Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi legyen?! Abortusz? 5...

Mi legyen?! Abortusz? 5 hónapos a lányom és terhes vagyok ismét!

Figyelt kérdés

Tegnap ultrahang megállapította,hogy 6 hetes vagyok.2013 június 26-ra vagyok kiírva.A kislányom idén június 2-án született.1 év lenne a babák között.Nem szoptatok,és fog.gátló rendszeres szedése mellett lettem terhes.Nem tudom mi legyen.A korkülönbség nagyon kicsi lenne,segítségem semmi.Férjem reggel 9-től délután 5-ig dolgozik.6 óra mire hazaér.Anyósomék tőlünk 200 km-re.Az én szüleim még dolgoznak.Meg tudnék birkózni a feladattal,de iszonyat nehéz lenne.Anyagiak és a lakásunk alkalmas még egy babára.Az első terhességem nehéz volt/23.héten kinyílt a méhszájam,és 35.hétig kórházban feküdtem mozdulatlanul,36+5-re született/,bár a lányom idekint egy tündér.És ami még említésre méltó,hogy altatásos sürgősségi császárral született,16 óra színtiszta vajúdás után.Az orvosom azt mondta,hogy term.szülés kizárva,és a terhesség 37.hetén,kiveszik belőlem,mielőtt egy nagyobb jósló következtében szétválna a friss hegem.

Segítsetek!Esetleg példák ilyen kis korkülönbségre?


2012. nov. 1. 14:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/89 anonim ***** válasza:
73%
nálunk 15 hónap korkülönbség lett, pedig védekeztünk mi is. Bár nagyon féltem, hogy fogom bírni, nem akartam elvetetni. Az első pár nap a kórház utá nehéz volt, (szintén császár) de utána összerázódtak. Most már majdnem egy éves a kisebb. Semmi gond nincsen, ami a legkörülményesebb (nekem) ha indulunk vhova, és öltöztetni kell... kabát, overáll stb.
2012. nov. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/89 anonim ***** válasza:
62%

# 5/9 én ezt olvastam és kész.


és azért lettem lepontozva, mert ezt írtam? Aki a gyerek mellett van, annak meg zöld kéz? Akkor ez már el van döntve, minek lett megkérdezve :D


de szerintem tök édesek a 3-5 éves kis gyerekek, ahogy már foglalkoznak az új csöppséggel. Persze 5 év múlva lehet, hogy jön még neked 2 :D

2012. nov. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/89 anonim ***** válasza:
60%
ja és a hegemmel semmi gond nem volt, 38-39 hét között született, nagy súllyal mind kettő, de nem vékonyodott a heg.
2012. nov. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/89 anonim ***** válasza:
37%
3 gyerekem van ebbol az elsö kettö kis különbségel született 1,5van a 2 fiu között nem volt könnyü .de ma már jó testvérek.
2012. nov. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/89 anonim ***** válasza:
90%

Nem olvastam el a többi választ, mert nem akartam, hogy befolyásoljanak.

A kérdésed végigolvasásakor úgy éreztem, hogy te már tudod mit szeretnél, és szíved szerint megtartanád a babát. Megértem, hogy félsz, mert a lányod is nagyon pici még és sok a feladatot egy másik pici babával pedig még több lenne. De előnyei is vannak a kis korkülönbségnek. Köztem és tesóm között is kicsi a korkülönbség,de épp ezért mindig jól eltudtunk játszani egymással, sülve-főve együtt voltunk,mivel azonos életszakaszban jártunk, így ugyanazokat a játékokat szerettük. Legjobb barátok is voltunk, nem csak testvérek.

Szerintem a férjeddel beszéld át a dolgot. Ha ő is szeretné és anyagilag is belefér, akkor nem érdemes beleugrani elhamarkodottan egy abortuszba, mert onnan már nincs visszaút :(

2012. nov. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/89 A kérdező kommentje:

Bennem sok kétely van.A lányom tervezett baba volt,örültünk neki nagyon.A terhesség,mint írtam iszonyat volt,és a szülés is rémálom.De csak azt néztem,hogy egészséges,és nem született meg a 25.héten,amikor már magzatvíz szivárgás is volt.Most talán örülök,mert már tudom egy bébi mekkora csoda,és mindig szerettem a pörgést.De valahányszor Dórira/kislányom/gondolok,összeszorul a szívem,és teljesen úgy érzem megcsalnám őt,hogy a napok nemcsak a mieink lennének.Most nonstop 24 órában vele vagyok,amit élvezek,és félő,hogy nem tudom megosztani a figyelmem,szeretetem.Az is tény,hogy a lányom születése előtt nagy karrierista voltam,és az első hónapban az okozott gondot,hogy "otthon kell üljek",többször megfordult a fejemben,hogy 6 hónap után visszamegyek,ezt persze most már nem így gondolom,de nem tudom mennyit bírok ki itthon,most jól érzem magam,de én az a tipikus,ha nincs probléma,kreálok egyet ember vagyok.Nekem egy öcsém és egy húgom van.A húgom és én nagyon jóban vagyunk,3 év korkülönbséggel,illetve én és az öcsém jóban vagyunk,4 és fél év korkülönbséggel.A húgom és az öcsém a másfél év miatt állandóan ölték egymást,már jóban vannak.A férjem azt mondta bárhogy döntök támogat.Meg is tartanám,meg nem is.

:(

2012. nov. 1. 14:43
 17/89 anonim ***** válasza:
66%

Ha megtartanád, nem lenne könnyű, de mikor már összenőnek biztos jó...

Én ami miatt aggódnék nagyon, az a heg, és az, hogy az elsővel is feküdnöd kellett. Ha netán most is 2-2,5 hónapot feküdnöd kéne, ki lenne addig a naggyal? Aki még mindig iszonyú pici lesz. Akkor fog felállni,elindulni, esetleg az első szavait mondani.

Nekem 4,5 év van a kettő közt, és majdnem repedt a heg, mondta a doki, pedig előtte állította hogy olyan nincs, hogy reped... Műtét után meg mondta, hogy 1mm-es volt.

2012. nov. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/89 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem tartsátok meg. A kis korkülönbség később nagyon jól fog jönni a gyerekeknek. Könnyebben tudnak majd játszani egymással, beszélgetni, körülbelül ugyan azok a dolgok fogják foglalkoztatni őket.

Ha egyébként is több gyerekben gondolkoztál, akkor nem érdemes ennyiért elvetetni. (Esetleg megkérhetnéd anyósodat, hogy az első 1-2 hónapra jöjjön el hozzátok, hogy legyen, aki levigye a nagyobbat a játszótérre, aztán már mehettek együtt is. )

A szülés pedig már később sem lehetne természetes, úgyhogy az szinte mindegy is.

2012. nov. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/89 anonim ***** válasza:
61%

Az az igazság, h az eleje nagyon nehéz lesz, de utána könnyebb, 1 év korkülönbségnél még nincs látványos testvérféltékenység, jól el fognak játszani majd együtt.

Gondolom, akartatok tesót, hát most adta az élet. Lehet 3 év múlva történik vmi, és már nem lehet. Meg pl. 3 év múlva sem lesz egy sétagalopp.

2012. nov. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/89 anonim ***** válasza:
40%

Ha nem tartanátok meg és utána valami miatt nem lehetne már babátok, belepusztulnál a fájdalomba:(

Biztosan nagyon nehéz lesz az első időszak, ha megtartjátok, de szerintem soha nem fogod megbánni.

Szurkolok, 1 éves kisfiú anyukája.

2012. nov. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!