Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lelkiismeret furdalásom van...

Lelkiismeret furdalásom van amiért nem játszom a kislányommal. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kislányom tíz hónapos. Èn egésznap főzök, mosok, csinálom a dolgom nem érek rá vele játszani. Próbáltam már, hogy amikor alszik akkor főzök stb, de kb fél órákat alszik. Ti voltatok már így?
2016. okt. 24. 19:12
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
28%

vidd el játszóbölcsibe :)

te nem tudsz házimunkázni addig, és ő meg játszhat és együttes élmény


az otthon neked munkahelyként rögzült. ne legyetek otthon és meg van oldva.

2016. okt. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
77%
El tudlak kepzelni. Egesz nap serenykedsz, felve, mit szol a ferjed. A gyerek meg nyuglodik, fel orakat alszik. Nem csodalom a lelkiismeretfurdalast.
2016. okt. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
87%

Én jelenleg babát várok, az első babámat, kislány lesz. Nem dolgozom, itthon vagyok és csinálom az itthoni teendőimet: főzök, mosok, takarítok is ha kell. Főzni minden nap szoktam meg mindig én is mosogatok. Férjem dolgozik. Ha elfáradok - pihenek. Mivel már nem sok van hátra, hamarabb elfáradok.

Nem kell mindent mindenáron megcsinálni. Első most már a baba. Ha megszületik tehát ő lesz az első. A többi otthoni dolog az háttérbe szorul. Nem lehet mindent egyszerre, azaz már semmi se lesz olyan mint régen mert a babára időt kell fordítanom majd, törődni és játszani kell vele és megfelelő kapcsolatot kialakítanom vele. Aztán majd ahogy nő szépen megtanul ő is mindent és majd besegít nekem főzni meg mindenben. :) Szépen, együtt, ezen van a lényeg! Apa meg mondhat akármit. Az én párom is olyan amúgy hogy szerinte minden az asszony dolga meg sokszor "cselédként" tekint. Na de itt azon van a lényeg, hogy én hagyom-e?? Mert az, hogy otthon mit látott hogy az apja az anyjával úgy bánt és az anyja hagyta az egy dolog. De én nem vagyok olyan, hogy hagyjam is ezt!!


Tehát én tudom mi a dolgom és nem hagyom hogy bárki is irányítson abban hogy nekem mit kell csinálnom!


Úgyhogy ha szereted a kislányod meg magadat akkor viselkedj is úgy, ne legyen neked lelkiismeret furdallásod!

2016. okt. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
88%

Ez nagyon durva amit írsz, én ezt nem bírom felfogni nekem egy főzés az 30 perc, és heti kb. háromszor négyszer főzök. Felmosni nem kell minden nap, gondolom nem jártok be cipővel. Én heti egyszer mostam fel amikor a földön mászott , másfél éves és még életében nem volt beteg.

heti egyszer felporszívózok felmosok, fürdőszobát kitakarítom két naponta 30 perc a főzés. A többit mint a gyerekre fordítom.

2016. okt. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
81%
Előző vagyok. Mellesleg az én picim is két óránként kelt éjjel egész 15 hónapos koráig, ez nem kifogás, ettől még az egész napod ott van. És miért nem jártok sétálni? Egy gyereknek a levegőn kell lennie napi minimum egy órát, ne csodálkozz ha nem alszik. Szerencsétlen gyerek.
2016. okt. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
86%

Kérj karácsonyra egy szakácskönyvet, mert ha írod hogy minden nap főzöl akkor olyan nagy adagok nem kellenek kettőtöknek, egy adaghoz mennyi krumpli kell? 4 db krumpli, azt 2 perc megpucolni 2 db répát 1 perc megpucolni hagyma szintén 1 perc, ezt a hússal együtt bele egy nagy lábasba és tadamm fő is a gulyásleves.

Értem, hogy mi tart ezen egész nap.


Valamint mosni hol mosol ? Kézzel a teknőben? Mert berakni a ruhákat a mosógépbe kb. 30 mp majd kiteregetni is egy pár perc itt gondolom hármótokra szintén nem mosol

annyit, mi lenne ha öt gyereked lenne?

Meg nem is minden nap mosol gondolom.


En pl. vasalni csak a férjem dolgozós ingjeit vasalom, ez 5 db ing egy héten ez 20 perc. A gyerek és az én itthoni ruháimat nem vasalom teljesen felesleges. A mai ruhák amúgy sem gyürődősek már , nem úgy mint régen a vászonból készültek.


szerintem, nagyon fiatal lehetsz és ezt még mindet tanulnod kell, valamint a férjednek is kellene segítenie

2016. okt. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a férje egy idősebb fószer,aki elvette a kis naív, fiatal fruskát.

Dolgozni,nem hiszem,hogy dolgozott a kérdező,mert akkor nem igényelne minden háztartási feladat ennyi időt,munka mellett lehetetlen ennyit szuttyogni a háztartással.

Szóval idősebb,pénzes pasi és a fiatal naíva fruska esete. Ezért akarsz ennyire megfelelni a férjednek,és szrod le a gyereket is.

2016. okt. 25. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
56%

Hiába írtad le, hogy mit teszel egész nap, egyszerűen nem jön ki.


Írd le a mai napodat, de tételesen tól-ig határral. Nem kicsi a lakásunk, rend van mindig, de nem tudnék egész nap takarítani, egyszerűen képtelenség. Abban már az ablakpucolás is benne van, függönymosással? Vagy mi tart egész nap?

Attól, hogy a gulyásleves hosszan fő, és nem mindent egyszerre teszel bele, a többi csak 10-10 másodperc, meg van pucolva, és beledobod, kavarsz rajta egyet.


Én igazán sokfélét főzök a férjemnek, sokszor van süti is, de egész nap nem tudnék ezzel foglalkozni, egyszerűen nincs annyi dolog. Még akkor sem, ha a két nagyobb gyerkőc is itthon van, és esetleg rendetlenséget csinálnak.

Most a kéthetes babámmal vagyok itthon, és épp gyakorizok, mert az ovis és sulis készen állnak, még egy mesét néznek indulás előtt, a mosás már megy, a reggeli után már elmosogattam, a fürdőszobában a napi rutint megcsináltam (turbotörlés, lásd urban eve), a tegnapi második adag mosnivaló megszáradt, és összehajtottam. Mondjuk még azt nem pakoltam el... :)


Valamit nagyon rosszul csinálsz, hogy nem marad időd a legfontosabbra.

2016. okt. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
86%
Jajj, van itt baj.. Az sem normális, hogy a 10 hünapos lányod óránként kel éjjel... Nincs lefárasztva agyilag, ha egésznap csak úgy elvan egyedül. Basszus, vidd sétálni, játsz vele. Egy kis séta, játszótér, hintázás után nézd meg egybpll fog aludni 1-2 órát és te megcsinálhatod addig a házimunkát.
2016. okt. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
88%

Tènyleg nem akarok kötözködni, de pont a gulyásleves, amit felteszel, ès megfő. 10 perc reggel megpucolod, ami kell, 10 perc dèlelőtt felrakod, udőnkènk belerakid ami kell, ránèzel, ès kèsz. Dèlután mosogatsz. Másnap takarítasz. Ha nagyon rászámolok is legyen egy nap 1,5 óra a háztarzásra, ès ott az egèsz nap a gyerekre.


Egyèbkènt a kisgyermekes èlet nem a nagy kajafőzèsekről ès a makulátlan tisztaságról szól.

2016. okt. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!