Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is vállalt úgy gyereket,...

Más is vállalt úgy gyereket, hogy igazából nem szerette volna? Hogy viseli az anyaságot? Átértékelődött ez a későbbiekben?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, férjemmel két éve vagyunk házasok. Megismerkedésünk és a kapcsolatunk maga volt megvalósult álom. De! Mikor a férjemet megismertem, nagyjából hasonlóképpen gondolkodott a családalapításról, mint én. Gyerekvállalás? Soha!!!!!! Aztán valamiért mégis csak elkezdte mondogatni az esküvőnk után, hogy azért legalább egy gyereket mindenképpen szeretne. Addig, addig míg nem végül bele mentem és kompromisszumot kötöttük, hogy kizárólag egy gyereket hajlandó vagyok szülni annak érdekében, hogy ne kelljen erről lemondania mellettem. 38 hetes vagyok és két hét múlva szülök. A terhességem maga volt a rémálom, egy pillanat erejéig sem éltem meg pozitívumként. A gyerekre a hasamban egyenlőre nem tudok szeretettel gondolni, igazából semleges. Félek tőle és igazából nem is akarom, de már itt van. Nincs mit tenni, megfog születni és nekem el kell látnom őt. Nagyon aggódom ezek miatt az érzések miatt, hogy ez változni fog e valaha? Én magamtól soha nem vállaltam volna gyereket, igazából nem is nagyon kedvelem őket. Mindig is kényelmes életet szerettem és tudom, hogy ez gyerek mellet már nem így lesz. Hihetetlen, hogy nem tudok semmilyen pozitívumot felhozni mellette. Most már inkább úgy gondolom bárcsak vissza tekerhetném az időt a teherbeesésem előtti napra. Soha többé nem engedném magam rábeszélni. Még akkor sem, ha ez miatt később el kellett volna válnunk.

2019. febr. 17. 20:21
 51/108 anonim ***** válasza:
88%

Én csak azért féltem a kérdezőt meg a gyereket is,mert én anno nagyon akartam a lányomat,és vártam,szerettem már mikor megfogant.Aztán megszületett,és engem arcul csapott a valóság,miszerint nagyritkán aludt, ha fent volt üvöltött,állandóan cicit akart,másnak se éreztem magam mint egy tejelő tehénnek,aki ráadásul dögfáradt. Nem voltam depressziós,de 2-3 hétig keményen nyomtam a babybluest.Pedig akartam.vártam,és nagyon szerettem,de hirtelen nem tudtam mit kezdeni azzal,hogy soha nem lehetek már egyedül,és féltem,hogy ez már mindig így lesz.És utólag sok mindenkivel beszélgetve,sokan vannak,voltak így.

Na akkor most hogy fog hatni a kérdezőre,egy egyébként nem akart gyerek? Mert lehet megszüli,és csoda lesz,és majd olyanokat fog sztorizni,hogy onnantól megváltozott minden és szerelem első látásra,de mi van ha nem? Mi van ha tönkremegy bele,és viszi magával a gyereket? Mi szülők azt hisszük,az anyagiak meg a jó suli meg stb a legfontosabbak,de igazság szerint a gyereknek a legfontosabb a stabil,szerető szülő,akire bármikor számíthat.

2019. febr. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/108 anonim ***** válasza:
83%

A lemondás de, kihat. Én pl. sosem fogok így olyan pozícióba kerülni, mint gyerek nélkül. Nálunk életre szóló verseny van a munkahelyen és minden év számít, illetve külföldi utak hetekre-hónapokra, ingyen munkával töltött hétvégék, tanulással töltött esték stb.

Gyerekkel nem lehet annyit és kész. Ha így 40 évesen leszek adjunktus, akkor gyerek nélkúl 35 évesen lettem volna. Ha így 5 cikket írok 10 év alatt, akkor gyerek nélkül 10-et írnék. Ha 50 évesen egy közkórházban osztályvezető leszek, akkor gyerek nélkúl még jobb lenne.

Persze több dolog árnyalja a képet, és nem biztos hogy megéri babapuszik helyett 20-szal magasabb impakt faktor. Pont ezeket kell végiggondolni és eldönteni.

A másik, hogy hobbyk szintjén is lemondás. Én rongyosra tanultam a senekem és a kiégésig és teljes kimerülésig dolgoztam 32 éves koromig. Nem jutott külföldi nyaralás, kalandos túrák, az orszáhlg bejárása biciklivel. Nem tudtam gyönyörűvé dolgozni a kertet. Nem tudtam kutyás sportot kezdeni, hímezni, kötni, horgolni tanulni, baráti társaságot kiépiteni. Nem fog ezután sem, csak a pici mása, ami megy kisgyerekekkel.

Én ezt elfogadtam, de nem hazudom azt magamnak, hogy nem mondtam le semmiről.

2019. febr. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/108 anonim ***** válasza:
80%

Amúgy semmi értelme előre paráztatni a kérdezőt, hogy hogy fogja tönkremetenni a gyerekét. Fontos, hpgy tudja, hogy mindenkinek vannak krízisei, annak is, aki akarta a gyereket.

Másrészt egy 38 hetes terhesről beszèlünk. A terhesség elmebetegség közeli állapot a saját tapasztalataim szerint. Főleg a vége, amikor már minden fáj és minden szar. Első gyerek, tehát a várhatót el sem tudja képzelni.

Ez most olyan fázis, amikor tényleg csak a rossz van, nem reális a kép.

Azért nagyon más, ha ott a kisbaba, a puga bőrével, nagy szemével és szereti az embert a maga módján. Mire kiveszik a varratokat, újra eléri az ember a saját lábát. Jön a tavasz, süt a nap.

Nem akarok bagatellizálni, de türelem szerintem, egyelőre az sem biztos, hogy van probléma és ha lesz, sok a lehetőség a segítségre.

2019. febr. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/108 A kérdező kommentje:
Majd neha, neha irok....hogyan is alakult ez az egesz!
2019. febr. 21. 13:06
 55/108 anonim ***** válasza:
84%

Hát figyelj, a te férjed az, aki nem tiszteli a szavad, annak ellenére, hogy épelméjű felnőtt ember vagy, aki képes dönteni az életéről, és akit elvileg szeret. Én sem akarok gyereket és aki nem tiszteli a döntésem az nem szeret igazán és mehet a pcsába. De biztos én látom rosszul. :)

Azt viszont még mindig nem tudom, hogy ha apuka annyira akarta, akkor miért nem vállal be minden a szülésen kívül? 2019 van, nem a középkor, simán megteheti. Ha én olyan kérnék valakitől, ami számára nehéz és áldozat, a kezemlábam kitörtém igyekezemben, hogy levegyem a terhet a válláról. A viccesen kimenőt adni nyárra nem ez a kategória. Szerintem a te problémádra is részben megoldás lenne.

2019. febr. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/108 anonim ***** válasza:
87%

Sajnállak, hogy ilyen helyzetbe kerültél kérdező :(

Én soha nem engedtem volna magamat rábeszélni a gyerekre, tisztáztuk a kapcsolat elején, hogy nem lesz és ha valamelyikünk nem tartja a szavát, akkor mehet a francba. Nálunk szerencsére nem volt ebből gond, de biztos kiadtam volna az útját a férjemnek, ha benyögi, h ő mégis akar és szüljek neki. Szeretem őt nagyon, de inkább elváltam volna. Ez óriási, életed végéig szóló áldozat és felelősség, ennyit senki nem ér, ha egyszer neked erről fix elképzeléseid voltak. Már arról, hogy nem lesz gyereked.

Nem lett volna szabad hagynod magad rábeszélni, de most már próbálj pozitívan gondolkodni, ez a gyerek nemsoká megszületik, gondoskodni kell róla.

Egyébként, ha a párod erőszakolta rád a gyerekszülést, akkor a minimum lenne, hogy ő marad otthon vele évekig, ő esik ki a munkából, ő látja el egész nap a gyereket és a háztartást is! Magától kellett volna felajánlja ezeket, ha te az ő boldogságáért feláldoztad a tested, kiesve a munkából + az egészségedet kockáztattad érte. Az, hogy "kimenőt" kaptál a nyárra, hát nagyon nem ez a kategória. Gondolom mennyit fog majd segíteni, ha már most így áll a témához..

2019. febr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/108 A kérdező kommentje:
Kedves #55! A másfél évvel ezelőtt indított vállalkozásunkból, ami most kezd csak igazán beindulni nem fogom kirángatni. Szép is lenne, nem vagyok saját magunk ellensége. És félre értés ne essék, én a férjemtől soha nem kaptam ultimátumot, hogy vagy gyerek vagy elválunk, akkor valószínűleg én is elhajtottam volna. Csak több esetben, amikor téma volt a jövő, felmerült, hogy azért előbb-utóbb szeretne (1!) gyereket. Én pedig mérlegeltem, mert nekem fontos az ő boldogsága is. A kimenőt pedig nem kell félremagyarázni! Én mondtam neki, hogy nyáron azért szeretnék szabad lenni és azokat a dolgokat, amiket gyerek nélkül megtettem, ezután is megtenni. Erre az volt a válasz, hogy egyáltalán nem probléma, ő is képes lesz ellátni a gyereket, menjek csak ahova szeretnék. Egyébként mindenkinek olyan "rossz" férjet kívánok mint az enyém.
2019. febr. 21. 13:38
 58/108 anonim ***** válasza:
90%

De akkor mi a gond kérdező?! Ha bárki kicsit is negatívan ír a férjedről, aki veled egyetértésben azt mondta NEM akar gyereket soha, majd magasról lekakilva ezt mégis rászedett, hogy szülj, amit az írásodból kiszedve már most bánsz, máris támadsz, hogy de egyébként így-úgy-amúgy, ilyen jó férj, meg olyan jó férj. Hát rendben, akkor nincs semmi gond, ő nem hibás semmiben, gond megoldva. Kívánom nektek, hogy legyetek boldogok a babátokkal, őszintén!

De ettől független tartom azt, hogy megígérni, letisztázni, megbeszélni és megállapodni egy ilyen nagy horderejű dologban, majd mindezt félredobva mégis csak az ellenkezőjét akarni, számomra nagy "árulás". Te magad írtad, hogy nem akartál soha gyereket, semlegesen érzel a dolog iránt és ha lehetne inkább visszatekernéd az időt és nem vállalnád, pedig még meg sem született a gyerek, a neheze ezután jön. Ha a férjed nem vágja sutba, mindazt amit megbeszéltetek, akkor most nem tartanál itt, hogy bevállaltál egy olyan dolgot, amit egyébként soha nem akartál és valószínűleg nem is jutott volna eszedbe magadtól csak úgy, hogy szülj..

2019. febr. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/108 A kérdező kommentje:
Figyelj csak, elolvastad a kérdést? A gond az, hogy nem egy dologról beszélgetünk. Amíg én arra voltam kíváncsi, hogy más is volt e így? Volt e hasonló tapasztalata, ellenérzése? Mi történt azután? Hogy alakult a későbbikebben? Addig te leírod, hogy hülye vagyok én is meg a férjem is és kész. Holott ez nem tartozott a kérdéshez és a témához sem. Én nem erre voltam kíváncsi, tehát a válaszaid nem is mérvadóak, mégis erőlteted. Mindenki másnak, aki pedig hasonlót élt át és leírta nekem, annak pedig köszönöm szépen, sok választ igazán hasznosnak találtam.
2019. febr. 21. 14:05
 60/108 anonim ***** válasza:
30%
Ez is off picit, de a nyári tervekkel azért óvatosan. 4 hónapos baba az a kategória, aki pár órát esetleg kibír mással (legfeljebb végigüvölti). Az én hathetesem most pár napja ha szerencsém van, napközben egy órára tehető le a babakocsiba sírás nélkül, azalatt főzök, takarítok. Kiságy vagy másik helységben tartózkodás esélytelen. Amíg zuhanyzom sietve addig lilára sírja a fejét az apja karjában is. Éjjel mellettem alszik.
2019. febr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!