Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban "rossz" szülők lennénk...

Valóban "rossz" szülők lennénk ez végett?

Figyelt kérdés

Kislányom 15 hónapos. Ma a mamánál fog aludni.

Már aludt ott többször is. A szomszédom azt mondta milyen rossz szülők vagyunk hogy folyton lepasszoljuk a gyereket. Én azért kapom a pénzt hogy a gyerekkel legyek. (Ezt így mondta) holott kb ez a 6. Alkalom hogy ott alszik. Kb havonta egy éjszakát. Ilyenkor összeülünk a barátokkal beszélgetni, kártyázgatni. Ugye ma is ott alszik. De ma muszáj, és nem azért mert ki akarunk kapcsolódni.

Úgy érzem kell ez nekünk, nem csak a monoton napok.

Már most hiányzik a lányom. Olyan rosz amúgyis otthagyni és nélküle eljönni.

Most mégroszabbul érzem magam. Ti is ott szoktátok hagyni éjszakára a manánál?


2015. jan. 10. 12:56
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
10%

Ez a te dolgod.

Hogy a kérdésedre válaszoljak, én még soha nem passzoltam egyik gyerekemet sem sehová, a nagy lassan 4 éves, a kicsi 15 hónapos. Ha muszáj lenne, az más, de én senkit nem akarok terhelni a gyerekeimmel azért, mert bulizhatnékom van. Ennyi.

Én meg ettől érzem normális szülőnek magam.

Viszont ha hiányzik a lányod, és nem jó szívvel hagyod itt, akkor nem értem, miért passzolod le.

2015. jan. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
5%
Meg mondjuk azt sem értem, hogy egy 15 hónapos mellett, terhesen hogy a fenében van igényed éjszakázni, komolyan!
2015. jan. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
63%
ilyen esetekben a "lepasszolás" nagyon csúnya szó... amúgy is normális nagyszülők örülnek, hogy velük lehet az unokájuk néha 1-1 éjszakára... a lepasszolást én úgy érzem azok mondják, ahol a nagyszülőknek nyűg lenne az unoka, ezért tényleg csak végszükség esetén adják oda, ha valahova muszáj elmenni és nem lehet gyerekkel...én is sokat voltam mamáméknál és élveztem minden pillanatát, soha nem értem mikor itt a szülők jönnek ezzel hogy magadnak szülted nem a nagyszülőknek... igen... én nevelem én tartom el, de nálunk a nagyszülők élveznek minden pillanatot amit az unokájukkal tölthetnek és nem fogom ezt elvenni tőlük :)
2015. jan. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
15%

Én meg soha nem gondoltam, hogy a 60 körüli nagyik éjszakázni szeretnének, pelenkázni és hasonlók:)

Ezért nálunk nem volt szokás 3-4 éves kor előtt a mamánál altatni. Anyós 3 km-re lakik, jóban vagyunk, mégsem alszanak nála a gyerekek. Itthon szeretnek aludni.


Anyu közel lakik, gyalog 2 perc, havonta egy-két éjszakát vannak ott a gyerekek, maximum. 6, 11 és 15 évesek.

2015. jan. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
71%
Tudjátok van aki terhesen is aktív életet él...Hihetetlen szuperanyuk vannak itt! Nálunk a nagyszülők messze vannak, de havonta egyszer hazamegyünk hozzájuk és akkor éjszaka (este) van hogy ők őrzik az álmát. Nekem itthonra van egy bébiszitterem, aki néha este vigyáz a 7 hónapos kislányomra, amíg mi mondjuk moziban vagyunk. Sok dolga nincs vele, mert én lefektetem mielőtt elmegyünk...Borzalmas vagyok komolyan :D
2015. jan. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
67%

Komolyan, hol írta hogy éjszakába nyúló partyba megy? Kb. úgy tesznek itt egyesek, mintha a kérdező terhesen kocsmázni menne, leinná magát, aztán belefeküdne a hányásába, mint egy tini. Most amiért van az embernek egy gyereke megszűnik a külvilág, csak Facebook- on tartsam a kapcsolatot az emberekkel, csak nappal kapcsolódjak ki és egyébként is szórjak hamut a fejemre és ássam el magam?

Nekem is van egy lányom, 18 hónapos, már nem szopik, átaludja az éjszakát, még nem aludt egyik mamánál sem éjszaka, de reggeltől késő délutánig már volt rájuk bízva, míg tanultam, vizsgáztam. Semmi baja nem lett. Sőt, örülök, hogy mindkét nagyszülőt szereti, szeret náluk lenni.

2015. jan. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem meg pont az a gáz, hogy az überelkötelezett ősanyák nem adjàk oda a gyereket senki másnak 3 éves koráig (van, aki később sem). Holott valószínűleg a nagyszülők röpködnének a boldogságtól, ha egy nyamvadt éjszakára vigyázhatnának rá!! És ki tudja mennyi ideig lesz rá lehetőségük! Nekem 5 éves a kislányom, imádta a nagyszüleit mindig is!! Bizony úgy 1-másfél éves korától elő-elő fordult, hogy anyukáméknál aludt. És nagyon szerette, várta az alkalmakat. És nem azért, mert nem szeretett itthon lenni, hanem mert tudta, hogy a nagyszülei is imádják, és tudta, hogy jól fogja ott magát érezni, mert ezért a Mama és a Papa is mindent meg fog tenni. Sosem sírt náluk, nem lett lelki törése, boldog, kiegyensúlyozott kislány. Anyukám hirtelen halt meg másfél évvel ezelőtt. Alig volt lehetősége szeretni az egyetlen kisunokáját. És baromi boldog vagyok, hogy magamra hallgattam, és nem a Kérdező szomszédja féle okoskolbászokra. Én azt tanácsolom Neked, Kérdező, hogy tojd le magasról a szomszédod véleményét. Teljesen jól csinálod, amit csinálsz! Lehet lepontozni!
2015. jan. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
32%
Mondjuk nem tudom, Anyám szerintem nem igényli különösebben, hogy miután végigéjszakázta hármónkkal a fél életét, most a hat unokájával csinálja ugyanezt. Imádja az unokáit, ha kell, vigyáz Rájuk, de utolsó, milyen jogon nevezel ősanyának, mert nincs pofám éjszakára ráhagyni a kisgyerekeimet????
2015. jan. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
57%

A kérdésben egy gyerekről van szó, nem hatról.

Egyet a nagyszülők többsége (ahol jó a viszony), szívesen vállal.

2015. jan. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
61%
ki beszél itt 6 gyerekről mégis??? A kérdező egyről beszélt és nagyon nem úgy tűnik, hogy a nagyszülőnek ez ellenére lenne. Bármilyen hihetetlen, vannak olyan nagyszülők is, akik örülnek, ha az unoka náluk alszik.
2015. jan. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!