Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi legyen?! Abortusz? 5...

Mi legyen?! Abortusz? 5 hónapos a lányom és terhes vagyok ismét!

Figyelt kérdés

Tegnap ultrahang megállapította,hogy 6 hetes vagyok.2013 június 26-ra vagyok kiírva.A kislányom idén június 2-án született.1 év lenne a babák között.Nem szoptatok,és fog.gátló rendszeres szedése mellett lettem terhes.Nem tudom mi legyen.A korkülönbség nagyon kicsi lenne,segítségem semmi.Férjem reggel 9-től délután 5-ig dolgozik.6 óra mire hazaér.Anyósomék tőlünk 200 km-re.Az én szüleim még dolgoznak.Meg tudnék birkózni a feladattal,de iszonyat nehéz lenne.Anyagiak és a lakásunk alkalmas még egy babára.Az első terhességem nehéz volt/23.héten kinyílt a méhszájam,és 35.hétig kórházban feküdtem mozdulatlanul,36+5-re született/,bár a lányom idekint egy tündér.És ami még említésre méltó,hogy altatásos sürgősségi császárral született,16 óra színtiszta vajúdás után.Az orvosom azt mondta,hogy term.szülés kizárva,és a terhesség 37.hetén,kiveszik belőlem,mielőtt egy nagyobb jósló következtében szétválna a friss hegem.

Segítsetek!Esetleg példák ilyen kis korkülönbségre?


2012. nov. 1. 14:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/89 anonim ***** válasza:
37%
Mindenféleképpen tartsd meg a babát! Minden gyermek egy áldás!! Baromi nehéz lesz az első pár év, de életed végéig bánnád, ha most rossz döntést hoznál!
2012. nov. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/89 anonim ***** válasza:
Nekem csak annyi jutott eszembe, hogy vedd példának az ikres anyukákat.Nekik milyen nehéz lehet?Egyébként édesanyám és a testvére között is csak 13 hónap van. Sok erőt és egészséget kívánok Nektek.
2012. nov. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/89 A kérdező kommentje:

Nos,segítségem lenne.Ha muszáj lesz,mert problémás lesz ez a terhesség is/remélem nem/akkor anyukám kivesz szabit,anyósom is el tud jönni.Úgy értettem,hogy nincs segítségem,hogy nincs mindennapi,nem tudom csakúgy "lepasszolni." Igazából többen írtátok,hogy nehéz lesz.Ez tény.De az a helyzet,hogy nem is ettől félek.Csak úgy általánosságban.Totál beparáztam.Nem volt tervezett baba,szerintem érthető,hogy megijedtem/meg vagyok ijedve.A kislányom egy tündér,mosolygós,vidám,nevetős,ő a terhesség minden gondját elfeledtette velem.Most még nincs hányingerem,remélem megússzuk.Ha valakinek még van jó története,kérlek nagyon írjatok,mert iszonyatosan stresszes vagyok.

De azt hiszem megtartjuk.Még lesz egy családi beszélgetés,meg igyekszem emészteni a dolgot.

2012. nov. 1. 17:17
 34/89 anonim ***** válasza:
19%
azért arra készülj fel, hogy 2 ikrek csillagjegyű gyermek 1 családban elég érdekes lesz :D
2012. nov. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/89 anonim ***** válasza:
74%
Tartsd meg, hidd el, nem fogod megbánni. 1 év múlva ilyenkor pedig azon fogsz gondolkozni, hogyan is juthatott eszedbe, hogy nem tartod meg...
2012. nov. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/89 anonim ***** válasza:
73%
Tesóm és köztem 17 hónap a korkülönbség. Nem nőttünk soha egymáshoz, nem játszott ő velem soha. Te iszonyat fáradt leszel. Csak akkor vállad a másodikat, ha nem fogsz emiatt az első gyereknél túlkompenzálni, és ha képes vagy nap, mint nap átlépni a fizikai korlátaid.
2012. nov. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/89 anonim ***** válasza:
26%
én 1997. tesóm 98 a másik tesóm meg 99.be született :) jol elvagyunk tarsd meg olyan jo h van egy egykoru tesója kivel szinte ugyan az lessz/töbnyire / az èrdeklődése. én szeretem:)
2012. nov. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/89 anonim ***** válasza:
32%

ez a heges téma érdekes... lehet, hogy azért mondják, hogy 3 évenként egészséges szülni?


Tudom, hogy meg fogod tartani, hiszen tényleg csodás ajándék az élettől egy kisbaba.

csak nagyon nagyon nehéz lesz az elején? Hónapokig kórházban leszel, alig látod a "nagyobbat". Aztán mindkettőre éjjel-nappal 24 órában figyelni kell. Az egyikre azért, mert picúrka, a másik meg már megy, felfedez. Apuka melózik, szüleid is, anyósék messze... hát sok sikert!

2012. nov. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/89 anonim ***** válasza:
Én is megtartanám!!!
2012. nov. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/89 anonim ***** válasza:
58%

már bocs, de miért evidens h ez a terhesség is problémás lesz? utolsó előttire reagáltam.

Miért biztos h hónapokig kórházban lesz?


Nálunk 2 év lesz a korkülönbség, én most úgy érzem, könnyebb lett volna egy 8kilós gyereket emelgetni, aki valószínűleg még csak csúszik mászik a szülésig, mint egy 12kilós extra eleven után szaladgálni egész nap. Jobban elfáradok, mint amikor még nem tudott járni.

2012. nov. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!