Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babával egynapos...

3 hetes babával egynapos kirándulás beleférhet már?

Figyelt kérdés

Visegrádra mennénk, Budapestről.

Reggel, ébredés után mennénk és késő délután érnénk haza.

27-28 fokot ír aznapra, napsütéssel.



2022. máj. 24. 19:15
 71/109 anonim ***** válasza:
71%
Nem feltétlenül ért ehhez jobban csak mert voltak jó tanácsai, mint mondtam nekem egy jó orvos mesélt arról miért fontos a 6 hét, szerintem az emberi testhez ő jobban ért mint a védőnő, kérdezz rá majd a gyerekorvosnál. Minden védőnő általában csak a saját igazat nyomja és nem tett le ehhez doktorit. Vt olyan aki felháborodott azon hogy anyuka igény szerint szoptat mert igenis 3 óránként kell etetni,vannak jó védőnők és vannak az ilyenek is😒
2022. máj. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/109 anonim ***** válasza:

71!

Hát ez az orvosnál való rákérdezés már nem opció, mivel túl vagyunk a 6 héten.

Később az esemény után aktuális volt a gyerekorvosi vizsgálat, ott említettem hogy voltunk egy szülinapon, de semmilyen reakciót nem kaptam rá.

Mindenesetre továbbra is feleslegesnek tartom a témát.

Mindenki nevelje úgy a gyerekét ahogyan a legjobbnak látja, ehhez pedig kérje ki a védőnő és a gyerekorvos tanácsát. Ha ezt a kedves kérdező is megtette és minden szakember áldását adta, akkor pedig menjenek és érezzék jól magukat.

Nem kell burokban nevelni egy egészséges babát sem

2022. máj. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/109 anonim ***** válasza:
54%
Ez nem burokban nevelés attól elég messze van. Az orvos meg utólag ugyan minek szólna bele?🙄 aki 6 hetet nem bír ki,ez esetben 3 plusz hetet hát menjen,csak akkor ha úgysem hallgat senkire akkor ne tegyen ki kérdést.
2022. máj. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/109 A kérdező kommentje:

Szerintem lezárhatjuk nyugodtan a vitát!

Mi megőrülnénk, ha 6 hétig csak egymást néznénk itthon a férjemmel, kisbaba ide vagy oda. Én is igénylem azt, hogy kimozdulhassak vagy átjöjjön valamelyik barátnőm kávézni, sütizni, beszélget. Nem kell ismét kiforgatni a szavaimat, a "kimozdulás" alatt sem egy hajnali 5-ig tartó bulira gondolok. Szimplán séta közben leülni valahol egy kávéra, átmenni anyukámékhoz stb.

2022. máj. 27. 08:09
 75/109 anonim ***** válasza:
100%
74. Ne haragudj, de ez teljesen oké, szerintem senki nem erre gondolt. De te egész napos túrát tervezel. Azért egy kávé megivása meg nyáron egy egész napos kirándulás marhára nem ugyanaz. Amúgy azt nem értem, hogy ha ennyire magabiztos vagy ebben a témában miért teszel fel kérdést? Én nem voltam soha ilyen pökhendi, pedig nem szorultam idegen emberek véleményére. 🤷‍♀️
2022. máj. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/109 A kérdező kommentje:

Leírtam, hogy az az egész napos túra mit takar. :)

Maximum 3-4 órát lennénk ott.

2022. máj. 27. 08:41
 77/109 anonim ***** válasza:
48%

76!

Hagyjad, reménytelen esetek. Mondhatni kulturáltan elbeszélgettem a 73-as kommentelővel, erre mikor érezte, hogy kezd lecsengeni ez az egész, akkor gyorsan szándékosan kiforgatta az utolsó mondatomat. Unatkozós begyepesedett emberek ezek, akiknek az a legjobb elfoglaltsága, hogy vitát gerjesszenek és bíráljanak téged.

Én mindenesetre nagyon jó szórakozást kívánok nektek :)

2022. máj. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/109 anonim ***** válasza:
82%
Én eddig csak olvasója voltam a történéseknek. 74-es. Senki se mondta azt hogy egymást kell néznetek férjeddel 6 hétig fogd már fel! Mehettek sétálni ki az utcára, parkba, sőt én még boltba is bevittem annyi időre míg megvettem a konyhára pár dolgot. És nem, ez nem egyenlő azzal hogy pár órára, fél napra elviszitek egy szülinapi bulira ahol több ember a közvetlen közelében lesz. És nekem ne mondd azt hogy senki megy majd a közeletekbe (mert gondolom te fogod fogni legtöbbször ha nyugtalan lesz). Egy 3 hetes babának kb semmi immunrendszere. Arról nem is beszélve hogy férjeddel ti is elkaphattok valamit valamelyik rokontól vagy baráttól ami rátok nézve semmiség de a babára meg veszélyes. Ha ennyire nem tudsz lemondani ilyen programokról akkor neked nem volt való egyelőre még a gyerek mert igen is magadat teszed előtérbe a saját gyereked helyett. Nem azt mondom nem lehet menni ezek után eseményekre ha van gyerek, de nem a gyermekágyi időszakban. Nem hiába ez a neve. De ahogyan sokan írták te ezt már eldöntötted hogy viszed hát vigyek. És ha majd jössz az esemény után a melledet verni hogy “na ti bunkók, semmi baja nem lett a babának” akkor csak szerencsétek volt.
2022. máj. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/109 A kérdező kommentje:

Igen, 78-as. Ha te itt azt mondod, hogy nekünk nem való gyerek, így is van!

Hogy lehet ember akkora bunkó, mint te, áruld már el?:D

2022. máj. 27. 09:01
 80/109 anonim ***** válasza:
95%

Nem forgattam ki semmit csak kicsit értetlenül nézem hogy egyes emberek nem bírják ki ezt a 6 hetet és itt nem egy sétát kávét érték hanem amiket írták hogy szülinapi buli,kirándulás. Értem anya unatkozik hisz se szex se semmi akkor mozduljunk ki,de akkor nézzük egy kisbaba szemszögéből.

Most született meg azért is sír ha fürödni kell,mert minden új minden fura. Furcsa hogy illatok vannak, fura hogy fény van,fura hogy hangok vannak. Ilyenkor pont hogy nyugi kell neki és abból is jó ha pár percet van ébren. Erre m3g mozgatják is. Egy 3 hetes baba meg nagyon kicsi és pont. De ha egy szülőnek fontos hogy 3-4 órát kimozduljon mert szülőként az első kötelezettség sem megy neki ,miszerint kibírja kirándulás nélkül az első 6 hétben akkor mi a francnak szült, mit hisz hogy csak ez lesz a legnagyobb áldozat, hát 8 hónaposom van és ez a 6 hét otthon lét volt a legnyugisabb időszak ezután csak még több macera lesz ha még nem tetszik a válaszom töröld a kérdést és menj baronőzni.

2022. máj. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!