Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lelkiismeret furdalásom van...

Lelkiismeret furdalásom van amiért nem játszom a kislányommal. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kislányom tíz hónapos. Èn egésznap főzök, mosok, csinálom a dolgom nem érek rá vele játszani. Próbáltam már, hogy amikor alszik akkor főzök stb, de kb fél órákat alszik. Ti voltatok már így?
2016. okt. 24. 19:12
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
89%

Angyalom, ki milyet szakít, olyat szagolgat...

A gyerekedet sajnálom, hogy egész nap bent r.had a házban, mert az anyja egy cseléd.

2016. okt. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
86%

Elolvastam minden kommentet. Az egész helyzet faramuci.

A felmosást el tudom fogadni, h minden nap csinálod, de sem mosni, sem főzni nem kell naponta.

A picid valszeg tényleg a kevés levegőzéstől alszik ilyen keveset. A bölcsinkben csak akkor nem mennek ki a gyerekek, ha esik... Egy picinek szüksége van a friss levegőre! Tarts próba hetet, a gyerek érdekében. És mondd meg az általad elkényeztetett férjecskédnek, h ez mostantól így fog menni. Egyébként ki megy el bevásárolni? Mert amíg oda elsétáltok, az is lehet egy levegőzés, talán aludna ia a babakocsiban a pici. Rokonaid nem mondják, h sétáltass?

Én, mióta megvannak a gyerekek, nem igazán szolgáltam ki a páromat. Odakészítek mindent, ha tudok, mert szeretem, de nem csodálkozhat, ha ez rá marad. Megváltozott az életünk, el kellett fogadnia.

Régebben is leállítottam, mikor utasítgatni akart, vagy lebagatelizálta az itthoni munkámat. Mondom, ezt otthon csináld, anyukádnak, ha ő megengedi. De én nem egy felszolgáló, vagy beosztott vagyok akit ugráltathatsz, hanem egy másik, tőled különböző, teljes értékű, dolgozó ember, és te sem vagy sem a főnököm, sem a királyom, sem az istenem, hogy így viselkedj velem. Ha jól emlékszem, azért költöztünk össze, mert szerettük egymást, nem hogy a cseléded legyek.

A helyedben részemről ELÉG lenne már a szeszélyeskedésből, azt otthon elnézték neki, egy darabig te is eltűrted, mondván, csak kinyitja a szemét, és felfedezi, hogy fel kell nőni. De most már CSALÁDAPAként viselkedjen, és SEGÍTSEN. Az, hogy ő teszi le az asztalra a pénzt, nem jelent semmit, mert ha téged megfizetnének, te is szuperül keresnél.


Játszanod kell a kislányoddal, te vagy a felelős a testi lelki, érzelmi, gondolati világának minden egyes pillanatáért, most alapozod meg a következő éveinek a tudását, feljődését. Erre akkor jöttem rá (mármint h minden rajtam múlik), mikor terpeszpelust kellett ráadnom a csípője miatt - ha nem teszen, lehet egész életében fájni fog a csípője. Ő a fontos - és TE is fontos vagy.

2016. okt. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
86%
A leirt napirend alapjan totalisan nem ertem miert nincs idod a kislanyodra. Az enyem 14 honapos, egesz nap rohangal, megis delre mindennel megvagyok.felkeles utan mosogep azonnal indit, utana reggeliztetes,kave es kezdem az ebedfozest. 2 naponta fozok es ha tudom h idoigenyesebb kaja lesz akkor igyekszem elozo este elokesziteni. Illetve sokszor nagyobb adagokat fozok es teszek belole a fagyoba. Igy ha nagyon rohanos napunk van,akkor azt veszem elo es tádám,nem kellett aznap fozessel bajlodnom. Ha mar feltettem a kajat,tudok foglalkozni a gyerekkel,csak neha megkavargatom az etelt kozben. Mire kesz a kaja,kesz a mosas. Egyutt teregetunk,imadja:) delben ebed, alvas, en is lefekszem egy orara. Delutan mar csak seta,jatek es csak a gyerekre koncentralok. Illetve paromra,mikor delutan hazajon. Bevasarlast hazhozszallitassal intezem heti 1szer,igy arra sem kell kulon idot szanni h elmenjek es cipekedjek. Probald meg picit jobban beosztani az idot,tobb hazimunka is megy egyszeere,pl mosas-fozes. Ja es felmosni szuksegtelen minden nap,meg akkor isha csuszo maszo baba van. En 3-4 naponta mostam fel a lakast mikor maszott a babam. Mitol koszolodna ossze 1 nap alatt?
2016. okt. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értelek. Három gyerekem van. Minden nap foztem, rendes volt a ház, mégis voltunk minden nap sétálni, sokat játszottunk. Ők már nagyok, a legkisebb is 13 éves.

Most is babát várok. Kutyánk is van a lakásban. Szintén főzök, minden nap mást, mert én úgy szeretem. Patika tisztaság van. Minden kivasalva, kimosva. Mindez naponta kb 2 óra.

Nem kell minden nap mindent megcsinálni újra és újra, én be szoktam osztani.

Ha meglesz a baba, akkor ő lesz a legfontosabb.

Elvesztegeted a legszebb éveket. A sajátodat, és a gyermekedét is.

Ja, és a gulyás, a pörkölt a legkönnyebb kaja, amit csak el tudok képzelni.

2016. okt. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
100%
a gyermeknek még minden új, rengeteg feledezni való van az életben, mutasd meg neki
2016. okt. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!