Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kérlek olvassátok el a történe...

Kérlek olvassátok el a történetemet, hogyan éljem túl ezt a lelki válságot?

Figyelt kérdés
Mielött belevágok,kérem,hogy a negativ kommentelök kiméljenek,és azok is, akik ugy gondolják,elöre kellett volna gondolkodni,férjem a baba születése után egy szörnnyé változott,elötte nem volt ilyen szerettük egymást.Biztos elgondolkodtok azon,hogy miért nem a barátaimmal beszélem meg ezt az egészet,de annyira szégyellem,hogy nem merem senkinek elmondani,itt viszont arc nélkül tudom kiadni magamból.Szóval kapcsolatunk a baba születésével megromlott, a baba éjjel nappal sirt,és férjem nem segitett nem támogatott csak támadott hogy nekem nem való a gyerek,az ö anyja ezt meg tudta oldani háztartással együtt.Azért nem váltunk el,mert még nagyon pici a baba(6 hós)és most nehéz lenne mellette a válóper stb.közös házat épitettünk közös hitel akinek van tudja milyen nehéz ebböl kilépni.Viszont tegnap egy olyan dolog történt,ami annyira megviselt,hogy már az is megfordult a fejemben,nem kéne már nekem élni.A fiam a földön játszott este, apja pedig mellette internetezett és figyelte.én is ott feküdtem,de kimentem kb 2 percre a szobából.egyszer csak azt vettük észre hogy a gyerek köhög mintha valamit lenyelt volna.Megnéztem a torkát,és valami kis matrica(nagyon pici,az almákon szokott lenni)volt a torkában.Fogalmam sincs,hogy talált rá,valószinü leeshetett valahogy a földre és nem vettük észre.Mind a ketten pánikba estünk hogy meg fog fulladni és a férjem elkezdett dühöngeni majd miközben a gyerek fuldoklott akkora pofont adott hogy gyerekkel a kezemben a földre estem(soha nem ütött még meg)utána a gyerek ijedtében visitott az ütéstöl(neki nem lett baja)közben üvöltött a férjem hogy biztos valamit a földre ejtettél és miattad megfullad a gyerekemn szerencsére volt annyi lélekjelenlétem hogy felkapaszkodtam a földröl megforditottam a gyereket és kiráztam belöle a matricát.egész éjjel mellette feküdtem és figyeltem a légzését semmi baja egész éjjel sirtam.a férjem reggel nem hogy bocsánatot kért hanem ugy ment el ne merjem a gyereket veszélyeztetni mert meggyülik vele a bajom(soha nem történt még semmi hasonló sem)ugy érzem magával az ördöggel léptem házasságra és gyülölöm magam amiért ö az apja a gyerekemnek-Hétfön beadom a válópert.nem tudom hogy viseljem el ami történt,mert a babám miatt is lelkiismeretfurdalásom van,teljesen mindegy ki a hibás a történtekért ö nem tehet semmiröl.
2014. nov. 13. 08:39
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 A kérdező kommentje:
a másik ami aggaszt hogy mi lett volna ha megfullad tegnap a baba?szerintetek ilyen is elöfordulhatott volna?egyszerüen nem tudom feldolgozni hogy pár percen belül ilyen történt és majdnem meghalt a gyerekem!ha rágondolok sirógörcsöt kapok!
2014. nov. 13. 08:59
 12/66 anonim ***** válasza:
100%
Szegénykém! Én megsirattam a sztoridat. Egyszerre sajnáltam a picurkádat és téged is. Hogy megijedhetett szegénykém. Nem elég, hogy fuldoklik még a szeme láttára egy ilyen jelenet és esés, még jól meg is ijedhetett. Meg neked is ez egy óriási lelki teher, amit egyedül nem fogsz elbírni. Kell valaki a közvetlen környezetedből, akit beavatsz, akiben megbízol, aki segítséget nyújt és, aki támogat majd ebben a nehéz időszakban. És ahogy a férjed reggel viselkedett az meg kritikán aluli, még fenyeget is. Mostantól akkor püfölni fog? Nem szabad egy ilyen emberrel maradnod. És milyen volt a kapcsolatotok a gyerek előtt? Mióta voltatok együtt? Sokan azt gondolják, hogy egy gyerek megerősíti a kapcsolatot, de épp ellenkezőleg. Ha valami nem stimmel, akkor azonnal a felszínre kerül minden, mert a sok sírás, az álmatlanság miatt hamarabb kibuknak ilyenkor a párok és, ha nem elég stabil a kapcsolat, akkor ez van. Nálunk is vannak zűrök mióta megszületett a pici, az én férjem is sokat változott, de nem hagyom magam. Mindig elmondom, hogy mi bánt, néha jó nagyokat veszekszünk, sírok, de van hatása, mert utána azt vettem észre, hogy odafigyel. Pl. több időt van a kicsivel, és jobb lett a kapcsolatuk is, így a babám többet mosolyog rá, gajdol neki, rebeg utána és ez tetszik neki, így még többet foglalkozik vele Szóval átérzem, mert nálunk is voltak nagy viták és sírás, de a verést biztos nem tűrtem volna el, pláne a reggeli reakciót...:(
2014. nov. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van tényleg egy szörnyeteg a férjed!Amúgy ő is ugyan olyan felelős a gyerekért,mint te ő miért nem figyelt fel a matricára? Ne hibáztasd magad az ilyesmi elő szokott fordulni,én 2 gyerekes anya vagyok és akármilyen alaposan takarítottam mindig találnak valamit a kis maszatnyi kezükkel.A tanácsom pedig az,hogy lépj minél hamarabb,mert így nem csak a te életedet teszi tönkre a férjed.Én 10 évig voltam férjnél 2 lányunk született és ettől kevesebbért váltam el és nem bántam meg.Mielőtt beadod a válópert mindenképp beszélj ügyvéddel,mond el őszintén a helyzeted kitérve az anyagiakra is ő majd el tudja mondani mire is számíthatsz,de semmiképpen ne engedd,hogy kisemmizzen a férjed,(én sajna Úgy jártam).Szorítok neked! Ne hagyd magad és tarts ki!
2014. nov. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom neked, hogy nagyon gyorsan keress egy ügyvédet, ha lehet még ma. A válás sokáig elhúzódhat és nektek a babával addig is el kellene jönni onnan. Az ügyvéd tud neked segíteni, hogy mi a menete az ideiglenes gyermekelhelyezésnek, mert csak úgy nem hozhatod el a gyereket, hiszen jelenleg ugyanannyi joga van hozzá mindkettőtöknek.

Kérj segítséget a családtól, vagy egy baráttól. Ne szégyeld magad, neked semmi okod nincs rá. Én ilyen helyzetben biztos azonnal hívnám a szüleimet és együtt mennénk ügyvédhez, majd hazaköltöznék hozzájuk a babával.

2014. nov. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer a kb. féléves unokaöcsém torkáról egy nagy kolbász darabot szedtem ki, mert az idióta nagyapja odatartotta neki és ő jól ráharapott, letört egy darab és rögtön a torkára ment, fuldoklott. Azonnal benyúltam az ujjammal és kikotortam a szívem meg 1000-el zakatolt, mert rám volt bízva a gyerek. Mikor megláttam, hogy a nagyapja kolbásszal közelít már rohantam is, de addigra megvolt a baj...
2014. nov. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal keress ügyvédet, kérjétek az ideiglenes gyermekelhelyezést, természetesen a bántalmazást is kifejtve a keresetben. A válópert amint lehet indítsd el és kérj távolságtartási végzést.

A matricáról. bárkivel előfordulhat (fordul is) ilyen eset, emiatt ne marcangold magad. Légy erős!

2014. nov. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok támogatást!!!sokat segit.
2014. nov. 13. 09:18
 18/66 A kérdező kommentje:
6 éve voltunk együtt de a baba elött nem volt ilyen!soha nem láttam öt ilyennek
2014. nov. 13. 09:25
 19/66 anonim ***** válasza:
100%

Ó, kedves! Még olvasni is borzasztó volt a történeted!

Először is, a gyerekek rendkívül találékonyak önpusztítás terén, mire felnőnek, elfárad az őrangyaluk! Mindent megtalálnak, szöszt, morzsát, hajszálat, pókot (bár ezt nem ette meg, de játszott vele...brr...), tücsköt, bogarat, még egy tankot is képesek a szájukba gyömöszölni.

Az ilyen esetekre javaslom, hogy nézz át elsősegély nyújtási útmutatókat, hogy hogyan lehet kiszedni a baba szájából, torkából cuccokat. Nálam egy apró papír doboz egyik fülecskéje akadt a szájába, pedig azt hittem, a nagyobb gyerekkel elpakoltuk az összes miniatűr kacatot.

Még sok-sok veszélyes helyzete lesz a gyereknek, ültében hátravágja magát, elesik, felbukik, megbotlik, beüti, megkarcolja, felsérti, lehorzsolja... egy nagyobb esés után agyonver a férjed?! Jézusom, így nem lehet élni! Rettegj, hogy mikor kapod a következőt? Minden cselekedet az árnyékolja be, hogy a férjed mikor csavar le megint egyet?! És ha ráesel a babára? Szegénykéim!

Ezután mindig találni fog okot arra, hogy megüssön és ezzel levezesse a frusztrációját, gyengeségét! Megbukott, mint férj, és mint apa is!

A megoldás az, hogy beavatsz egy családtagot, barátot és segítséget kérsz. Keress meg egy ügyvédet vagy akár a bíróságon vannak ingyenes tanácsadó napok is. Válás és gyermekelhelyezés! Szabadulj meg ettől az embertől, mert aki egyszer üt, sokszor fogja azt tenni. Az idő halad és előbb-utóbb a gyereket is verni fogja.

2014. nov. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
100%

4 gyerekem van. Ha én minden balesetnél verést kaptam volna, már nem élnék..... A lányom egyzser a magnókazetta kis fém darabját akarta lenyelni, kb 1,5 éves volt, az volt a furcsa, hogy miért köhög a gyerek már 3 perce? A torkán akadt meg. Aztán gyöngyöt tömött az orrába. A kisfiam múlt héten tictacot. Az egyik kislányom pelusában 2 hete 1 db kavicsot találtam a kakival együtt, a másikéban tegnap 1 db gyöngyöt. Nem lehet eltenni mindent. És ahogy nő a gyerek, egyre rosszabb lesz. Olyankor olyan dolgokat is megtalál, amire nem is gondolsz. Aztán jönnek az esések. Ott állok mellettük, és látom, hogy esik, de mire kapnék utána, már el is esett. Persze közben le is fejelik az ajtót, felreped a szájuk, ott fekszik a gyerek üvöltve, dől a szájából a vér, és csak imádkozol, hogy ne a foga bánja.....


Hagyd ezt a barmot, akinek egyébként az lett volna a dolga, hogy figyel a gyerekre, amíg te nem vagy ott (tessék, most esett rá az egyik gyerek a nagy fakockára.....).

2014. nov. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!