Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, csak az én gyerekem...

Anyukák, csak az én gyerekem ilyen, vagy a tiétek is?

Figyelt kérdés
1 éves és ordit(vagyis inkább visit)ha:levágják a haját,ha megmossuk a haját,ha beadjuk neki a d vitamint,ha megszáritjuk a haját,ha narancsos nurofent akarunk a szájába nyomni(ami ugye nem rossz izü)ha orrát szivjuk(már vagy 10 szerre beteg de még mindig mint a fába szorult ugy ordit)ha autósülésbe ültetjük,ha levágjuk a körmét.....és még sorolhatnám...Szó szerint két felnöttnek kell lefogni,hogy pl.beadhassuk a szájába a nurofent.ez csak nálunk van igy?
2015. máj. 1. 09:22
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:
azt irtad fel kell rá késziteni el kell neki mondani elötte mit és miért teszünk!nem ezt irtad??azt mondtam hogy ezt mindig megteszem elötte mégis le kell fogni.Akkor most mi van??
2015. máj. 1. 10:21
 22/45 anonim ***** válasza:
19%
Kérdező! Most te azt várod el tőlünk, hogy mindenben igazat adjunk neked, hogy igen, igen, jól csinálod, csak így tovább! Ha úgy akarod továbbra is csinálni, a te dolgod, mi csak felhívtuk a figyelmedet, hogy lehet másképpen is.
2015. máj. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:
Na végre 20-as!Ezek tényleg azt hiszik hogy nekiugrok a gyerekemnek eröszakkal!!!És hogy nem próbálom elötte meg valahogy hogy ne kelljen neki szenvednie...magyarázással még a telefonomat is oda szoktam adni neki!Szerintem 16-os neked vagy vagy egy angyal gyereked van és nem tudod milyen amikor igy reagál egy gyerek,vagy nem érted a szavakat amiket leirok...
2015. máj. 1. 10:23
 24/45 A kérdező kommentje:
22-es!Nem mindenben nekem van igazam és nem is várom ezt el!Ird le hogy mit kéne másképp tennem!Hiába magyarázom el neki elötte és várok egy kicsit akkor is visit!Akkor leirnád hogy mit kéne másképp csinálnom??
2015. máj. 1. 10:25
 25/45 anonim ***** válasza:
21%

"ti tényleg azt akarjátok,hogy egy 1 éves gyereknek magyarázzam el hogy most be lesz adva a gyógyszer neki mert ez jó neki és ö ezt értse is meg"



Én nem akarok semmit, úgy csinálod, ahogy akarod.


A baba lehet, h csak annyit fog érteni a mondókádból, hogy "gyógyszer" meg "bevesszük", de ennyi neki elég is. A fontos az, hogy közben hallja, h a te hangod nyugodt, h nem kell tartania. Legyen az egész rutinszerű, mindig ugyanazokat a szavakat használd, mindig egy momentumhoz legyen köthető és helyezz kilátásba egy egy jó dolgot, ami meg fog történni, miután bevett a gyógyszert. Vagy valami kis jutalmat, ha ügyes lesz. Ki fogja nőni, persze, de a te feladatod, h neki ezt a dolgot minél kevesebb stresszel oldd meg. Vagy esetleg, amikor neki gyógyszert kell bevennie, vegyél be te is gyógyszert, persze nem igazira gondolok, de mondjuk a vitaminodat vagy csepegtess te is magadnak egy kis üvegből kanálba vizet, teát, hogy úgy érezze, együtt csináltátok.


Persze tudom, h neked egyik tanács sem fog tetszeni, mindenki hülye, mindenkinek csodagyereke van, csak a tied ordít és te mindent tökéletesen csináltál eddig is. ezt szeretnéd hallani/olvasni?

2015. máj. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:

Megint 9-es. :)

Én sem értem, miért kell betámadni rögtön a kérdezőt.

Persze, lekötözi, meg lefogja, sőőőt le is kiabálja a fejét, biztos, azért üvölt. :D

jajj...:D

2015. máj. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:
Nem gondolom hogy mindenki hülye csak nem igazán értem hogy miért nem hiszitek el hogy ezeket a dolgokat már megpróbáltam .Tehát elmondom hogy történik a gyógyszerbeadás:odaülök mellé vagy az ölembe veszem és nyugodtan halkan "rutinszerüen"elmondom neki,hogy most ki kell szivnunk az orrodat hogy kapj levegöt jó?akkor várok egy kicsit és aztán ahogy hozom a porszivót visit.Akkor néha hagyom egy kicsit,de amikor 20 perc mulva megint az ölembe veszem és halkan nyugodtan elmondom neki hogy mi lesz, ö megint visit.Akkor már le kell fognunk mert ki kell szivnunk neki.Akkor légyszi kedves utolsó,ird le min változtassak.Nem tartalak hülyének.
2015. máj. 1. 10:38
 28/45 A kérdező kommentje:
Ja igen a jutalom:orrszivás után meg kapja a telomat az neki a jutalom:)és szoktam elötte magamnak is beadni gyógyszert a nurofenes fecskendöböl de ez se vált be.....
2015. máj. 1. 10:41
 29/45 anonim ***** válasza:
A mi fiunk is extra hisztis, főleg ha front van. Szirupot mondjuk nem adunk neki, mert sugárban hányja vissza az összeset,.az ördögűző film elbújhat mellettünk ha szirupot kap, így marad a kúp. Azt meg vagy sikerül nagyjából nyugiban beadni, vagy akkor adjuk be, ha már alszik. Hasra fordítjuk, kibontjuk és beadjuk. A körömvágás az a férjem reszortja, mert én mikor még mozdulatlan újszülött volt, akkor is belevágtam az ujjába, egyszerűen szörnyű a kézügyességem. A férjem az etetőszékbe ülteti és a nem vágott kezébe ad valami nasit, általában leköti, ha meg nem, akkor sír egy percet, amíg végigcsattogtatja. Az orrszívásra nálunk az vált be, hogy kikapcsolt állapotban játszhatott a porszívóval és odaadtuk neki az orrszívót is. Bíbelődött, amíg össze tudta dugni, aztán bekapcsoltuk neki, úgyis játszhatott vele, aztán kiszívhatta a mi orrunkat, végül mi az ő
2015. máj. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
100%
Komolyak a válaszok :D Nyugi most jött rá hogy van akarata. Az kislányom is ilyen. 15 hónapos, akaratos és hisztis. De van a szükséges rossz (hőmérőzés, gyógyszer, d vitamin, orrszívózás) amiket meg kell csinálni. Hidd el érti amit mondasz neki, ha mindig elmondod akár 10000x is tudni fogja hogy kell. Az orrszívózásánál rá jöttünk hogy úgy nem visít, ha ölbe ültetem és ő előre néz, előtte félig feküdt a kezemben, azt nem szerette. Próbálj pózt váltani, add a kezébe, a kislányomnak ez tetszik és magának akarja szívogatni. A gyógyszer kell, próbálj inkább kúpot adni( van nurofen kúp is). Hajmosás gyorsan és csak hetente kb egyszer(nincs sok haja). A körmét meg este szoktam vágni amikor mesét néz fürdés előtt, akkor általában hagyja. Babakocsiba sem mindig akar beülni, befeszíti magát és visít. Ilyenkor sétálni szoktunk vagy adok valami rágcsálni valót a kezébe. Szerencsére az autóban nincs baja szeret utazni. Mindig magyarázd el neki előtte mi miért történik és próbáld el vonni a figyelmét. Autóban zene, vagy egy kis ropi, banán, kifli. Kedvenc mesekönyv. Nyugodj meg általában mindegy gyerek ilyen, feszegeti a határait és ami neki nem tetszik azt nem hajlandó megcsinálni. Határozottnak kell lenni és nyugodtnak maradni (rohadt nehéz néha) ha érzi rajtad a bizonytalanságot akkor úgy érzi ő "nyert".
2015. máj. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!