Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is vállalt úgy gyereket,...

Más is vállalt úgy gyereket, hogy igazából nem szerette volna? Hogy viseli az anyaságot? Átértékelődött ez a későbbiekben?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, férjemmel két éve vagyunk házasok. Megismerkedésünk és a kapcsolatunk maga volt megvalósult álom. De! Mikor a férjemet megismertem, nagyjából hasonlóképpen gondolkodott a családalapításról, mint én. Gyerekvállalás? Soha!!!!!! Aztán valamiért mégis csak elkezdte mondogatni az esküvőnk után, hogy azért legalább egy gyereket mindenképpen szeretne. Addig, addig míg nem végül bele mentem és kompromisszumot kötöttük, hogy kizárólag egy gyereket hajlandó vagyok szülni annak érdekében, hogy ne kelljen erről lemondania mellettem. 38 hetes vagyok és két hét múlva szülök. A terhességem maga volt a rémálom, egy pillanat erejéig sem éltem meg pozitívumként. A gyerekre a hasamban egyenlőre nem tudok szeretettel gondolni, igazából semleges. Félek tőle és igazából nem is akarom, de már itt van. Nincs mit tenni, megfog születni és nekem el kell látnom őt. Nagyon aggódom ezek miatt az érzések miatt, hogy ez változni fog e valaha? Én magamtól soha nem vállaltam volna gyereket, igazából nem is nagyon kedvelem őket. Mindig is kényelmes életet szerettem és tudom, hogy ez gyerek mellet már nem így lesz. Hihetetlen, hogy nem tudok semmilyen pozitívumot felhozni mellette. Most már inkább úgy gondolom bárcsak vissza tekerhetném az időt a teherbeesésem előtti napra. Soha többé nem engedném magam rábeszélni. Még akkor sem, ha ez miatt később el kellett volna válnunk.

2019. febr. 17. 20:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/108 anonim ***** válasza:
79%
Ha a párod ennyire akar gyereket és ekkora áldozatot hoztál érte, akkor miért nem marad vele ő otthon cserébe és vállalja a főállású szülő szerepét? Hisz ha tényleg szeret és ennyire akar gyereket, akkor ennyi áldozatot ő is meghozhatna. Sőt neki nem is kéne, hogy áldozat legyen, hisz akarta! Nem hogy kegyesen megígéri, hogy "segíteni" fog meg még kimenőt is ad! Hogy oda ne rohanjak. Ha én gyereket vállanék annak, annak ellenére, hogy nem akarok (sosem tenném amúgy, öngyilkosság), csakis így mennék bele. Könnyű úgy a kedves apukáknak pattogni, hogy tudják nagyon jól, ők élhetik tovább az életüket, miközben azt is megkapják amit akarnak. Nekem ez a kapcsolat elég egyoldalúnak tűnik. Te feláldozod magad érte, ő mit ad cserébe?
2019. febr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/108 anonim ***** válasza:
55%
Ja és lefogadom, hogy majd később szépen elkezd majd piszkálgatni a második emg a sokadik gyerekkel. Hisz az elsőnél sem tartotta magát a szavához, nem tartotta tiszteletben a te véleményed. Az ilyen pasasoknak a gyerek ilyen presztízskérdés. Kipipálják azt is a listán hogy aztán legyen mit mutogatni a többi embernek.
2019. febr. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/108 A kérdező kommentje:
Hat ezt nagyon rosszul latod! Koszonom a hozzaszolasod!
2019. febr. 20. 21:58
 44/108 anonim ***** válasza:
53%
És valószínűleg a férj majd továbbadja a finom kis nőgyűlöletet.
2019. febr. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/108 A kérdező kommentje:
#44😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
2019. febr. 20. 22:56
 46/108 anonim ***** válasza:
55%

#45 nyugodtan nevess tényleg ez jön le abból amit eddig írtál.


Amúgy nem kell megsértődni ha valakinek más a véleménye, ez nem "echo chamber" ahol mindenki köteles a véleményed osztani, kiírni egy köztudottan sokféle véleményt tartalmazó oldalra egy véleményt kikérő kérdést majd azt várni hogy csupa egyetértést kapsz olyan igazi tankönyvi esete a "tátott szájjal rohan a f..szerdőbe"-nek.


Egyébként ha ennyire osztod hogy mit adtál fel és milyen rossz neked, ezt a mártírságot tervezed a gyerekednek is ismételgetni érezze csak magát tehernek?

2019. febr. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/108 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem megszuletik a gyerek, es jo esellyel megoldodik a problema. Akkor majd azt fogod valoszinuleg sajnalni, hogy ezt az idoszakot nem tudtad elvezni, es meglatod, hogy a sajat gyerek teljesen mas. En sosem szerettem, ha gyerekek a kozelembe jonnek, idegesitett mas gyereke, volt, hogy direkt olyan helyeket valasztottam nyaralasra is, ami nem volt gyerekbarat, sot, az egyik kozelunkben levo wellnessfurdoben imadtam, hogy csak szombaton johetnek be, kiveve az egeszen piciket. A tesom kore mindig gyultek a gyerekek, szerette oket tanitani, foglalkozni veluk, en ugyanezt marhara unom. A sajat gyerekem viszont imadom. Nagyon szeretem a munkam, korabban ugy voltam vele, hogy nem ertettem, miert eletcel valakinek a gyerek. Hat most mar ertem. A nagy rozsaszin kod nem jott mondjuk a szulessel (aminek az elso par oraja szuper, az utolso par viszont borzalmas volt). Honapok kellett, mire szepnek kezdtem latni a gyerekem. Azota orakig el tudnam nezni, egyszeruen imadom, a ferjem mellett a legjobb dolog az eletemben, ami tortent velem.


Bar szigoru napirendet, meg nagyszuloknek tobb odaadast terveztem, vegul egy hosszan szoptatott, egyuttalvos, hordozott gyerek lett belole, akihez rengeteget kellett kelni, de csinaltam. Nagy gyerekfoglalkoztato azota sem lettem, igy 2 evesen bolcsis lett fel napban, de onnantol, hogy lett idom magamra ujra, sokkal nyugodtabbak a napjaink, es o is elvezi szerencsere a lzota is a kozossegbe jarast. Most mar ovis. Nagyokat setalunk, biciklizunk. Mikor pici volt, a hordozasnak kodzonhetoen vihettem oda, ahova akartam, nem kellett egy babakocsit is tologatni melle. Sokat setaltunk akkoris. Imadtam, ahogy rajtam szuszogott. Ameddig aludt, beultem a szoptatos fotelbe, es elveztem, hogy ott van velem. Olvastam kozben a telefonon.


Elore felni valamitol, amin mar nem is tudsz valtoztatni, es nem is ismered, csak azt hiszed, hogy igen, nagyon frusztralo lehet. Remelem, igazam lesz, es megfordul veled a vilag a babad erkezesevel, de a jo ertelemben. Megirod majd, hogy valtozott-e valami, ha megszuletett?

2019. febr. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/108 anonim válasza:
50%

Az életben semmi nem végleges vagy állandó, és sosem késő változtatni. A te életedben legyél te az első!

Az régen rossz hogyha neki szülsz vagy a nagyszülőknek szülsz... vagy hamár megszülted akkormár ellátod meg felneveled akkoris ha nem akarod...

Az elmondásod alapján eléggé másoknak éled az életed és kerülöd a konfliktusokat, ebből kilépni nagy lelkierőt igényel, a legtöbb embernek ez nincs meg, túlságosan is adnak a szűkebb-tágabb környezetük véleményére.


Pedig sokan lepasszolják a gyereket nagyszülőknek, árvaháznak, nagynéninek v épp ahova sikerül, hogy ők élhessék tovább az életüket, láttunk már ilyeneket.

Sokan meg felnevelik olyan nagy 'szeretetben' hogy egy életre megnyomorodik lelkileg az anyais meg a gyerek is,extrém esetekben a saját gyerekét/a gyerek a saját szüleit is megöli, vagy pl lelkibetegség okozta önpusztító betegség v függőség okoz lassú v gyors lefolyású halálokat,láttunk már ilyeneket is. (Ez az utóbbi eset egyébként a társadalmilag elfogadott változat, amikor szépen együttmarad a család, és belülről rohad az a szép piros cukormázzal leöntött alma.)


Nyilván mindenkinek az lenne a legjobb ha megjönne az a nagy mesebeli szeretet amivel oly sok hozzászóló bíztat és amit elvár az egész társadalom, h a gyerekedet szeretned KELL. Attól hogy DNS kapcsolatod van valakivel még nem fogod automatikusan szeretni. És nem is KELL szeretned, teljesen oké ha nem érzel így. Az a nemoké ha becsapod magad, ha nem állsz ki magadért, ha nem azt az életet éled amit szeretnél!!!

2019. febr. 21. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/108 anonim ***** válasza:
55%
Tipik mérgező szülő mártíranya, szegény gyerek egész életében ezt fogja hallgatni, hogy “bezzeg én mindent feladtam érted, karriert, a szabadságom, mert apad akart én meg szerettem őt”. Úgy az igazi, ha jön majd a 2. és 3. kistesó is, anélkül nem is mártíranya a mártíranya.
2019. febr. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/108 anonim ***** válasza:
78%

Kedves kérdező, a 32-es vagyok! Látod? Már ide is értek a szuperanyuk, akik mindenkinél IS jobban tudják, akik a jövőbe látnak, akik mindenkitől jobban és különbül szeretik és nevelik a gyerekeiket. Téged ilyesztgetnek a lemondás tényével, de a nyakamat rá, hogy ő maguk élik meg leginkább lemondásként.

Nem kell, hogy a gyerek lemondással járjon! Persze, az elején, de ezek nem olyan típusú lemondások, ami egy életre kihat. Bízz a férjedben! És szerintem ne olvass el itt több szakértői vélememényt.... Egyszerűen mert k*a sok a buta nő, és osztom párod véleményét, hogy a nők egymás ellenségei, és szerintem értelmesebb vagy annál, hogy leállj ilyenekkel vitázni.... Kellemes babavárást, bízz a férjedben és ne legyen lekiismeretfurdalásod, hogy így érzel, ettől még fogod szeretni a gyereked.

2019. febr. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!