Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Okozhat problémát, hogy az 1...

Okozhat problémát, hogy az 1 éves babát 1 hétig rábízzuk a nagyszülőre?

Figyelt kérdés
Nyaralni mennénk, de nekem hiányozni fog a pici lány, meg azért gondolom ő is hiányolni fog minket. Nagyon szereti a szüleimet, sőt kimondottan jó a kapcsolat velük, de félek nehogy valami traumát okozzon hogy most 1 hétig nem lát minket. Felesleges az aggódásom?

2023. jún. 1. 12:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/145 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ezt a kérdést totál felesleges volt kiírni.

Itt már el van döntve minden, csak a drága kérdező idejött okoskodni, semmi több

2023. jún. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/145 A kérdező kommentje:

#40

Köszönöm az értelmes választ :)

Imádja amúgy a mamát meg papát, biztos az is sokat számít hogy az első 6 hónapba ott laktunk náluk, amíg nem tudtunk visszaköltözni.

Most legutóbb mikor 1 hét után meglátta őket, majdnem kiugrott a karomból, még nem láttuk ennyire boldognak :D

2023. jún. 1. 14:10
 43/145 anonim ***** válasza:
68%
Nekem most fog először egy hetet mamánál tölteni a fiam 3,5 éves kiscsoportos és 5 hét a nyári szünet, máshogy nem lehet megoldani. 1 éves korul hagyta el az anyatejet, akkor már 1-1ejszakat aludt máshol, aztán azóta is megy időnként 1-2ottalvas, de 3 ejszakanal többet még sosem volt máshol. 1 évesnek szerintem még nagyon sok az 1 hét, teljesen kifordul a világa a sarkából. De persze érthető az is hogy ki akartok kapcsolódni gyerekmentesen, de szerintem hétvége, max hosszú hétvége jó kompromisszum lehet, de hosszabb útra inkább vigyétek őt is.
2023. jún. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/145 anonim ***** válasza:
70%

Igen, okozhat. Most alakul ki a kötődés, ami egy hosszabb folyamat és egy ilyen tapasztalat nagyon rossz irányba viheti. Akik eddig a biztos pontot jelentették neki, most hirtelen eltunnek, ennyi idő még rengeteg egy ekkora babának. Még nincs érzelmi targyallandosaga, vagyis ha nem lát titeket, nem tudja h attól még léteztek, és ez nagyon megzavarhatja. Szóval lehet h nem látványosan fog traumatizalodni, de a kapcsolatotokban biztos hogy okoz változást, és nem pozitív irányba.

Az esetleg nem opcio, hogy viszitek a mamát is nyaralni és ő ott is be tud segíteni, ti tudtok pihenni, de mégsem 5 napra tuntok el az életéből?

2023. jún. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/145 A kérdező kommentje:

Igazából ez 1 héten belül lenne 2 wellness szálloda, egymástól nem messze.

Az egyik 2 napos, a másik meg 3.

Jövőre már vinni akarjuk, de még most nem lenne neki érdekes úgysem.

Főleg hogy leginkább a wellness szolgáltatásokat használnák ki, ennek megfelelően is választottunk szállodát.

2023. jún. 1. 14:43
 46/145 A kérdező kommentje:

#45


Felmerült mint opció, de végül letettünk róla.

Ott lesz papa, mama, megszokott környezet. Sokszor ott szokott lenni 2-3 napokat, bár igaz hogy közbe lát minket is egy kevés időre.

Neki szinte második otthon ott lenni, viszont a szálloda teljesen új lenne számára, és nehezebben lehetne megoldani a rutinszerű feladatokat.

2023. jún. 1. 14:46
 47/145 anonim ***** válasza:
59%

Egy éves gyermeket én sem hagynék egyedül nagyszülőkre egy hétre, de ha a szülők annyira ki vannak már készülve idegileg, akkor többet használ, mint árt. A gyerek érdeke is, hogy fizikailag és mentálisan is ép szülei legyenek. Sokkal több traumát okoz jó pár hónapnyi idegbeteg szülői nevelés, mint egy hét a szülők nélkül. Nem tudom nagyszülőkkel/másokkal mennyire van el a gyermek, de esetleg érdemes lenne egy próbanapot tartani éjszakával egybekötve, hogy lássátok mennyire hiányolna titeket. Amúgy az ideális szerintem egy 3 éjszakás "nyaralás" lenne a gyerek nélkül.

Ti vagytok a szülei, ti ismeritek, ti tudjátok mire hogyan reagál. Nem értek egyet azzal, hogy mindent a gyerekért, a szülők akarata/érdekei/szükségletei meg jól le vannak tojva. Nyilván valami köztes megoldás lenne az ideális, ami babának és szülőknek is jó. Bárhogy is döntetek, nem az a szar szülő, aki 1 hétre biztonságba hagyja a gyerekét és kicsit magával/a kapcsolatukkal is törődik. Kitartást és jó pihenést :)

2023. jún. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/145 anonim ***** válasza:
92%

Én igen laza szülőnek tartom magunkat de ez nekem sem menne.

1 éves kora óta járunk 2-3 havonta wellness hétvégére vagy ha hosszabb időre megyünk akkor visszük a 2 két gyereket plusz anyóst. Így mindenki tud pihenni.

Idén lesz 3 éves, férjem el akart vinni Maldív szigetekre de még ezt sem vállalom be. Túl hosszú lenne nekik pedig a nagy már 9 éves.

Menjetek el az egyik héten az egyik helyre, pár hét múlva meg a másikra...

2023. jún. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/145 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, ti ezt már eldöntöttétek. Menjetek! De könyörgöm, a továbbiakban ne tervezzétek bővíteni a családot,mert sajnos úgy tűnik, ezt az egyet sem kellett volna,mert nem vagytok rá alkalmasak. Csak nehezebb lesz idővel (dackorszak, hisztik, óvoda,suli, kamaszkor) s a nagyszülők nem lesznek mindig ott biztos menedéknek, segítségnek.
2023. jún. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/145 A kérdező kommentje:

#50

Nem tervezünk, mert látjuk hogy mennyire megterhelő számunkra még segítséggel is. Én például alvásmegvonás esetén szinte összeesek másnap.

Volt hogy párom beteg volt, akkor nem mentem dolgozni, mert én keltem fel éjszaka a lányhoz. Hát még 1 éjszakát kibírok, de 2-ő után nekem olyan rosszulléteim vannak, hogy az valami borzalmas.

A probléma az, hogy párom is nehezen viseli...szóval nem egyszerű...

2023. jún. 1. 15:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!