Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, csak az én gyerekem...

Anyukák, csak az én gyerekem ilyen, vagy a tiétek is?

Figyelt kérdés
1 éves és ordit(vagyis inkább visit)ha:levágják a haját,ha megmossuk a haját,ha beadjuk neki a d vitamint,ha megszáritjuk a haját,ha narancsos nurofent akarunk a szájába nyomni(ami ugye nem rossz izü)ha orrát szivjuk(már vagy 10 szerre beteg de még mindig mint a fába szorult ugy ordit)ha autósülésbe ültetjük,ha levágjuk a körmét.....és még sorolhatnám...Szó szerint két felnöttnek kell lefogni,hogy pl.beadhassuk a szájába a nurofent.ez csak nálunk van igy?
2015. máj. 1. 09:22
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:
Hahhhooooooooooooo 16-os és 22 -es ha igy ki tudtok oktatni akkor most miért nem válaszoltok?Szépen leirtam hogy mit szoktam tenni orrszivás elött miért nem jön rá válasz mit csinálnátok ti másként?Én ezt nem értem elöször leirják hogy én senkinek a tanácsát nem fogadom el utána kérdem hogy mégis mit csináljak másként,és mivel erre már nem tudnak semmit irni,mert valószinü ök se tudnának mit kezdeni ezzel a helyzettel,eltünnek innen.Ez durva.Honnan jönnek ide a gyakorira ilyen emberek?Még jó hoogy a valós életben még nem találkoztam ilyen emberekkel.....
2015. máj. 1. 11:13
 32/45 A kérdező kommentje:
Kedves 29-es!Jó ötlet !látod nem tartok én mindenkit hülyének ahogy azt irják rólam......ki fogom próbálni azt,hogy hogyaom szivja ki magának az orrát hátha akkor szeretni fogja....
2015. máj. 1. 11:20
 33/45 anonim ***** válasza:

igen, nálunk is igy volt az orrszivás, játszott vele, belenyomta a mi orrukban, nevettunk, megtapsoltuk magunkat, bravoztunk (kissé idiotának tunik ez a modszer, de nálunk bevált) igy már nem sir és buszke is magára miután -végeztunk-

a koromvágás...én is belevágtam az ujjába ujszulottként :D de azota is én vágom..nézi, ahogy vágom a kormét (kovezzetek meg, de egy egy korom után elveszi az ollot, megnézi, majd visszaadja a klezmbe és akkor megint levágom egy kormét...)

2015. máj. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

Én kisfiam is ordított sok dolognál, kivéve a gyógyszer témákat, azt valahogy mindig szó nélkül bevette. Körömvágás, hajmosás, hajvágás, orrszívás- ugyanez volt. Mi sem erőszakkal csináltuk ezeket- ahogy a kérdező sem. Aztán egyszercsak kinőtte.

Ugyhogy kérdező, várj türelmesen, eljön az idő, amikor tényleg megérti, hogy a körömvágás nem fáj, és pillanat alatt kész van, ha nem mocorog. Vagy már majd tud orrot fújni és el lehet felejteni az orrszívót.

Kisfiam nagycsoportos koráig üvöltött, ha víz ér az arcához. Akkor elkezdtünk úszni járni vele ősszel. Áprilisban mert először lemerülni a víz alá, és azóta is jár úszni, és már nem fél a vízben sem.

Hajvágásnál a zajtól félt, meg a nyírógéptől- de kinőtte.

Szóval majd eljön az idő, mikor minden megy mint a karikacsapás. :)

2015. máj. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:

Szia, csatlakozom az előttem válaszolókhoz. Az orrszívás nálunk is nagy mumus volt, de most már "haverok" a porszívóval. Én is először engedtem neki kikapcsolt állapotban fogdosni, tapogatni, majd bekapcsoltam egy idő után. Elmondtam mindig, hogy ne sírjon, nem fogom bántani, hagytuk zúgni a porszívót. Mikor bekapcsolt állapotban is odament hozzá, akkor jött az, hogy szívtuk mindenkinek az orrát. Anya, apa, baba, játék, meg én azt csináltam, hogy az orrszívót rátettem a kezére, és nagyon tetszett neki, hogy a bőrét is "szívja". Akkor nagyokat nevetett. Most 14 hónapos, segít porszívózni, és magának is próbálja szívni az orrát.

A haját én úgy mosom, hogy ül a kádban és a kezemmel vizezem a haját, és teszek rá fürdetőt, majd azt is úgy mosom le. Amíg megpróbáltam lefektetni nálunk is ordítás volt. Valamiért fél hanyatt fekve a kádban, de így nagy buli neki. Hajvágás a szobában, a pelenkázón, apuka közben fogja a tabletet, és nézi rajta valamelyik kerekmesét. Így elvan. Meg fodrász vagyok, gyorsan végzek :-)

A körömvágás lutri. Van amikor hagyja magát, de van amikor visít, pedig még soha nem vágtam meg. Telefon, vagy kaja a másik kezébe. Esetleg mese megint. Mintha egy polip körmét vágnám :-)

Az én lányom is visított, ha bármilyen szirupot akartam neki adni, egyedül az aktil duót vette be valamennyire. Szerintem a többi szirup nagyon édes neki. Nekünk finom, de ő aki még nincs az édeshez hozzászokva, nem tudja mi a nyavalya ez. Először én úgy csináltam, hogy oldalt belenyomtam a szájába, mindig vacsi előtt kapta. Este még szopik, és a következő volt a bűvös mondat: "Nyeld le gyorsan, és már cicizel is". :D Így sírás nélkül vette be. Nem tudom te szoptatod-e még a babádat?

Az autósülésben kb. egy hónapja nem sír. Addig csinálhattam bármit, egyedül az segített, ha kivettem és megnyugtattam, mert volt olyan, hogy hányásig ordított. Ez olyankor volt amikor nem bírt elaludni a fáradtságtól. Elaltattam a kezemben, és úgy raktam vissza az ülésbe. Akkor nem volt gond.

Megy már a gyereked? Mert én azt is megfigyeltem, hogy mikor elkezdett menni, akkor volt a legrosszabb a helyzet. Egyszerűen unta, hogy egy helyben kell ülni a kocsiban, mikor neki a járás sokkal fontosabb, és élvezetesebb tevékenység. A lányom most már 4 hónapja közlekedik önállóan, és szerintem most csengett le, ez a megyünk folyamatosan, mert az milyen szuper időszak. :-)

Hidd el, minden nappal egyre könnyebb lesz.

Remélem tudtam segíteni, kitartás.

2015. máj. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:

nekem már nagy, 5 éves a gyerekemet, így talán érdekesebb ha leírom miért ordított és most mi van :)


orrszívás. ő is ordított, nem akarta, de azt ugye muszáj. mi azt játszottuk, hogy először a macijának szívtuk ki, majd ő magának próbálta és utána én. de tényleg ordított, nem lett jobb, 2 évesen már inkább kifújta az orrát, szóval elhiszem, hogy kellemetlen volt neki.


nurofen: ő sem vette be. én teába tettem, az epreset eper teába, hogy ne érezze, úgy megitta, de sokszor rosszul lett tőle. ha magában adtam akkor vagy le se nyelte vagy ha sikerült akkor ki is hányta. később kiderült, hogy ezeknek a szuszpenzióknak az egyik összetevőjére allergiás, így mi nem is használjuk, gyógyszert kap vagy ha nagyon magas a láza akkor kúpot. mielőtt kiderült miért nem bírja, már előtte is többször volt, hogy ő kérte, inkább a kúpot, csak ne kelljen lenyelni a vackot. szóval tényleg rossz lehet neki.


körömvágásnál enyém nem sírt, mai napig imádja :D

hajvágásnál sírt, most is sír, neki fájós haja van :D

hajmosás. az nálunk is csak 2 emberrel működött sírás nélkül. ugyanis nem mert hátrahajolni, de sírt ha a szemébe ment a víz. így egyikünk stabilan fogta hátrahajolva, másik locsolta és most... :)


remélem tudtam hasznos tanácsot adni

2015. máj. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
Kozben is lelkesen dicsergesd, ne csak utana. Probald ki!
2015. máj. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
4es vagyok. én azért a körömvágást emeltem ki, mert eddig csak azzal volt bajunk...d vitamin beadásánál tátog, orrát még nem szívtam neki, nem volt még beteg, haját engedi besamponozni, a leöblítésnél van egy kis harc, mert jobban érdekli a játék, de azzal sincs gond. haját még nem vágtuk,
2015. máj. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
Sok hozzászólást nem olvastam el, de gondoltam leírom ami nálunk bevállt. Nálunk is eljött az az idő amikor egyszerűen nem szereti ha a haját mossuk ezért csak minden héten kétszer mossuk tusolóval (több kevesebb sikerrel hátrahajtja a fejét). A lényeg hogy minnél hamarabb túl legyen rajta. Hajat szárítani nem szoktam (most 18 hónapos) hamar megszárad magától is. A vitamin adása úgy történik, hogy odaadom neki az üveget és így hiszti nélkül beveszi. Lázcsillapítás: a fiam szereti az epres nurofen ízét. Ha nem szeretné kipróbálnám más ízesítésben vagy beszélnék a gyerekorvossal hogy írjon végbélkúp receptet. Körömvágás: a kezéről le tudom vágni amíg alszik, mivel csiklandós a lábáról akkor amikor ébren van (egy kicsit engedem hogy ő is megfogja megnézze). Orr porszívózása: egy időben a porszívó hangjától félt (akkor tényleg le kellett fogni), most hogy már nem fél így engedi.
2015. máj. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
Csak az elejét olvastam el a válaszoknak, mert nem volt kedvem tovább olvasni. Egyszerűen nem értik, mert nem ilyen a babájuk. Én értem minden egyes sorodat. Csak érzékeltetni akartad, hogy mindenért ordít, mert akaratos és hisztis. Az enyém dettó. Első perctől ilyen volt. Már a kórházban megmondták, hogy hát nem lesz egyszerű. A gyerekorvosunk hónapról hónapra elmondja, hogy hát nem irigylem anyuka olyan akarat van benne. Ezt csak az érti meg, akinek ilyen a babája. Hiába írnak praktikákat. Persze, hogy próbáltam már szépen lassan, türelmesen, simogassuk meg, nem bánt, elhalasztom, majd később, a vége ugyanaz=ordítás. És még nem volt dackorszakunk. Na kedves kérdező mi addigra úgy megedződünk, hogy észre sem fogjuk venni, hogy az már a dackorszak. :D Amúgy iszonyat nagy türelem kell hozzá, rendesen táncol az ember idegrendszerén ezzel a sok ordítással.
2015. máj. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!