Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kérlek olvassátok el a történe...

Kérlek olvassátok el a történetemet, hogyan éljem túl ezt a lelki válságot?

Figyelt kérdés
Mielött belevágok,kérem,hogy a negativ kommentelök kiméljenek,és azok is, akik ugy gondolják,elöre kellett volna gondolkodni,férjem a baba születése után egy szörnnyé változott,elötte nem volt ilyen szerettük egymást.Biztos elgondolkodtok azon,hogy miért nem a barátaimmal beszélem meg ezt az egészet,de annyira szégyellem,hogy nem merem senkinek elmondani,itt viszont arc nélkül tudom kiadni magamból.Szóval kapcsolatunk a baba születésével megromlott, a baba éjjel nappal sirt,és férjem nem segitett nem támogatott csak támadott hogy nekem nem való a gyerek,az ö anyja ezt meg tudta oldani háztartással együtt.Azért nem váltunk el,mert még nagyon pici a baba(6 hós)és most nehéz lenne mellette a válóper stb.közös házat épitettünk közös hitel akinek van tudja milyen nehéz ebböl kilépni.Viszont tegnap egy olyan dolog történt,ami annyira megviselt,hogy már az is megfordult a fejemben,nem kéne már nekem élni.A fiam a földön játszott este, apja pedig mellette internetezett és figyelte.én is ott feküdtem,de kimentem kb 2 percre a szobából.egyszer csak azt vettük észre hogy a gyerek köhög mintha valamit lenyelt volna.Megnéztem a torkát,és valami kis matrica(nagyon pici,az almákon szokott lenni)volt a torkában.Fogalmam sincs,hogy talált rá,valószinü leeshetett valahogy a földre és nem vettük észre.Mind a ketten pánikba estünk hogy meg fog fulladni és a férjem elkezdett dühöngeni majd miközben a gyerek fuldoklott akkora pofont adott hogy gyerekkel a kezemben a földre estem(soha nem ütött még meg)utána a gyerek ijedtében visitott az ütéstöl(neki nem lett baja)közben üvöltött a férjem hogy biztos valamit a földre ejtettél és miattad megfullad a gyerekemn szerencsére volt annyi lélekjelenlétem hogy felkapaszkodtam a földröl megforditottam a gyereket és kiráztam belöle a matricát.egész éjjel mellette feküdtem és figyeltem a légzését semmi baja egész éjjel sirtam.a férjem reggel nem hogy bocsánatot kért hanem ugy ment el ne merjem a gyereket veszélyeztetni mert meggyülik vele a bajom(soha nem történt még semmi hasonló sem)ugy érzem magával az ördöggel léptem házasságra és gyülölöm magam amiért ö az apja a gyerekemnek-Hétfön beadom a válópert.nem tudom hogy viseljem el ami történt,mert a babám miatt is lelkiismeretfurdalásom van,teljesen mindegy ki a hibás a történtekért ö nem tehet semmiröl.
2014. nov. 13. 08:39
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
Azt még egyébként hozzátenném, hogy azóta a lányunk 3 éves lesz lassan, kétmilliószor és még egyszer érte ilyen-olyan baleset, esett, elcsúszott, kismotorral felborult... Pedig nem is egy túl aktív és eleven gyerek, sőt, igazából elég üldögélős, a mozgása szuper, a bölcsiben imád táncolni, és eszeveszett mozgáskoordinációja van, de valahoyg meg kellett tanulnia járni... Ez van. Én sem élnék, ha minden esésnél kaptam volna egy pofont... (Bár hibázni csak munka közben lehet ugyebár, ezért nálunk a férjemmel is történt már ilyen, ill. akkor, amikor ő vigyázott a kislányunkra. A te pároddal is csak akkor nem fog ilyen történni, ha soha nem marad kettesben a gyerekkel - reméljük, hogy ez lesz a jövő.)
2014. nov. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 A kérdező kommentje:
a balesetekkel semmi baja mindig azt mondja nem baj ha beveri a fejét csak igy tanulja meg hogy az fáj.,de tegnap azt hitte tényleg megfullad tehát hogy meghal a gyereke és bepánikolt!de ez akkor sem mentség arra amit csinált!amugy én vagyok itthon a gyerekkel egyedül se anyukám se senki nem tud segiteni mégis SOHA nem történt ilyen fulladásos dolog mert én figyelek rá!egyszer megyek ki ugyhogy azt gondolom ott az apja mellette és akkor ez van és még ö ver meg engem!ha én nem vigyáznék a gyerekre mint ahogy ö állitja akkor hogyhogy 6,6 honap alatt nálam még sose történt ilyen?
2014. nov. 13. 11:07
 33/66 anonim ***** válasza:
És miért mondogatja azt, hogy neked nem való gyerek? Mire alapozza ezt? Meg, hogy az ő anyja mellette háztartást vezetett...Miért, te nem? Lehet nincs minden úgy, mint rég. De gondolom igyekszel. Ha nem ma majd holnap. Meg lehet nektek picit nehezebb eset a babátok, mint mondjuk anyósnak volt a férjed. Vagy az is lehet, hogy ő nem törődött vele, ha sír a gyerek, majd abbahagyja és azért lett ilyen agresszív állat...
2014. nov. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 A kérdező kommentje:
azt nem tudom imádom a gyereket mindent megteszek érte.takaritok mosok és néha fözök is, ha nem tudok akkora is mindig van étel a hütöben
2014. nov. 13. 12:02
 35/66 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal csomagolj és válás.


Nem azért, mert bunkó és nem támogatott, hanem azért, mert bizonyítottan az első pofont követi a második, harmadik, minden bántalmazás így kezdődik.

És ha most nem hagyod el, ezentúl megint el fog járni a keze, ha hideg a vacsora, ha nem vitted ki a szemetet, ha összeszólalkoztok, stb.


Ilyenkor mindegy a közös ház, meg a hitel. Rosszabb lesz, hidd el.

Volt egy barátnőm, akit bántalmazott az élettársa, ott is így kezdődött, 1-2pofon, végén már a veséjét ütötte, rúgta, hogy ne legyen nyoma, haját tépte, stb.

Ezt ne várd meg.


A lenyelésről: a fiam akkor esik a legnagyobbakat, amikor ott vagyok közvetlen mellette, megtalálja a legapróbb szöszt, hajszálat, stb. Múltkor bekapott egy falevelet, ami fennakadt felül a szájpadlásán, úgy kotortam ki, előtte egy darab papírt ugyanonnan. Férjem vigyázott rá tegnapelőtt, ment utána, ahogy a gyerek mászott, mire kiért a nappaliba, a gyerek már elkapta a macskát, aki megkarmolta. Ha ezekért ütnénk-vernénk egymást, már kék-zöldek lennénk mindketten.


És az nem mentség, hogy megijedt. Ha épp eszik és kés van a kezében, beléd állítja?

2014. nov. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:

Ja, és ez vastagon családon belüli erőszak, ne csak ügyvédet keress, hanem gyermekvédelmis, családsegítő munkatársat, védőnőnek is szólj.


[link]

2014. nov. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
100%

Figyi,azonnal pakoljatok,meneküljetek és vissza se fordulj!!!

Ez egy bunkó!

Igazából a kérdés alatti kommentedből süt,hogy más problémák is vannak nem csak a tegnapi eset!

Te egy megkeseredett,csalódott feleség vagy!

Hidd el előtted még az éled és úgy is lehetsz te még boldog,hogy van már egy gyermeked!Ne akaj ilyen gyerekkort a babádnak!

Jól írják a többiek!Kérj családtól,ügyvédtől segítséget!

Ha tényleg azért üt meg mert elborult az agya akkor másnap némi megbánás jelét kellett volna mutatnia!


majd írd meg hogy alakulnak a dolgaid!

2014. nov. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
0%
Lehet nem passzol ide a történet, de nekem az jutott eszembe mikor a babám sírt és párom altatta akkor sokszor fújta az arcát neki. Majdnem agyvérzést kaptam mikor megláttam, mondom te normális vagy? Nem így kellene elhallgattatni a gyereket, mondom így nem kap pár mp-ig levegőt. AZt hittem megértette amit mondtam neki. Aztán mikor másodszorra is láttam, hogy ezt csinálja totál kiakadtam és lekevertem a férjemnek egyet. Nem direkt, soha nem történt ilyesmi és nem vagyok idegbeteg se de valahogy az hogy féltem a babámat hirtelen ezt váltotta ki belőlem. Gondolom párodnál is hasonló lehetett, a hirtelen ijedségre így reagált. Nem védem és nem azt mondom hogy ez normális, de nálam is volt ilyen. Akkor érteném meg párod reakcióját ha mondjuk egy teljesen szétszórt és felelőtlen agya lennél aki veszélyezteti a gyereke életét...de még akkor se feltétlen ez a megoldás.
2014. nov. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 A kérdező kommentje:
igen kedves utolsó pont igy történt ahogy nálatok.szó szerint sokkot kapott igy az arcát én még sose láttam.tudod mint amikor egy ember elveszti a józan eszét....
2014. nov. 13. 13:17
 40/66 anonim ***** válasza:
100%
Ne védd, Kérdező, erre nincs magyarázat. Félek elkezdesz neki mentségeket találni (sokkot kapott stb.), de ne tedd, ha magadra nem gondolsz, akkor legalább a babádra. Azt szeretnéd, így kelljen felnőnie? Ügyvéd, távolságtartási végzés, ideiglenes gyerekelhelyezés. És semmi mentség keresés.
2014. nov. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!