Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, csak az én gyerekem...

Anyukák, csak az én gyerekem ilyen, vagy a tiétek is?

Figyelt kérdés
1 éves és ordit(vagyis inkább visit)ha:levágják a haját,ha megmossuk a haját,ha beadjuk neki a d vitamint,ha megszáritjuk a haját,ha narancsos nurofent akarunk a szájába nyomni(ami ugye nem rossz izü)ha orrát szivjuk(már vagy 10 szerre beteg de még mindig mint a fába szorult ugy ordit)ha autósülésbe ültetjük,ha levágjuk a körmét.....és még sorolhatnám...Szó szerint két felnöttnek kell lefogni,hogy pl.beadhassuk a szájába a nurofent.ez csak nálunk van igy?
2015. máj. 1. 09:22
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ismerősek azok a dolgok, amiket leírtál.

Sok dolgot már kinőtt, más dolgokért meg néha hisztis.

A hajmosással igazából soha nem volt baja, nem sírt, hogy nem akart. Őt többször az zavarta, ha picit belefolyt a víz a szemébe. Mi ezt azzal oldottuk meg, hogy fogunk vagy törölközőt és azonnal letöröljük az arcát, vagy mikor mossuk neki, akkor valami oda van tartva, egy törlő a szeméhez, így nem megy bele a víz és nem sír.

A körömvágással is voltak aztán gondok. Sosem szerette. Aztán igazából arra is rájöttünk, ha valamiben elmerült, játék, mese, vagy egy beszélgetés, mondjuk apukája beszélgetett vele, akkor álltam neki körmöt vágni, tehát elterelődött a figyelme, így rájött, hogy nem is fáj, tehát hagyta. De mindig akarja. Ilyenkor megbeszéljük, hogy jó, akkor most nem, de akkor holnap vagy este, vagy mit tudom én, akkor levágjuk. De eleinte nyilván ő is sírt, mint az állat, de megoldódott.:)

Amikor nálunk is betegség van, akkor gyakran ő sem akarja bevenni a gyógyszert, szalad, volt, hogy kiköpte, szóval tudom miről beszélsz. Pedig rossz ízük nyilván nem volt, mert vette már be máskor is, sőt volt olyan, ami annyira ízlik neki, hogy kérne még többet. De van, mikor annyira nyűgös, fáradt, mikor beteg, hogy akkor jön a hiszti. Ilyenkor jön a leülünk és elmagyarázzuk, hogy beteg vagy, ettől jobban leszel, be kell venni, stb. Van mikor ez segít, de volt már, hogy ez sem, és akkor megint csak egy nyugisabb időpontot kell elkapni.

Amit viszont még most, 4 és fél évesen is utál, és üvölt, az a hajvágás! Teljesen mindegy, hogy ollóval a fodrásznál, vagy itthon a hajnyírógéppel, egyszerűen üvölt és nem szeretné, de nyilván nem fogom azért megnöveszteni a kisfiam haját, mint egy lánynak, csak mert nem szeret hajat nyírni. Ilyenkor is próbáljuk vele megbeszélni, elterelni a figyelmét és akkor nagy nehezen le van vágva.

Szóval türelem, türelem, sok türelem! Mindig jobb lesz. Elhagy majd bizonyos dolgokat, vagy elviselhetőbbé válik.

A lényeg, hogy próbáld meg vele megbeszélni, elmagyarázni, vagy ha még nem is feltétlenül érti meg, akkor meg tereld el a figyelmét.

2015. máj. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
17 hónapos a fiam, egy időben ő is tiltakozott minden ellen, de egyre ritkább. Én a nurofent látszólag eszem, és jaj de finom ő is kér egyből. Mikor a hajmosás ellen tiltakozott akkor minden nap megmostuk, abba hagyta, szépen eltűri. Az orrszivot először kikapcsolva magamnak raktam oda, aztán neki, majd ugyan ez bekapcsolt porszívóval, egy éves kora óta nem fogom le, hanem az ölembe ül és együtt csináljuk. A köröm vágást is minden nap imitáltuk igy nem heti egyszer kerül elő és fél tőle, hanem megszokta hogy ezt meg kell csinálni. Ha te ideges vagy egy egy ilyen akció elott akkor ő is az lesz, ezt ne felejtsd el.
2015. máj. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 A kérdező kommentje:
Kedves 40-es!Köszi a megértést,látod ez a probléma,hogy minden ember babája más.Vannak olyanok,akik türelmesebbek,és vannak,akik orditanak addig,amig az nem lesz,amit ök akarnak.Csak tudod az zavar ebben,hogy itt a gyakorin kioktató válaszokat irogatnak,amikor meg már nem tudnak mit irni,mert rájöttek,hogy csak megint tul okosak akartak lenni,akkkor nem irnak többet ide.És ez dühit engem.Na mindegy,a lényeg,hogy tudod milyen ez,egy cipöben járunk!Kitartás!
2015. máj. 1. 19:44
 44/45 anonim ***** válasza:
Az enyém 18 hónapos és ugyanezt csinálja.A körmét kb. 2 hónapja nem bírjuk levágni stb....
2015. máj. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo! Az en fiam is hasonlo es nagyon sok mindent kinott. Regebben mindenert uvoltott amit irtal (kiv.a hajmosas a babauszas miatt). Kormet alvas kozben vagtam. Egyre tobbszor probalkoztam ebren mindig egy parat vagtam amig nem sirt ma meg kicsit radumalassal de megengedi. (20 hos). Az orrszivas csoda. Mondom h.kiszivjuk az orrat es jon ul az olembe. en magam is alig hiszem el. Regen az oltozestol is uvoltott. ez neha meg problemas mert azonnal menni akar de alakul. Ja es en nurofent kupba adom az a tuti es gyorsabb mint szajon at. A d vitamint cicimre csepegtetem onnan kapja:) lehet cumirol cumisuvgrol is. Sztem a lefogast keruld amennyire lehet probald ezeket kimeletesen. Es sose legyel ideges kozben vagy ne kiabalj. Beszelj hozza nyugodt hangon kozben...nalunk ez segitett es az ido.
2015. máj. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!