Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kérlek olvassátok el a történe...

Kérlek olvassátok el a történetemet, hogyan éljem túl ezt a lelki válságot?

Figyelt kérdés
Mielött belevágok,kérem,hogy a negativ kommentelök kiméljenek,és azok is, akik ugy gondolják,elöre kellett volna gondolkodni,férjem a baba születése után egy szörnnyé változott,elötte nem volt ilyen szerettük egymást.Biztos elgondolkodtok azon,hogy miért nem a barátaimmal beszélem meg ezt az egészet,de annyira szégyellem,hogy nem merem senkinek elmondani,itt viszont arc nélkül tudom kiadni magamból.Szóval kapcsolatunk a baba születésével megromlott, a baba éjjel nappal sirt,és férjem nem segitett nem támogatott csak támadott hogy nekem nem való a gyerek,az ö anyja ezt meg tudta oldani háztartással együtt.Azért nem váltunk el,mert még nagyon pici a baba(6 hós)és most nehéz lenne mellette a válóper stb.közös házat épitettünk közös hitel akinek van tudja milyen nehéz ebböl kilépni.Viszont tegnap egy olyan dolog történt,ami annyira megviselt,hogy már az is megfordult a fejemben,nem kéne már nekem élni.A fiam a földön játszott este, apja pedig mellette internetezett és figyelte.én is ott feküdtem,de kimentem kb 2 percre a szobából.egyszer csak azt vettük észre hogy a gyerek köhög mintha valamit lenyelt volna.Megnéztem a torkát,és valami kis matrica(nagyon pici,az almákon szokott lenni)volt a torkában.Fogalmam sincs,hogy talált rá,valószinü leeshetett valahogy a földre és nem vettük észre.Mind a ketten pánikba estünk hogy meg fog fulladni és a férjem elkezdett dühöngeni majd miközben a gyerek fuldoklott akkora pofont adott hogy gyerekkel a kezemben a földre estem(soha nem ütött még meg)utána a gyerek ijedtében visitott az ütéstöl(neki nem lett baja)közben üvöltött a férjem hogy biztos valamit a földre ejtettél és miattad megfullad a gyerekemn szerencsére volt annyi lélekjelenlétem hogy felkapaszkodtam a földröl megforditottam a gyereket és kiráztam belöle a matricát.egész éjjel mellette feküdtem és figyeltem a légzését semmi baja egész éjjel sirtam.a férjem reggel nem hogy bocsánatot kért hanem ugy ment el ne merjem a gyereket veszélyeztetni mert meggyülik vele a bajom(soha nem történt még semmi hasonló sem)ugy érzem magával az ördöggel léptem házasságra és gyülölöm magam amiért ö az apja a gyerekemnek-Hétfön beadom a válópert.nem tudom hogy viseljem el ami történt,mert a babám miatt is lelkiismeretfurdalásom van,teljesen mindegy ki a hibás a történtekért ö nem tehet semmiröl.
2014. nov. 13. 08:39
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
Azóta egyébként fel sem hívott, sem egy sms, semmi? Mikor megy haza? Majd írj, hogy mi volt és hogy viselkedett. Nem akarom elhinni, hogy ennyire figyelmen kívül tudja hagyni ezt az egészet...
2014. nov. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:

44-es, olvasgass, idézek a NANE oldaláról:


Tévhit: Egy pofon még belefér a szerelembe: levezeti a feszültségeket, és aztán minden rendbe jön.

Tény: A "pofonra csók" sztereotípia csak a tévéfilmekben működik. A gyakorlatban a pofonok nem kölcsönösek, és nem múlnak el nyom nélkül. Az első pofont követni fogja a többi, és a bántalmazás egyre szélsőségesebb és durvább lesz.


Tévhit: Ha a nő nem ad okot rá, akkor nem is bántják. Csak tudni kell irányítani a férfit.

Tény: A bántalmazónak bármilyen indok elég lehet arra, hogy verést kezdeményezzen. Gyakori, hogy indokai teljesen ellentmondanak egymásnak.


Tévhit: A férfi ideges, azért csap oda. Az ő vállát nyomja a család minden anyagi gondja.

Tény: Az erőszak nem megfelelő módja annak, hogy valaki levezesse az idegességét. Semmilyen családi szereposztás nem indokolja a másik megalázását és megverését.


Ez a férfi megütötte a feleségét, akinek a 6 hónapos gyerek a kezében volt, amitől elestek. TETTLEGES ERŐSZAK, AGRESSZIÓ


Másnap megfenyegette a feleségét. SZÓBELI, VERBÁLIS AGRESSZIÓ


Ez a kezdet, ha a Kérdező nem hagyja el, jön majd a folytatás. Aztán majd elkezdi verni a gyereket is, ha nem alszik el időben, ha rossz jegyet hoz, stb.

Kinek kell ez? Senkinek.


Egy férfi sem ér ennyit, nem hogy egy nőt bántalmazó, fenyegető.


Kérdező, elcuccoltatok a babával valahova?

2014. nov. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:

Most olvastam a kérdésedet, teljesen lesokkolt.

Már az se normális, ahogy alapvetően hozzááll a dolgokhoz, de a tegnapi teljességgel megbocsáthatatlan. Sajnos tartok tőle, hogy ha egyszer megtörtént egy ilyen eset, meg fog ismétlődni később is, ha hagyod. Szerintem jól teszed, ha elválsz, a picinek is jobb lesz. Az én anyám anno 13 évig tűrt, mire összeszedte magát, fogott minket és elköltöztünk. Bár előbb lett volna kellőképpen bátor hozzá.

Ne okold magad a történtekért, lesznek ennél még cifrább esetek is. A mi babánk is kicsi még, de van tapasztalatom az 5 éves öcsémmel, aki sokat van nálunk. Ő képes volt például elbotlani a saját lábában és úgy beverni a fejét a szekrény sarkába, hogy kórházba kellett vinni. Pedig ott álltunk mellette, de egyszerűen nem volt idő reagálni. Sírva álltam anyám elé utána, magamat okoltam a történtekért, de ő csak legyintett. Gondolom a sok éves tapasztalat teszi.:)

Tegnap a férjem volt figyelmetlen a fürdetésnél. Én kimentem előkészíteni a lányunk vacsoráját, ő meg addig fürdette. Amíg a lábait mosta, a fejét egy pillanatra elengedte, ez éppen elég volt ahhoz, hogy a gyerek oldalra forduljon, arccal bele a vízbe. Erre értem vissza a szobába. Azonnal kiemeltem a fejét a vízből, köhögött párat, de nem lett baja. Szegény férjem teljesen kikészült, hogy ilyen megtörténhetett. Mondtam neki, hogy semmi baj, legközelebb jobban figyelünk, mert nagyon izgága a kisasszony. Egyébként is még hátravan a java, majd ha tanul járni...

2014. nov. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 A kérdező kommentje:
tegnap óta nem beszéltem vele mert nem voltam rá képes.próbált velem kedves lenni de nem vettem figyelembe igy nem is beszéltünk aztán ma reggel ülve a Mokka elött annyira rosszul érintett a riport ahogy a nö mesélte hogy a férje ugy megütötte hogy kiszakadt a szilikon.ez a nö mondta hogy elöször lelki bántalmazás volt(sokáig)és utána jött a testi.és erre szóltam neki(nem birtam ki ö is nézte)hogy te is ilyen agressziv vagy és te is igy kezdted.erre pedig azt mondta hogy majdnem megöltem a gyerekét.ugye ebböl megint lett a vita mert mondtam hogy nem volt itt semmilyen látható matrica a földön tehát nem veszéélyeztettem.valahonnan kikaparta(hosszszörü a szönyeg ugyhogy elöfordulhat)de látható helyen nem volt semmi!!ö erre:de a te almádról esett le a matrica az biztos mert te ettél almát.mondom én nem is voltam te miért nem vigyáztál rá???erre annyit mondott hogy majdnem meghalt a gyereke miattam(ugyanazt szajkozza)ugyhogy örüljek hogy csak ennyi volt!!!!mondom ezt mondod bocsánatkérés helyett????????tehét ö ugy csinál mintha én mondjuk egy ollót hagytam volna a szönyegen!!!!
2014. nov. 14. 07:45
 55/66 A kérdező kommentje:
nem tudok elmenni sajnos szüleim már nem élnek nincs hova kihez.de hétfö válóper az tuti!
2014. nov. 14. 07:48
 56/66 A kérdező kommentje:
tudjátok ez az egész nekem úgy jön le mintha én számára egy eszköz lennék arra hogy vigyázzon a gyerekére de az hogy én is ember vagyok a felesége és hogy nekem is vannak érzelmeim és micsoda megaláztatást éltem át amikor megütött...az mindegy.persze a gyerek élete azt elsö de számára én csak egy tárgy vagyok.
2014. nov. 14. 08:27
 57/66 A kérdező kommentje:
hogy értsétek hogy milyen jellem ö:másban a legkisebb hibát is megtalálja és lealázza, viszont saját magában a hibákat észre sem veszi.Minden nap a földön hagyja pl.a koszos gatyát zoknit most is én vittem el utána.A gyerek azt eszi az nem baj persze...szóval ö hibázhat akár ezerszer az nem baj soha,de ha én egyszer hibázok az baj.Azon nem gondolkodik el hogy ö netezett és nem figyelt mit vesz a szájába a gyerek mert ö sose hibás mindig a másik ember.Na ilyen embertipus ö gondolom ismertek ilyen embereket ti is(ha egyáltalán lehet az ilyet embernek mondani)de ezek a dolgok a házasságunk elött nem jöttek ki(vagy én nem vettem észre).És ahogy itt sokan irták :amiikor a gyerek elkezd menni lesz ezer balesete, bármennyire figyelek rá.Akkor minden nap lesz balhé ütés mert nem figyelek a gyerekre??igy nem lehet élni ezért ezt nem kell igy folytatni.Majd látja a gyereket egy héten egyszer pár órára és nekem nem kell öt hallgatnom meg rettegnem töle.Ez igy nem közös felelösségvállalás, ez igy olyan mintha én lennék a gyerek felelöse és mindenért én kapnék.Mint valami fegyházban és a ö a fegyőr.
2014. nov. 14. 08:54
 58/66 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Úgy látom, nagyon jól látod a helyzeted, úgyhogy itt mi csak megerősíthetünk. Ha bármi fejlemény van, írj! Említették a NANE honlapot, ha eldurvul a helyzet, kérj segítséget tőlük, ha már sajnos a szüleidre nem támaszkodhatsz!

Bahhh, és továbbra se tudok magamhoz térni attól, hogy még mindig abszolúte igazolva érzi magát, hogy majdnem megölted a gyerekét. Basszus. Teljesen elmebeteg. Te tényleg csak a fogvatarttotja vagy, ő meg a fegyőr. Pszichológusok elcsámcsoghatnak...

2014. nov. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:

43-as vagyok

Felháborító, hogy még mindig te vagy a rossz és szerinte megérdemelted a pofont...

Ha később félre nyel a gyerek, akár 5 éves korában, akkor is megver mert te főzted az ételt? Vagy ha egyszer becsipog a légzésfigyelő arról is te tehetsz majd mert mondjuk te mostad a baba ágyneműjét?

Mint írtam és te is írtad, hibázunk. Akár az anyuka, akár az apuka. Ezeket a dolgokat el kell fogadni és szerintem egy normális kapcsolatban, házasságban, családban ez nem lehet ekkora probléma hogy megüssük érte a másikat.

Próbálj meg higgadtan beszélni vele, higgadtan elválni, nehogy bántson még titeket.

2014. nov. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:

Ha a szüleid nem élnek, tudsz valahova menni?

Vagy maradnál a házban és menjen ő? Elmenne?


Szerintem családsegítővel mindenképpen beszélj, védőnőnek is szólj, és jó ügyvédet keress.

2014. nov. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!