Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi legyen?! Abortusz? 5...

Mi legyen?! Abortusz? 5 hónapos a lányom és terhes vagyok ismét!

Figyelt kérdés

Tegnap ultrahang megállapította,hogy 6 hetes vagyok.2013 június 26-ra vagyok kiírva.A kislányom idén június 2-án született.1 év lenne a babák között.Nem szoptatok,és fog.gátló rendszeres szedése mellett lettem terhes.Nem tudom mi legyen.A korkülönbség nagyon kicsi lenne,segítségem semmi.Férjem reggel 9-től délután 5-ig dolgozik.6 óra mire hazaér.Anyósomék tőlünk 200 km-re.Az én szüleim még dolgoznak.Meg tudnék birkózni a feladattal,de iszonyat nehéz lenne.Anyagiak és a lakásunk alkalmas még egy babára.Az első terhességem nehéz volt/23.héten kinyílt a méhszájam,és 35.hétig kórházban feküdtem mozdulatlanul,36+5-re született/,bár a lányom idekint egy tündér.És ami még említésre méltó,hogy altatásos sürgősségi császárral született,16 óra színtiszta vajúdás után.Az orvosom azt mondta,hogy term.szülés kizárva,és a terhesség 37.hetén,kiveszik belőlem,mielőtt egy nagyobb jósló következtében szétválna a friss hegem.

Segítsetek!Esetleg példák ilyen kis korkülönbségre?


2012. nov. 1. 14:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/89 anonim ***** válasza:
83%

Figyelj, mi írhatunk itt bármit, azaz mások, hogy milyen szuper lesz, de igazából csak bátorítani akarnak.


Azt, hogy te mit érzel, hogy élsz, mit bírsz fizikailag és lelkileg, csak te tudod. Az itt hozzászólók közül senki sem lesz ott, hogy segítsen, ha úgy érzed, hogy kivagy, nem bírod tovább.


Ne hagyd, hogy ezek a válaszok befolyásoljanak, ezt neked kell eldöntened. A döntési lehetőség nálad.

2012. nov. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/89 anonim ***** válasza:
40%

Két dolog:


-visszakérdezek: azok, akik az abortuszt támogatjátok, majd ott lesztek vele, amikor nem tudja feldolgozni?


-nehogy azt gondolja bárki is, hogy azok, akik tervezik a második, vagy többedik gyereket, azok nem élik meg úgy néha, hogy nem bírják, és hogy sokat vállaltak?


De egy gyerekkel is lehet kerülni ilyen szituációba. Nem lehet tudni, mit hoz az élet.

Akinek az első terhessége problémás, annak nem biztos hogy a második is az lesz, és aki (mint én), kettőt jól bírtam, a harmadikkal majd össze csinálta magam, és hónapokon át kellett a segítség, és veszélyeztetett voltam, és megműtöttek terhesen és még sorolhatnám, de mégis itt a harmadikom, és azt mondom: MEGÉRTE! Pedig nem könnyű, mert maradt vissza fizikai bajom, és nem egyszerű így hárommal... És mégis.


Az élet néha felülírja a forgatókönyvünket, de az életet választani sosem lehet rossz döntés.

2012. nov. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/89 anonim ***** válasza:
én a 3 év korkülönbségtől azért féltem mert akkor ha pont oviba megy a nagy, akkor születne a kicsi akkor az neki mekkora törés lenne. sok ilyen tapasztalatot láttam, hallottam
2012. nov. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/89 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a hsz-kat, csak egy dologra reagálnék.

Talán érdemes lenne megkérdezni egy másik orvost. Unokatesóm pont így járt, mint te, 5 hónapos volt a babája, aki császárra született, amikor kiderült, hogy ismét terhes. Az orvos engedte a természetes szülést (persze megfelelő kontroll mellett, és ugrásra készen vártak, hogy mikor kell rohanni a műtőbe), és simán, természetes úton sikerült megszülnie a kistesót, aki mellesleg 4 kiló felett volt.

2012. nov. 2. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/89 anonim ***** válasza:
33%
# 42/44 te ott leszel vele, amikor 1000 felé kell majd szakadnia? :D
2012. nov. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/89 anonim ***** válasza:

megertem az agodalmad De van ferjed van lakasod van jovedelmetek.Csaszar utan ilyen gyorsan teherbe esni kis rizikoval jarhat de ellenorzes alatt megoldhato a dolog.

persze suru 3 ev ele nezel de megeri.

Ne vetess el egy gyereket azert mert sok dolgod lessz majd hiszen ezt nem tudod elore Lehet jol fogod birni a ket gyereket hiszen fiatal vagy eleted legnagyobb erejeben Nagyon fontos szeddd a kismamavitamint hiszen szervezeted meg nem jott rendbe a szules utan ezert ajanljak a 3 ev korkulobseget a vit hiany potlasa miatt es a szervezet regeneralodasa miatt.Nagyanyaink egymas utan szultek 10-12 havonta a gyerekeket nem lehetetlen de nem konnyu.

2012. nov. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/89 anonim ***** válasza:
25%

42 vagyok:

nem leszek ott, azért írtam, amit írtam, mert azzal példálóztak az ab.pártiak, hogy aki azt mondja, tartsa meg, az majd nem lesz ott.

Erre én visszakérdeztem, hogy aki meg azt mondja, vesse el, az vajon ott lesz-e vigasztalni?

De úgy látszik nem olvastad a korábbiakat...

2012. nov. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/89 anonim ***** válasza:
21%

Egyébként ha valaki azt tanácsolja a másiknak, h ne menjen el abortuszra hatásosabban, könnyebben tud segíteni, mintha azt tanácsolja, h vetesse el. Lehet ruhákkal, játékokkal, tanácsokkal is rengeteget segíteni, de szerintem az a lelki seb, amit egy abortusz okoz, nem biztos, h olyan egyszerűen kezelhető, sőt, vannak, akik egész életükben cipelik a terhet, és nem találnak nyugvást.

Én inkább az előzőt választanám.

2012. nov. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/89 anonim ***** válasza:
Mármint az elsőt..
2012. nov. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/89 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttetek?
2012. nov. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!