Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Barátnőm megszólt ma! Jogos volt?

Barátnőm megszólt ma! Jogos volt?

Figyelt kérdés
Van egy 7 hónapos babám,neki egy 2 évese.Beszéltünk ma telefonon és mondtam neki,hogy jövünk megyünk.És óvatosan,de megkérdezte,hogy jó e az a gyereknek ha cibálom 40 fokba.Mondtam neki,hogy én nem bírok itthon ülni,azért mert meleg van.Ők ilyenkor csak akkor mozdulnak ki ha muszáj...én meg is vesznék ha otthon kéne kuksolnom.Mondjuk Ők télen nagyon hidegben sem mennek,én akkor is viszem a babám.Többször voltunk már nyaralni is férjemmel,és a babám anyumnál volt addig.Ő meg még soha nem hagyta ott mamánál éjszakára a gyerkőcöt.Mi jövünk megyünk,csavargunk ,vásárolgatunk.Igaza volt,hogy ezt megkérdezte?

2012. jún. 20. 20:55
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
77%

Én csak annyit mondok, hogy rettentő gyorsan telik az idő. Most még te vagy a gyermekednek a valaki. De ahogy repül az idő, és te nem foglalkozol eleget a babáddal, el fog fordulni akár a nagymama felé is. Ezt úgy értem, hogy olyan dolgokat fog neki elmondani, amit neked nem...

Használd ki a lehetőséget és ne menj vele egész nap. Ha egész nap csak mész vele, nem is tudsz vele igazán foglalkozni. Foglalkozik helyetted a pultos csaj, a nagymama meg épp akire tudod "passzolni".

Meg fogod bánni!

2012. jún. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is 2 éves a kislányom és én sem viszem ki ebbe a melegbe. Már reggel 9-kor olyan meleg van, hogy én nem bírom, nemhogy egy kisgyerek. Ráadásul én sem hagytam még ott éjszakára a lányomat Anyuéknál 2 évesen, nemhogy 5-6 hónaposan és 1 teljes hétre, pedig mint mindenkire, rám is rámférne a pihi, de egy gyerek lemondással is jár. Tényleg egy kicsit félre kéne tenni a Te igényeidet és ebben a melegbe nem nagyon járkálni Vele.
2012. jún. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem te már írtál ki egy kérdést,ott is mindenki ki volt akadva.Biztos vagyok benne,hogy kamu,mert anya ilyet nem tesz.Nem,nem áll meg az élet,de max. 1-2 nap,amit kibír az anya egy ekkora gyerek nélkül,mert igenis szüksaége van az anyjára. Neked a gyerek csak egy válltáska,amit felkpasz,ha olyanod van.Annak a gyereknek pihenés,játék,napirend és móka kell.Nem szoli meg pláza. Nem hiszem,hogy felelősségteljes felnőtt ilyet tenne. Biztos marha kiegyensúlyozott szegény. És igen,valamit rosszul csinálsz.Sok mindent,nagyon sok mindent.
2012. jún. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
75%

Én is kimegyek vele napközben. Jól bekenem, igyekszem árnyékosabb helyeket keresni, bőségesen adok neki inni, de meg is örülnék, ha egész estig, míg le nem hűl a levegő a lakásban kéne kuksolnom. Bár én a -10 fokban is kivittem, és sose volt ezért beteg.


A másik dolog, fiam 1 éves, még sose hagytam anyukámnál éjszakára. Sokszor van ott hétvégente napközben, de éjszakára mindig hazahozzuk. Nem tudnék elmenni úgy nyugodt szívvel üdülni, hogy őt nem viszem magammal. Pedig tudom, hogy anyuméknál nagyon jó dolga van.

2012. jún. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
16%

Mi a 10.emeleten lakunk egy panelban. Klíma nincs, a ventillátor csak a meleg levegőt kavarja. Jelenleg 32 fok van a lakásban... Ennél egy árnyékos, szellős jövés-menés is jobb.

A kérdező se nyilván a tűző napon fonnyassza a gyereket ivóvíz nélkül. Ha a gyerek nem bírná, biztos nem mennének.

2012. jún. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
81%

Már csak annyit mondj,hogy tudod úgy jól érezni magad,hogy az 5 hós lányod 1 hétig itthon van még te vígan nyaralgatsz?!És,ha bármi baj van?!

Felnőttnek is elviselhetetlen ez a hőség,nemhogy egy gyereknek.

Olvasva azokat,amit írsz-nem szoktam,ilyet mondani-nem vagy anyatípus.Az ember a gyerekéért bizonyos áldozatokat hoz.De te szó szerint semmit nem teszel.Mintha az a csöppség ott sem lenne.Szolizol stb. fűnek-fának odaadod a gyereked(nem anyukádra értem.)Nem bírsz otthon maradni a lányod érdekében,nem vagy képes nyugodt életet élni miatta.Annak a kislánynak nyugalomra van szüksége,és nem az állandó csavargásra,főleg nem ilyen kánikulában.Itt hagyod egy hétre a kislányodat akkor,amikor a legnagyobb szüksége van rád?Hát,elárulok neked valamit,ha így folytatod,sohasem lesz bensőséges,meghitt kapcsolatod a lányoddal.Nem fogtok majd tudni őszintén megbeszélni semmit.Azért írtam azt,hogyha így folytatod,mert ezen még tudsz változtatni.

2 gyerekes anyuka és 38 hetes kismama

2012. jún. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
78%
Ne is haragudj, de egész nap,úton vagytok? Az oké, hogy kimozdulsz 1-2 órára, még az is belefér, hogy el mész pihenni egy hétre, de az , hogy egész nap úton vagytok az durva. Mikor alszik egy jót a babád a kiságyába. Van, hogy nekem is alszik a babakocsiban, vagy a autóban, ha megyünk valahova, de hogy mindig így aludjon az képtelenség. Másik kérdésem mikor foglalkozol vele, játszol vele egyáltalán. Kisfiam 7 hónapos és minden nap délelőtt és délután is együtt játszunk a szőnyegen, el se tudom képzelni, hogy egész nap úton legyünk. Ne haragudj, de nem kellett volna így babát vállalnod...:(((
2012. jún. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
78%
Az én lányom is hét hónapos, eszem ágában sem lenne egész nap császkálni vele. Reggel tízig, aztán délután öttől.
2012. jún. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
67%
Dehogy nem tesz ilyet egy anya(??). Múltkor egy gyermekpszichológussal (??) szólalkoztam össze egy ilyenen. Neki akkor 4 hónapos volt a babája és már ő is hagyta másra a pici babáját, míg ő elvolt a férjével (azt mondta üzleti úton-haha). Csak tudnám az ilyen minek szül gyereket?
2012. jún. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
Nem akadályozza ez a sok mászkálás a babád mozgásfejlődését? Hol tart most?
2012. jún. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!