Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is vállalt úgy gyereket,...

Más is vállalt úgy gyereket, hogy igazából nem szerette volna? Hogy viseli az anyaságot? Átértékelődött ez a későbbiekben?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, férjemmel két éve vagyunk házasok. Megismerkedésünk és a kapcsolatunk maga volt megvalósult álom. De! Mikor a férjemet megismertem, nagyjából hasonlóképpen gondolkodott a családalapításról, mint én. Gyerekvállalás? Soha!!!!!! Aztán valamiért mégis csak elkezdte mondogatni az esküvőnk után, hogy azért legalább egy gyereket mindenképpen szeretne. Addig, addig míg nem végül bele mentem és kompromisszumot kötöttük, hogy kizárólag egy gyereket hajlandó vagyok szülni annak érdekében, hogy ne kelljen erről lemondania mellettem. 38 hetes vagyok és két hét múlva szülök. A terhességem maga volt a rémálom, egy pillanat erejéig sem éltem meg pozitívumként. A gyerekre a hasamban egyenlőre nem tudok szeretettel gondolni, igazából semleges. Félek tőle és igazából nem is akarom, de már itt van. Nincs mit tenni, megfog születni és nekem el kell látnom őt. Nagyon aggódom ezek miatt az érzések miatt, hogy ez változni fog e valaha? Én magamtól soha nem vállaltam volna gyereket, igazából nem is nagyon kedvelem őket. Mindig is kényelmes életet szerettem és tudom, hogy ez gyerek mellet már nem így lesz. Hihetetlen, hogy nem tudok semmilyen pozitívumot felhozni mellette. Most már inkább úgy gondolom bárcsak vissza tekerhetném az időt a teherbeesésem előtti napra. Soha többé nem engedném magam rábeszélni. Még akkor sem, ha ez miatt később el kellett volna válnunk.

2019. febr. 17. 20:21
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/108 A kérdező kommentje:
Kedves 87-es! Mihez is? Hogy ember vagyok es ketsegbe mertem esni? Hogy rossz erzesek mertek rajtam eluralkodni? Hogy depresszios lettem a terhesseg alatt? Hogy figyelembe vettem a ferjem kivansagat is? Hat en is gratulalok neked, amiert meg nem tanultad meg, hogy nem vagyunk egyformak!
2019. márc. 18. 14:26
 92/108 anonim ***** válasza:
88%
Ne félj. Jó anya leszel. Akkor is, ha sokszor te lesz a hócipőd, vagy azt éreztetik veled az itteni okosok hogy egy darab kaki vagy. Akkor is, ha elfelejted beadni a vigantolt, ha nem tudod megnyugtatni a síró babát, vagy ha egy kicsit nem is akarod, ha tápszert adsz, ha kimarad a fürdetés párszor, ha elflejted a védőnői látogatás időpontját, ha kipirosodik a popsija, ha nem sikerúl napirendet kialakítani, ha minden nap zokogsz valamiért, ha rábízod másra, amíg feltöltődsz, ha hiányzik a régi szbadságod. Én jó anyának érzem magam, a férjem is annak tart, 3 boldog gyerekem van (akik közül csak a kiskamasz vonja kétségbe úton útfélen a szülői kompetenciáimat, de majd ez is elmúlik), és a fentieket mind elmondhattam magamról a kisbabás időkben. Egyszer úgy döntöttél, hogy rendben, jöjjön ez a baba, megbirkózol a feladattal. És meg is fogsz.
2019. márc. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/108 anonim ***** válasza:
100%

92-esnek igaza van, az anyaság egy ilyen "nyuszikán megint nincsen sapka" dolog, AKÁRMIT csinálsz, valahol, valakinek nem fog tetszeni és beleköt, nem tudsz olyat tenni ami ne b***ná valaki csőrét és szóvá is teszi.

Nem kell velük törődni, szerintem itt senki szülei nem csináltak mindent 100% tökéletesen mégis életben maradtunk és nem is ülünk a vigyorgóban muszálydzsekiben.

A lényeg a szándék, ha elkezd hisztizni a gyerek oké, lehet nem lehet azonnal elcsöndesíteni de teljesen máshogy néznek rád az emberek ha próbálod kezelni csak nem megy vagy teszel az egészre és hagyod hogy lebontsa a plázát.

Nyugi, gondolj bele, az emberiség az almúlt párszáz ezer évben fennmaradt, akkor csak nem lehet olyan atomfizika a gyereknevelés. Persze, nagyon nehéz dolog tud lenni de ha úgy állsz hozzá hogy basszus, megcsinálom, akkor nagy baj nem lehet.

2019. márc. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/108 A kérdező kommentje:
Azota imadom a gyerekem! Egy edes kis tunder, akinek rengetek turelme van, szinte alig sir, es szepen alszik mar ejszaka is! Soha tobbe nem vallalok tobb gyereket, de azt, hogy o lett nekem mar egyaltalan nem banom. Azt nem mondom, hogy nem bir kiakasztani, de a hirtelen termeszetem mar elotte is megvolt. Ferjem es a nagyik is sokat segitenek igy szabadidom is van, es ha ejszaka megis kelni kell, azt a ferjem teszi mar az elejetol kezdve. Az anyatejes taplalast sem hagytuk ki, igaz nem szoptattam, de harom honapig kizarolag anyatejet kapott, mert fejtem, amig birtam. Hat igy allunk most.
2019. jún. 11. 08:00
 95/108 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon klassz :) Örülök, hogy jelentkeztél :)
2019. jún. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/108 anonim ***** válasza:
0%
Fiad lett vagy lányod?
2019. jún. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/108 A kérdező kommentje:
Van jelentosege?
2019. júl. 5. 20:28
 98/108 anonim ***** válasza:
0%
Igen, azért kérdeztem.
2019. júl. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/108 A kérdező kommentje:
Lassan egy eves lesz a poszt! Mélységesen szégyellek minden leirt szót, rengeteget sírtam az miatt, ahogy ereztem magam a terhességem alatt es a születése után is. Soha nem fogok magamnak megbocsátani! Annyira halas vagyok, amiért ő van nekem. Szebbe tette az egész életem, nagyon szeretem őt! Életem legjobb döntése volt, soha nem lesz senki annyira fontos nekem mint a gyerekem!
2020. jan. 28. 23:43
 100/108 anonim ***** válasza:
100%

Dejó 😍 ne szégyenld, annyira jó, hogy jó vége lett! Velem is hasonlóan volt.

Jogos a félelem, főleg ha rossz tapasztalatot hoz esetleg vki otthonról pl egy mártíranya miatt.

Ha ennyire mély kötődés tudott benned aktiválódni, a félelem ellenére, az csak dicsér Téged!

2020. jan. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!