Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi legyen?! Abortusz? 5...

Mi legyen?! Abortusz? 5 hónapos a lányom és terhes vagyok ismét!

Figyelt kérdés

Tegnap ultrahang megállapította,hogy 6 hetes vagyok.2013 június 26-ra vagyok kiírva.A kislányom idén június 2-án született.1 év lenne a babák között.Nem szoptatok,és fog.gátló rendszeres szedése mellett lettem terhes.Nem tudom mi legyen.A korkülönbség nagyon kicsi lenne,segítségem semmi.Férjem reggel 9-től délután 5-ig dolgozik.6 óra mire hazaér.Anyósomék tőlünk 200 km-re.Az én szüleim még dolgoznak.Meg tudnék birkózni a feladattal,de iszonyat nehéz lenne.Anyagiak és a lakásunk alkalmas még egy babára.Az első terhességem nehéz volt/23.héten kinyílt a méhszájam,és 35.hétig kórházban feküdtem mozdulatlanul,36+5-re született/,bár a lányom idekint egy tündér.És ami még említésre méltó,hogy altatásos sürgősségi császárral született,16 óra színtiszta vajúdás után.Az orvosom azt mondta,hogy term.szülés kizárva,és a terhesség 37.hetén,kiveszik belőlem,mielőtt egy nagyobb jósló következtében szétválna a friss hegem.

Segítsetek!Esetleg példák ilyen kis korkülönbségre?


2012. nov. 1. 14:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/89 anonim ***** válasza:
55%
Tartsátok meg! Azt sosem fogod megbánni!
2012. nov. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/89 anonim ***** válasza:
3 bátyám között 11 hónap korkülönbség van. Ezt úgy kell érteni hogy még 1 éves sem volt a legidősebb bátyám amikor megszülettek az ikrek (szintén fiúk) 32. hétre. teljesen egészségesek, 1 hónapig kórházban voltak. Az eleje nagyon nehéz volt Anyukámnak. Ő úgy fogalmaz hogy rendkívül igénybevette őt ez az időszak. De erről ő tudna mesélni többet. Eszébe sem jutott az abortusz. Szerintem Te is meg tudod csinálni, ha akarod!
2012. nov. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/89 A kérdező kommentje:

Na jó,most aztán végképp nem ismerem ki magam:((

Félek,de nem tudnám elvetetni.Jaj,mi legyen?

2012. nov. 1. 15:38
 24/89 anonim ***** válasza:
48%

Én is azt mondom, hogy tartsd meg mert ha későbbre tervezitek és most ŐT elveteted lehet később nem tudsz majd teherbe esni, akkor megöl a fájdalom egész életedben bánni fogod!!!!!!!!!!!!!!!

Nekem egy 9 hónapos kislányom van nem könnyű senkinek sem még egy picivel de menni fog én nem tudnám elvetetni, ha csak rá gondolok már a sírás kerülget!!

Férjeddel beszéld meg ne csak bólintson bárhogy is döntesz. Azt a legkönnyebb.....

2012. nov. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/89 anonim ***** válasza:

Én is ilyen típus vagyok mint te túl sokat agyalok :)) meg ez a karrier dolog is ugyanígy volt. Nekem a második és az első babám között ugyan 21 hónap van de barátnőmnél látom (akinek 13 hó van a fiai között) hogy sokkal sokkal jobb így ennyire kicsi korkülönbséggel, mert az eleje ugyan nehéz mint a fene de annyira összenőnek! És a nagyobbat egyáltalán nem zavarja meg a picibaba, ellenben egy 2-3 éves már komolyan tud lázadozni a pici ellen, ők jobban megélik ezt a trónfosztottságot látszólagos második helyre csúszást, viszont annyira meg még nem képesek belátásra mint egy 4-5 éves.

Ha anyagilag hely ügyileg mint írod megengedhetitek és a férjed is támogat akkor nem vetetném el az tuti. A császárhoz sajnos nem értek hogy ez hogy van. Mondjuk ezt nem tudom hogy ha az első terhesség ilyen problémás volt és feküdnöd kellett, azt kicsi gyerek mellett segítség híján hogy oldanád meg, de nem törvényszerű hogy a másodikkal is problémás legyen a terhesség.

2012. nov. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/89 anonim ***** válasza:

bevallom, ezekben a kérdésekben soha nem értettem, hogy merül fel az abortusz, mikor akarnak 2. babát is csak nem most, hanem majd fél-egy év múlva.

na bumm, de ezért megölni a saját gyerekedet?

nem vagyok abortusz ellenes, és nem is akarok ítélkezni csak nem értem miben lesz másabb a helyzeted ha ezt a babát elveteted és majd 1 év múlva tervezetten esel teherbe?

sőt, szerintem nehezebb is lesz, mert 3-4 évessel sokkal húzósabb mint egy egy évessel. nekik még nincs olyan akaratuk, könnyen alkalmazkodnak, de mondjuk egy 3 éves dackorszakos borzasztó tud lenni :)

2012. nov. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/89 anonim ***** válasza:

Ha úgyis akartok kistesót én mindenképpen megtartanám.

Az hogy nagyon a korkülönbség nem biztos hogy sokkal könnyebb. Nekem 3 év van a fiaim között, de a nagy főleg ahogy megszületett a kicsi nagyon hisztis és féltékeny lett. Ha nem lett volna anyósom a közelben és nem vitte volna el a nagyot szinte mindennap magához én is megőrültem volna, hiába nagy a korkülönbség. Ha meg csak egy év lesz köztük nagyon hamar összenőnek, és ez neked is és nekik is jobb lesz, csak az első pár hónap lesz nehezebb.

2012. nov. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/89 anonim ***** válasza:
nálunk is nagyon kevés a korkülönbség, de ez így jó ahogy van!soha nem csinálná másként.
2012. nov. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/89 anonim ***** válasza:

Ha nem tudnád elvetetni,akkor meg is van a válasz: Ne tedd!!

Ha minden feltétel meg van hozzá akkor semmi okod sincs rá,hogy elvetesd.

A korkülönbségről annyi, hogy szerintem nem gond. Gondolj csak bele ha ugyanolyan korúak jobban kijönnek egymással mintsem hogy pl: az egyik 13 a másik meg már 16 éves- másabb érdeklődési kör, a nagy már kevesebbet lenne a kicsivel, pedig ez is csak 3 év. Szóval nem kell amiatt aggódni,hogy kicsi a korkülönbség...

Én a nyáron szültem az első kisbabám és mindenféleképpen megtartanám ha lenne még egy, hiszen amúgy is szeretnénk még gyereket, vagy akár gyerekeket. És én semmiféleképpen nem bírnék elvetetni egyet sem akármennyi lenne.

Szóval szerintem tartsd meg!! :))))))

2012. nov. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/89 anonim ***** válasza:
55%
Ha adott az anyagi háttér én semmiképpen nem vetetném el. Lányom most 7 hónapos, és ha megengedhetnénk anyagilag, biztos ráfeküdnénk a következő babaprojektre:) Remélem megtartod a kis jövevényt :)
2012. nov. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!