonim ***** válasza:
23%

65 szerintem arra gondolt az egyik előző válaszoló hogy az első 6 hétben kell csak vigyázni rá mert nincs immunrendszere, de tényleg NINCS SEMMI IMMUNRENDSZERE. Utána viszont már nincs gond. Enyém is van azóta kertben, jár emberek közé ,macskával játszik stb. De ha nincs immunrendszere mint egy immunbeteg gyereknél akkor egy sima nátha is kinyírhatja,mint az a kislány akinek steril szoba kellett mert a betegsége miatt bármi megölhette, na ez van a babával is az első hetekben,ilyenkor érdemes apának lefurdeni munka után, a rokonok nem puszilgatjak agyon vagy ha nathasak át se jönnek. A herpesz sztori sem vicc a kisbaba az intenzíven köthet ki. Egyszerűen a legegyszerűbb betegség is ilyen kis korban veszélyes, utána viszont kialakul az a védelmi rendszer úgy 6 hét után ami neked vagy nekem is van. 6 hét után már nyugodtan lehet vele csaszkalni,addigra az ő teste is megvedi magát mindazoktól mint a tied. Mit nem lehet ezen érteni, most komolyan?XD

Igen nem törvényszerű hogy minden baba ki van ennek téve,de elég ha pont akkor valaki átad a babának valamit aztán heteket tölthetsz az intenzíven, elég ha te vagy a 100-ból az az 1 és nem vigasztal utána, hogy ez ritkán fordul elő.

2022. máj. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/109 anonim ***** válasza:

67!

Mint írtam, megkérdeztem a védőnőt hogy szerinte vihetem e, és azt válaszolta hogy nyugodtan. Természetesen én senkinek sem mondom meg kéretlenül hogy mit kellene tennie, én is szakemberhez fordultam és rá hallgattam, hiszen ő ismeri a gyermekemet. Azt mondta vihetem, vittem is és nem is lett semmi baj.

Abszolút jó dolgokat írsz, de hadd döntse már el mindenki hogy miként bánik a saját gyerekével, ne itt gyakorin jöjjenek már a többdiplomás mesterdoktorok. Szerintem teljesen érthető hogy inkább a saját orvosunkra hallgatok mint a gyakori népére.

Ha te így szeretnél élni a gyermekeddel, szíved joga, tedd. De azt nem tűröm, hogy engem kioktassanak, pláne hogy én is nálam képzettebb személy véleményét kértem ki a témában

2022. máj. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/109 anonim ***** válasza:
54%
A védőnő nem minden esetben ért hozzá jobban sőt az enyém egy idióta volt, csak szólok. akkor már inkább a gyerekorvosra hallgatok,neki tényleg van róla diplomája és nem egy védőnő képzése. Nekem erről az immunrendszer dologról a Heim Pál kórház egyik részlegének a vezető adjunktusa oktatott ki, akkor most ő sem szakértő?XD
2022. máj. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/109 anonim ***** válasza:

69!

Hát azért remélem nem bánod ha inkább egy védőnőre hallgatok mint egy random gyakoris emberre...

Az én védőnőm nagyon segítőkész és alapos volt, rengeteg hasznos tanáccsal ellátott, maximálisan megbízom benne.

Sajnálom ha te rosszat fogtál ki, de azért ne alacsonyítsd le ezt a szakmát...

2022. máj. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!