Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Barátnőm megszólt ma! Jogos volt?

Barátnőm megszólt ma! Jogos volt?

Figyelt kérdés
Van egy 7 hónapos babám,neki egy 2 évese.Beszéltünk ma telefonon és mondtam neki,hogy jövünk megyünk.És óvatosan,de megkérdezte,hogy jó e az a gyereknek ha cibálom 40 fokba.Mondtam neki,hogy én nem bírok itthon ülni,azért mert meleg van.Ők ilyenkor csak akkor mozdulnak ki ha muszáj...én meg is vesznék ha otthon kéne kuksolnom.Mondjuk Ők télen nagyon hidegben sem mennek,én akkor is viszem a babám.Többször voltunk már nyaralni is férjemmel,és a babám anyumnál volt addig.Ő meg még soha nem hagyta ott mamánál éjszakára a gyerkőcöt.Mi jövünk megyünk,csavargunk ,vásárolgatunk.Igaza volt,hogy ezt megkérdezte?

2012. jún. 20. 20:55
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
77%

vannak olyan nők akik a gyerekükért élnek...

és vannak olyanok akik elvárják a gyereküktől, ha már megszülték őt, hogy alkalmazkodjon a kicsi...

kérdező, biztos jó ez a nézőpont? nem érdemelné meg a babád, hogy magad elé helyezd, legalább mikor kánikula van?


ha én barátnőm mesélné ezeket, én is biztos forgatnám a szemem, nekem az egy hét az 5 hónapos baba nélkül is meredek, pedig enyém nagyon sokat anyósomnál, hetente 1x-2x fél napot (2,5 éves), de 1 éves kora alatt nem adtam volna oda azért, hogy pihenjek :)

2012. jún. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
73%

Mi kánikulában is kimentünk eddig minden nap két órát, de árnyékos helyen voltunk, gyerkőcök bekenve,innivalóval felszerelkezve.Panelban nálunk 29 fok van, áll a levegő, kint elviselhetőbb.Nem is tudom mi lenne a 2 éves lányommal, ha nem mennénk ki, ittbennt nem lehetne vele bírni, a pici 5 hónapos babám is imád kint aludni babakocsiban, persze árnyékban.Szerintem semmi gond ezzel.

A gond azzal van, hogy Te nem elégszel meg mondjuk egy délelőtti csavargással, egész nap kicsit megterhelő egy hét hónapos babának.Lehet, hogy elalszik az autóba, babakocsiban, itt-ott, de úgy felületesebben.Az én 5 hónapos babám amikor strandon voltunk végig aludt a babakocsiba, és hiába aludt egész délután, estére fáradt volt.Hiába, nem ágy...

Nem kell a csavargásról lemondanod, de én a helyedben kijelölném, hogy a héten melyik napon csavarognék, és melyik nap a babáé, amikor csakis az ő érdekeit nézed.Tehát csak séta, piknik a szabadban egy pokrócon, babaúszás, stb.Egy év múlva a babád nem biztos, hogy értékeli a vásárolgatást, meg hogy a fodrásznál a babakocsiban kell ücsörögnie:D

De egyelőre ezzel a nevelési módszerrel csak hátráltatod gyermeked fejlődését, nem pedig segíted.

2012. jún. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
Nézd, nem vagyunk egyformák, ne szóljuk meg egymást ilyenekért. Nyilván jóindulatból mondta, amit mondott. Amúgy 1 év alatti babát én se hagynék otthon egy hétre, pedig nem vagyok egy magamhoz láncolós fajta. Én is szeretek jönni-menni, de egy pici baba más téma, ő még nem tudja elmondani, hogy 35 fokban akar csavarogni, vagy inkább a hűvösben maradna nyugiban. Ezt a felnőtteknek kell kitalálni az ő érdekét szem előtt tartva.
2012. jún. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 kíváncsicska ***** válasza:
0%
Mi is visszük a babónkat magunkkal 2 hetes kora óta minden hova,de amikor nekem sincs kedvem kimenni (forróság vagy egészen nagy hideg miatt)akkor nem eröltetjük a mászkálást.Bár én is bezárva érzem magam.Most 6 hónapos a lányom,és igenis a gyereknek is meg kell szoknia hogy mert ő van nem áll meg az élet ő is a részese.Részese a jövés-menésnek a nyaralásnak (szülőkkel és nélkülük is),de azt ki-ki döntse el a legjobb belátása szerint mikor hagyja másra a saját gyerekét.Ne foglakozz vele, ő teljesen máshogy fogja fel az anyaságot,ami nem biztos hogy rosszabb,mint ahogy te felfogod és mindez fordítva is igaz.SZERINTEM
2012. jún. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2012. jún. 21. 04:56
 46/63 anonim ***** válasza:

En kisbaba kora ota hozom-viszem a lanyomat delelott, delutan. A reggeli orakban probalok 12-ig hazaerni (arnyekban maszkalunk a varosban), delutan meg 7 korul megyunk.

Ja, Gorogorszagban elunk. Gondolhatod. Itt nincs ilyen-olyan riasztas, mindig nagyon meleg van.

2012. jún. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
66%

Nem vagyok egy otthon ülő típus és egy paramami sem, tehát nem szoktam falnak menni attól, ha valaki sokat viszi ide-oda a babáját, mert én is viszem, illetve akkor sem kapok infarktust, ha nagyobb meleg vagy hideg van, és úgy mozdulunk ki. Viszont: most annyira meleg van, hogy nekem sem esik jól kimenni, hogy esne jól egy picinek?? Még valami: ha nem gond a babának, ha olykor borul a programja, az nagyon jó. De ha abba szocializálódik, hogy mindig borul, később nagyon nehéz dolgod lesz. Hidd el, nagyon kellemes tud lenni, ha a baba a megszokott időben a kiságyában szépen elalszik, nem kell vele semmi különöset elkövetni ahhoz, hogy nyugi legyen otthon. Ha folyton viszed valahová, szegénynek az lesz a megszokott, hogy csak babakocsiban, babahordozóban stb. alszik, ez bizony hoz majd problémákat magával és végül vagy ordít szegény, vagy te az idegtől, mert nem fog aludni a gyereked.

Nem hiszem, hogy a barátnőd rosszat akart, viszont úgy gondolom, érdemes elgondolkodnod azon, amit mondott.

2012. jún. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
...Görögországban nincs akkora hőség mint ami most volt/van itt Mo.-on.én is éltem kint 9 évet...és ott a hőérzet is más.Nem kötekedni akarok, csak megjegyeztem.
2012. jún. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
100%

Mi nagyon menőkések vagyunk , 6 hetes korától viszem mindenhova ,buszozunk .

De HŐSÉGRIADÓ nem véletlenül van ! Eszembe nem jutna kimenni vele 11 és 16 óra között...

UV sugárzás is erős.

Télen fel tudom öltöztetni , nyáron ennél lejjebb nem - 1száll pelenka.Nekik még nem olyan a hőháztartásuk

Direkt felhívják a figyelmet hogy kisgyerekek idősek és betegek ne menjenek ki !!! Akkor egy 7 hónapost hova aszalsz? Kiszáradhat,árnyékban is éri az uv sugárzás,sőt árnyékban is napszúrást kaphat ...de elkerülhetetlen hogy napon is legyen...Adsz rá sapkát nyilván ,de az alól meg szakad a víz,sapi nélkül meg senkinek nem jut eszébe kivinni a bébit,remélem.

2012. jún. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:

49es vagyok folytatom...

Nem nem állt meg az élet mi is rengeteget utazunk ,de a BABÁVAL !!! Nem egy tárgy hogy kényed kedved szerint lepasszold. Ha ugyan úgy akarsz élni akkor tessék bele kalkulálni Őt is. Ha az Ő érdekei úgy diktálják akkor lemondani dolgokról-hőségriadóban aszalás...

Kerti pancsit biztos jobban élvezné

2012. jún. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!