Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban "rossz" szülők lennénk...

Valóban "rossz" szülők lennénk ez végett?

Figyelt kérdés

Kislányom 15 hónapos. Ma a mamánál fog aludni.

Már aludt ott többször is. A szomszédom azt mondta milyen rossz szülők vagyunk hogy folyton lepasszoljuk a gyereket. Én azért kapom a pénzt hogy a gyerekkel legyek. (Ezt így mondta) holott kb ez a 6. Alkalom hogy ott alszik. Kb havonta egy éjszakát. Ilyenkor összeülünk a barátokkal beszélgetni, kártyázgatni. Ugye ma is ott alszik. De ma muszáj, és nem azért mert ki akarunk kapcsolódni.

Úgy érzem kell ez nekünk, nem csak a monoton napok.

Már most hiányzik a lányom. Olyan rosz amúgyis otthagyni és nélküle eljönni.

Most mégroszabbul érzem magam. Ti is ott szoktátok hagyni éjszakára a manánál?


2015. jan. 10. 12:56
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk a költözés esett egybe a vizsgaidőszakommal, a lányom 3 hónapos volt.

Úgy tudtuk megoldani, hogy haladjon is a költözés és engem se vágjanak ki a vizsgákról, hogy első körben a férjem a gyerekcuccokat költöztette át. Szüleim beköltöztek a babaával együtt. Én maradtam a régi lakásban tanulni egy sporttáskányi személyes cuccal, a férjem meg napokig rohangált a két lakás között az ingóságokkal és pakolt.


Napi 1-2 órára átmentem én is, de többnyire a régi lakásban ültem a könyvekkel. Mivel a baba tápszeres volt, könnyen tudtuk kivitelezni.


Szüleim egyébként 65 felett vannak, örömmel vállalták. A lányomnak semmi problémája nem volt a helyzettel. A lakásban egyszer körbeforgatta a fejét, hogy "jé, új hely", aztán ő többet nem is foglalkozott a környezetváltozással.

2015. jan. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
52%

6 gyerekes anyukán meglátszik, hogy 6 gyereke van. Kicsit ki van idegileg:) Az én anyósom 4 gyereket nevelt fel, de örömmel vigyázott 2 gyerkőcömre is este, hogy kicsit kikapcsolódjunk. Illetve most is vigyáz.

Szerintem nem egészséges egy olyan kapcsolat, ahol a férfi és a nő nem tud kicsit sem kettesben lenni, csak magukkal foglalkozni.

2015. jan. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
52%
Hol írta, hogy hat gyereke van? Összesen van 6 unoka...Értő olvasás!
2015. jan. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
30%

:-D

Senki nem írta, hogy 6 gyerekem van, azt írtam, Anyámnak van 6 unokája, miután hármónkat felnevelt.

Lehet, hogy én ősanya vagyok, de ezután sem gondolom, hogy bűn, ha Anyám nem vágyik éjszakai műszakra. Nekem meg nincs pofám a kettő darab gyerekemet odapasszolni, bármennyire szörnyen is hangzik, MI akartunk gyereket, a férjem és én.

2015. jan. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
44%
2 eves mult a kisfiam. Osszesen 3x aludt tolunk kulon. Eloszor kb 1 honaposan, amitol rohadt buntudatom lett. A masik 2 alkalommal meg eskuvore mentunk es nem a lakhelyunkhoz kozel. Szereny velemenyem szerint az ilyen kicsi gyerek mellett hanyagolnam a rendszeres barati osszejoveteleket. Ez az idoszak meg nem errol szol, persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy a baratokat hanyagoljuk, csak ejszaka jobb, ha szulokkel alszik a gyermek. Nem itelkezni akarok a kerdezo felett, ez csak egy velemeny.
2015. jan. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
61%
pont erről van szó. Ha a te anyukád nem vágyik az unokázásra, akkor ne vidd. A kérdésből továbbra sem az jött le, hogy ez a kérdezőnél is így lenne. Még mindig van olyan, hogy a nagyszülő ezt szeretné:) Az, hogy 3 gyerek mellett meg valaki végigéjszakázza a fél életét, elég nehezen hihető.
2015. jan. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 A kérdező kommentje:

:)

Kedves 22 es. Senki nem mondta hogy éjszakázni fogok. Max 11-12 ig lesznek itt a vendégek.

Anyám örül ha ott lehet az unokája, mindig kérdezi mikor hagyjuk ott.

Amugy már elvittük, most pihenünk egy kicsit kettesben leszünk és utána jön át 3 barátunk.

Kell ez a kikapcsolódás.

Mindenkinek megvan a maga véleménye.

Köszönöm mindenkinek.

2015. jan. 10. 17:25
 38/59 anonim ***** válasza:
73%

34-es. Anyád egyszerűen nem kíváncsi rátok, ez nem azt jelenti, hogy máshol nem lehet normális nagyszülő. Nem kell irigykedni azokra, ahol normális nagymama van.

Anyósomnak 11 unokája van, igaz különböző korúak és olyan nem volt, hogy mind ott legyen akár 1 éjszakára is egyszerre, de olyan volt, hogy 4-5 unoka is ott volt pl. nyáron 1-2 hetet. Az én lányomra is vigyázott 15 hónaposan úgy, hogy ott aludt az akkor 2 és fél éves fiammal. Köszönjük, semmi károsodás nem érte a gyerekeimet és nagyon jó volt a párommal tölteni néha azt az 1-2 napot.

Szar neked.

2015. jan. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
9%
Amikor egy ilyen pici gyereket elvisznek a nagyszülőhöz (vagy bárki máshoz) és otthagyják, akkor az a gyerek azt hiszi, hogy soha többet nem jönnek vissza érte a szülei. Egyszerűen képtelen megérteni, hogy ez nem így van. Persze úgy tűnik jól érzi magát, hiszen szereti a nagyszüleit, jól eljátszik velük, de ettől még ez idő alatt végig retteg ettől. A szülőnek azt kell mérlegelni, hogy ez megéri-e. Nyilván aki becsavarodik az éjszakai bulizások nélkül az inkább menjen.
2015. jan. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 A kérdező kommentje:

Istenem. Nem írom le többször hogy nem bulizni megyek meg nem éjszakára!!!!

De mind egy. Ha nektek az éjszakai bulizás hogy pár baráttal összeülünk itthol akkor hát legyen.

De szerintem inkább két havonta vagy havonta egyszer aludjon ott a gyerek és kapcsolódjunk ki minthogy becsavarodjak és na adj Isten azt a gyereken töltsem ki.

2015. jan. 10. 18:17
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!