Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, csak az én gyerekem...

Anyukák, csak az én gyerekem ilyen, vagy a tiétek is?

Figyelt kérdés
1 éves és ordit(vagyis inkább visit)ha:levágják a haját,ha megmossuk a haját,ha beadjuk neki a d vitamint,ha megszáritjuk a haját,ha narancsos nurofent akarunk a szájába nyomni(ami ugye nem rossz izü)ha orrát szivjuk(már vagy 10 szerre beteg de még mindig mint a fába szorult ugy ordit)ha autósülésbe ültetjük,ha levágjuk a körmét.....és még sorolhatnám...Szó szerint két felnöttnek kell lefogni,hogy pl.beadhassuk a szájába a nurofent.ez csak nálunk van igy?
2015. máj. 1. 09:22
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:

Ja, 9-es vagyok.

Még annyit, hogy ahogy írtam is, elbeszélgetünk vele, meg mi sem erőszakkal csinálunk semmit.

Előtte pl a húgának vágom a körmét, ő nem sír közben. Akkor mondom a fiamnak, hogy na, gyere, a tiédet is levégjuk. OK, jön. De az első köröm után visít. Pedig aztán nincs bántva, meg szorítva, nyomva, erőszakolva egyáltalán.

2015. máj. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
43%
Nos, nekem is volt egy hasonló esetem. Nekem a fogmosással volt a probléma. Reggel az iskolás fiamnak mindig mondtam, hogy mosson fogat. Reggeli rohanás, kapkodás, a gyerek még mindig áll a mosdóban, és nem mosott fogat. Rákiabáltam, hogy azonnal mosson fogat, mert már indulni kellene, és bizony, nem kellemes módszerekkel, de mégis megmosattam vele a fogát. Később kiderült, hogy azért nem mosott fogat, mert túl durva volt a fogkefe, és az ínyét mindig fájlalta. Ezt későn tudtam meg, azóta is lelkiismeret furdalásom van, amiért nem figyeltem fel erre. És ennek máig kiható következményei vannak: a fiam 30 évesen is egy héten egyszer-kétszer mos fogat, mert utál fogat mosni. Nos, így lehet örökre elrontani valamit a gyerekkel, ha erőszakoskodunk, ha idegességünkben nem figyelünk rá. Ez legyen rossz példa mindenki számára.
2015. máj. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:
Azért most eléggé meg vagyok döbbenve a válaszadókon:ti tényleg azt akarjátok,hogy egy 1 éves gyereknek magyarázzam el hogy most be lesz adva a gyógyszer neki mert ez jó neki és ö ezt értse is meg?Apám nektek van gyereketek??
2015. máj. 1. 10:11
 14/45 A kérdező kommentje:
ok kedves 12-es értelek.Akkor légyszi mondd el hogy mit tennél,ha a 13 hós gyereked aki még nem érti amit mondasz neki,lázas lenneés be kéne neki adniu a nurofent sürgösen.Ird le hogy tennéd meg eröszak nélkül.Azt ne ird,hogy várjak vele,mert fél óra mulva is visit.Ja és persze elötte mindig elmondom neki mit és miért fogunk csinálni...
2015. máj. 1. 10:13
 15/45 anonim ***** válasza:
Dicsergesd orrszvas kozben. Nekem ez valt be idovel.
2015. máj. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
20%
Kérdező! Igen! A gyerek nem egy tárgy, hogy ide tesszük, oda tesszük, és nem beszélünk vele két szót sem, hanem egy élő ember, akivel kommunikálni kell. Még egy kutyát is, amikor fürdetni visszük, előtte elmondjuk neki, hogy megyünk fürödni, meg fogja érteni a szót, ha előtte elmondjuk, készüljön fel rá lelkileg, és nem szó nélkül dobjuk a kádba, mert akkor az lesz az első reakciója, hogy kiugrik. De ha felkészítjük, hogy mi fog történni, akkor sokkal készségesebben fogja tűrni a fürdetést. Magyarul, igenis, el kell mondani a gyereknek, hogy mi ért történik, és mikor mit fogsz csinálni vele. Amennyiben nem akarsz örök harcra kényszerülni a saját gyerekeddel, akkor változtatnod kell a hozzáállásodon, mert a végén te fogod feladni idegileg, a gyerek sokkal kitartóbb lesz, és a kapcsolatod a gyerekeddel soha nem lesz jó. Választhatsz. Kérdést tettél fel, mégis, mit vártál?
2015. máj. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:
szoktam.minden orrszivás végén mondom neki:"de ügyes vagy"!
2015. máj. 1. 10:18
 18/45 A kérdező kommentje:
Kedves 16-os!Igen irtam hogy minden egyes alkalmommal elmagyarázom neki hogy most anya kiszivja az orrod hogy kapj levegöt!De ez nem segit!!Érted??Akkor te hogy csinálnád leirod végre?
2015. máj. 1. 10:19
 19/45 anonim ***** válasza:
0%
A 16-os válaszomban megadtam a kérdésedre a választ!
2015. máj. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért kell hülyének nézni a másikat. Egy normális szülő sem kezdi azzal, hogy azonnal lefogja a gyereket és erőszakkal tömi bele a gyógyszert, vagy erőszakkal vágja a körmét.

Kérdező, nálunk is ez volt. Most 3 éves a lánmyunk. A hajvágást, hajmosást, szárítást 2,5 éves korig nem szerette, addig végigordította. A körömvágást valamivel hamarabb megszokta és az előtte sem volt olyan vészes, mint a hajmosás. A vitaminokat beveszi, a Béres cseppet és a Cebiont is simán kanálból megissza szó nélkül, a szirupokat viszont nem. Mi ketten is alig tudjuk lefogni, ha gyógyszert kell beadni. Én amit lehet kúpban adok neki most is, mert bár az ellen is tiltakozik, de a szirupot még ki is köpi, vagy kiöklendezi.

2015. máj. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!